2020'nin En Trend Davet Elbiseleri!

Tarih belirlendikten itibaren düğün sahiplerinin yakınlarını tatlı bir telaş sarar. Ne giyilmeli ve saçlar nasıl toplanılmalı gibi bir çok soru birbirinin ardınca sıralanır. Güzel ve klas görünüme sahip olmak önemlidir. Gencinden yaşlısına çok kadın burada bir şıklık yarışı için de olacaktır. Zevkler farklı olsa bile amaçlar ortaktır. En şık olmak isteyenlerin ise tek derdi göz alıcı konumunda olan elbiseler giymektir. Genç kızlar, bu aşamada dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta ise vücut tipiniz. Kişi vücut tipini ne kadar iyi bilirse seçeceği elbise de üzerine o kadar güzel oturur.

 

düğün kıyafeti1

 

Özel Gece Elbiselerin de Renk Seçimi İçin Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

  Bu aşama da vücut tipi gibi çok önemlidir. Ten rengine uygun elbise giymek, elbiseyi taşıyan insanı daha çok ön plana çıkartır. Öncelikle yapılması gereken işlem satın almadan önce elbiseyi nerelerde giyeceğinin farkına varılmalı. Bu fark anlaşıldıktan sonra rahatlığına dikkat edilmeli. Örneğin düğün gibi sürekli eğlenme amaçlanan bir yerde giyilecekse kıyafet uzun gece elbiseleri tercih edilmeli. Uzun elbiseler kısa olanların aksine hareket kısıtlılığı yerine hareket kolaylığı sağlar. Renk seçimi konusunda ise esmer tenliler açık tonlar tercih ederken beyaz tenliler de koyu renk seçmelidir.

 

düğün kıyafeti2

 

Vücut Tipine Uygun Elbise Seçiminin Önemi 

 İşte elbise seçiminin en önemli veya püf noktası budur. Modayı takip etmeyen ve sadece davete katılacağı için elbise seçimine dikkat etmeyen çok kadın var. Kimi kadın kısa gece elbiseleri tercih ederken kimi kadın da tercih sırasında seçici olmaz. Aslın da seçici olmanın en büyük önemi vücut tipini bilmekten kaynaklanıyor. Hangi tarz kıyafetler baseni çıkartacak hangi kıyafet göbek kısmını belirgin hale getirecekse onlardan uzaklaşılmalı. İşte bu yüzden vücut hatlarını tanımadan kesinlikle düğün kıyafetleri alışverişi yapılmamalı. Vücut hatlarının oranlarına dikkat edilmeli.

 

düğün kıyafeti3

 

Düğün Kıyafetlerinin Fiyatlandırma Seçenekleri Nasıl Oluşur

  Her bütçeye uygun farklı fiyat aralığında düğün elbisesi bulmak mümkündür. Önemli olan düğün elbiseleri seçimin de fiyat aralığını belirlemektir. 300 Türk lirasına da elbise bulunurken 30 Türk lirasına da elbise bulunur. Farklı görünümde ki şık gece elbiseleri ucuz veya pahalı gösteren fiyat etiketi değildir. Etiket dışında kişinin elbiseyi nasıl taşıdığı bunun dışında kumaşın kalitesi ve kesimi de çok önemlidir. Eğer bu parametrelerin dışına çıkılmadığı takdirde 30 liralık bir elbise de 300 lira gibi görülebilir. Tam tersi söz konusunda olduğunda ise pahalı bir elbise de ucuz görünüme sahip olabilir. Fiyat ve elbise bilgisi almak için platformumuzda bulunan moda evlerini incelebilir, dilediğiniz kadar ücretsiz teklif alabilirsiniz.

 

düğün kıyafeti4

 

2019 Senesinin Trend Davet Elbiseleri

  Aslın da davete katılırken hangi mevsim de yapılacağı oldukça önemlidir. Mevsimine göre giyilecek davet kıyafetleri modeli ve rengi de değişkenlik göstermektedir. Yaz mevsiminde yapılacak bir düğün davetine katılmak söz konusuysa sırtı açık elbiseler de tercih edilir. Bu aşama da tabi ki elbisenin boyu da önemlidir. Bunlar göz edilirken de elbette diğer elbise çeşitleri de denenmelidir. Tekstil sektörünün de gelişmesiyle düğün kıyafetleri fiyatları da değişkenlik gösterebilir. Sırf bir elbise sezonun trendi diye hak etmeyen paraları saçmakta üzücü bir durumu ortaya serer.

 

düğün kıyafeti5

 

 

Kır Düğünlerin de Ne Tarz Elbiseler Giyilir?

  Aslında kır düğünü elbiseleri düğünün tam olarak hangi saat aralığında yapılacağına göre değişir. Eğer düğün gündüz saatlerin de yapılması planlanmışsa daha cıvıl cıvıl elbiseler tercih edilmeli. Daha etekleri çiçek desenli veya kelebek desenli olabilir. Kır çiçeklerinin renginde de elbise seçilmesi kıyafeti daha anlamlı gösterebilir. Akşam saatlerin de yapılacak kır düğünleri ise daha düz veya sade renkler seçilmelidir. Renkler daha bej tonlarda ve payetli olabilir. Bu tarz elbiseler tercih edildiğin de gece vakti yapılan kır düğünün de kişi daha ön plana çıkmış olacaktır. Dikkat çekmiş hale gelinir.

 

düğün kıyafeti6

 

Salon Düğünlerin de Nasıl Kıyafetler Tercih Edilir?

  Salon düğünlerin de genellikle çoğu kadının tercihi olan kısa abiye elbise modeli tercih ederler. Kollarının kalınlığından yakınan kadınlar kolları dantelli veya tüllü uzun kollu elbise seçebilirler. Bu aşama da kadınlar vücudunda en çok hangi kısmı seviyorsa orayı ön plana çıkartabilirler. Örneğin sırtını güzel bulan bir kadın bölgeyi öne çıkartmak için sırt dekolteli bir elbise seçebilir. Bacak ve göğüs kısımları için de aynısı geçerlidir elbette. Uzun bacaklı kadınların mini elbise seçmesi ve bunu topuklu ayakkabı ile tamamlaması daha uzun gösterecektir. Aynı tonlarda çanta ile bu görünüm bitirilir.

 

düğün kıyafeti7

 

Düğün Daveti İçin Kısa Elbise Tercih Edilmişse Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

  En önemli Konulardan biridir bu. Basenleri olan biri kısa elbise tercih edecekse dar olmamasına özen göstermelidir. Dar elbise giyilirse eğer kişi kendini bu tarz için de etraftaki kişilerin bakışları yüzünden mutsuz hissedebilir. İşte bu yüzden vücut şeklinin bilinmesi oldukça önemlidir. Giyilmesi planlanan kıyafet tamamen kişinin kendi vücut ölçülerinin bilmesinden kaynaklanır. Kısa abiye elbise modelleri tercih edildiği zaman oturuş ve kalkışa çok özen gösterilmelidir. Sebebi istenilmeyen durumlarda istenilmeyen görüntülerin verilmesini engellemektir. Böylece kişi daha klas görünüme sahip olur.

 

Düğün Davetlerin de Ayakkabı Seçiminin Önemi

  Çoğu kadın olduğundan daha uzun görünmek için topuklu ayakkabı giymeyi tercih eder. Topuklu ayakkabı seçimi de elbisenin boyuna göre farklılık gösterir. Seçilmiş elbise uzun ise elbisenin tam uç kısımları yere değecek şekilde topuklu ayakkabı seçilmelidir. Yani elbisenin yere değmesini engelleyen bir ayakkabı seçilmişse ayakkabı bu sefer boyu keser. Kişi bu sefer uzun görünmenin aksine daha kısa görünür. Çok uzun gösterecek bir topuklu ayakkabı yerine elbisenin boyuna göre topuklu ayakkabı seçilmelidir. Kısa elbiselerde ise topuk boyunun pek önemi yoktur.

düğün kıyafeti58

 

Özel Gün Davetlerin de Çanta Seçiminin Önemi

  Diğer Önemli ve dikkat edilmesi gereken konulardan diğeriyse çanta seçimi. Genellikle düğün davetlerin de büyük çanta kullanılması uygun görülmez. Çoğu insan zincir askılı çanta veya portföy çanta tercih eder. Elbiselerin tam tersi renginde çanta tercih edilebilir. Ayakkabı ve çantayı da aynı renklerde tercih edebilirsiniz. Böylelikle uyum sağlanmış ve görünüm bütünlüğü bozulmamış olacaktır. Eğer seçilen çantalarda çelik renkli dokular varsa bu dokularda aksesuar tercih edilmesi bütünlüğü bozmaz. Portföy çanta kullanılacaksa da eğer büyüklüğüne ve görünüşüne kesinlikle dikkat edilmeli.

 

düğün kıyafeti752

 

Düğün Elbiselerin de Aksesuarın Önemi

  Elbette bu kadar çok kıyafet ve giyim tarzından bahsetmişken aksesuar seçimini atlamamakta önemlidir. Eğer dekolteli bir kıyafet seçilmişse gerdan kısmının boş kalmaması için uygun kolye seçilmelidir. Doğru kolyeyi seçerken dikkat edilmesi gereken bazı parametreler mevcuttur. Bunlardan birisi elbisenin gerdan kısmının ne kadarlık kısmını açıkta bıraktığıdır. Eğer dekolte büyük ve açıksa daha kalın kolyeler seçilmelidir. Fakat gerdan kısmının tamamı yerine küçük bir kısmı açıkta ise daha ince ve zarif kolyeler tercih edilmelidir.

 

Aksesuarların Renkleri

  Aksesuarlardan bu kadar söz edilmişken renklerinden bahsetmemek olmazdı elbette. Saçlar toplanmışsa kulaklar ise küpe ile tamamlanmalıdır. Eğer küpe ve kolyenin dışın da bileklikte takılması planlanıyorsa hepsi takım olmalıdır. Eğer takım yoksa da hepsinin aynı renk olması yeterli görünüme ulaşmayı sağlayacaktır.

 

düğün kıyafeti522

 

endavet.com - ilan

endavet.com'da ilanınızı yayınlamak ister misin ?

Detaylı bilgi
endavet.com - indirim - fırsat

İndirim ve kampanyalardan anında haberdar ol