Birbirinden Güzel Düğün Fotoğrafları Nasıl Çekilir?

Düğün günlerinin en anlamlı günleri düğünden önce ve sonra çekilecek olan fotoğraflardır. Çoğu kişi düğün fotoğraflarının unutulmaz olmasını ister. Bunun için de en sıra dışı pozlar bulunur. Kimi zamanda bu mutlu güne ilginç fotoğraflar sığdırmak isteyebilirsiniz. Bunun için komik gelin ve damat fotoğrafları çekilebilir. Ancak komik fotoğraflar çekmek isterken istenmeyen fotoğrafların ortaya çıkmaması için mutlaka profesyonel ekiplerden ve fotoğrafçılardan yardım almalısınız. Düğün fotoğrafları çekilirken dikkat etmeniz gerekenler vardır. Eğer bu mutlu anın her detayını hatırlamak istiyorsanız size en iyi pozları sunacak olan ekipler ile çalışmanız gerekecektir. Bu konuda uzman kişiler size istediğiniz pozları yakalamada yardımcı olacaktır. Daha önce komik düğün fotoğrafları hizmeti almış olan kişilere danışarak ya da internet üzerinden arama yaparak aradığınız kriterlere uygun düğün fotoğrafçıları bulabilirsiniz.

 

 

Komik Düğün Fotoğrafları Nasıl Çekilir?

  Komik düğün fotoğrafları normal fotoğrafların aksine bu mutlu gününüzün komik taraflarını her zaman hatırlamanızı sağlayacaktır. Bu pozları yakalamak içinse genelde dış mekânlarda çekim yapılır. Profesyonel ekipler sizlere hangi pozları vermeniz gerektiğini söyleyecektir. Ancak sizin de aklınızda farklı ve sıra dışı pozlar varsa bunları fotoğrafçınıza söyleyebilirsiniz. Sizde birbirinden şık ve göz alıcı kareler yakalamak istiyorsanız aşağıda bahsedeceklerimize dikkat etmelisiniz.

 

komik düğün pozu

 

Doğru Fotoğrafçıyla Çalışın!

  En güzel ve komik gelin damat fotoğrafları yakalamanın ilk kuralı en doğru fotoğrafçı ile çalışmaktır. Seçtiğiniz fotoğrafçının hangi mekân ve ışıkta nasıl pozlar çıkacağını çok iyi bilmesi gerekiyor. Bu sayede sizleri en doğru şekilde yönlendirecek ve en doğru pozları yakalamanıza yardımcı olacaktır. Bu nedenle araştırmalarınızı yaparken dikkatli olmalı ve aceleci davranmamalısınız. Seçeceğiniz fotoğrafçının sadece yetenekli olması yeterli değildir. Yetenek gibi fotoğrafçının teknik bilgisi ve kullandığı ekipmanlar da çok iyi olmalıdır. Ne kadar iyi bir fotoğrafçı olursa olsun eğer ekipmanlar yeterli seviyede olmazsa istenilen fotoğrafları yakalamak o kadar zor olacaktır. Seçim yaparken eğer varsa fotoğrafçınızın kişisel sayfasını ziyaret ederek daha önceden çekmiş olduğu resimlere göz atmalısınız. Çoğu zaman fotoğrafçılar yardımcıya ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle fotoğrafçının yeterli personele sahip olup olmadığına da bakmakta fayda olacaktır.

 

düğü fotoğrafı2

 

Doğal Işığı Kaçırmayın!

  Komik düğün fotoğrafları çekebilmek için doğal ışık önemlidir. Eğer ışık olmazsa fotoğraflarında bir anlamı olmaz. En güzel ve komik fotoğraflar ise doğal ışık altında çekilen fotoğraflardır. Yani fotoğraf çekineceğiniz zaman vaktinizi çok iyi ayarlamalı ve doğal ışıktan olabildiğince faydalanmalısınız. Hatta gerekirse bir gününüzü komple düğün fotoğraf çekimlerine ayırmalısınız. Ancak burada da dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Güneş ışınlarının çok dik geldiği öğle saatlerinden uzak durmalı, bunun yerine daha yumuşak gelen ilerleyen saatleri tercih etmelisiniz. Kimi durumlarda doğal ışığı yakalamak mümkün olmaz ya da kapalı alanlarda çekim yapmak gerekebilir. Eğer imkânınız varsa kapalı alanlarda da doğal ışıktan yararlanmaya çalışın. Eğer bu imkân yoksa bu durumda yapay ışıkları en doğru şekilde kullanmaya dikkat etmelisiniz. Doğru ışık kullanımı her zaman en büyük yardımcılarınızdan bir tanesi olacaktır.

 

düğü fotoğrafı3

 

Poz Verirken Dikkatli Olun

  Normal fotoğraflarda doğru pozu vermek oldukça önemlidir. Söz konusu komik gelin damat pozu olduğu zaman bu iş daha da önemli hale geliyor. Çünkü eğlenmenize yardımcı olacak komik fotoğrafları çekmek için vereceğiniz pozlarda daha dikkatli olmanız gerekiyor. Aksi durumda ortaya istemediğiniz sonuçlar çıkabilir. Poz konusunda size özellikle fotoğrafçınızın çok fazla yardımı dokunacaktır. Orijinal düğün fotoğrafları çekme konusunda uzman olan fotoğrafçınız komik gelin damat pozu için ne yapmanız gerektiğini size birer birer anlatacaktır. Eğer heyecanınıza çok fazla yenilmezseniz ve sakin kalarak fotoğrafçınızın dediklerini birer birer uygularsanız istediğiniz sonuçları kısa sürede almaya başlayacaksınız. Fotoğraf çekimlerine gelmeden önce internetten araştırma yaparak daha önceden çekilmiş olan komik düğün fotoğraflarına göz atabilirsiniz. Dilerseniz bu pozlardan beğendiklerinizi kendi çekimlerinizde kullanabilirsiniz.

 

düğün fotoğrafı7

 

Aksesuar Seçiminde Dikkatli Olun

  Yaratıcı ve komik düğün fotoğrafları çekebilmek için kullanılacak olan aksesuarların da yaratıcı olması gerekiyor. Çekimler sırasında yeteneklerinizi ve hobilerinizi yansıtacak tarzda aksesuarlar kullanmak hem iç hem de dış mekân çekimlerinde farklı pozlar yakalamanıza sağlayabilir. Kullanacağınız aksesuarlar için fotoğrafçınız size fikirler verirken siz de aklınıza gelen fikirleri fotoğrafçınız ile paylaşabilirsiniz. Son dönemde popüler hale gelen sepetli bisiklet ve klasik araçları çekeceğiniz komik fotoğraflarda kullanabilirsiniz. Bu sayede ortaya komik ve nostalji karışımı fotoğraflar çıkartabilirsiniz. Eğer düğün konseptiniz belliyse bunu isterseniz fotoğraflarınıza yansıtabilirsiniz. Mesela piknik konsepti düşündüyseniz bunun için piknik sepeti, piknik örtüsü, şarap, kadehler gibi aksesuarlar kullanabilirsiniz. Ancak konsepti yapmak için aksesuar seçimini abartmamalısınız. Fazla abartılı konseptler fotoğrafların önüne geçecektir. Bu da istediğiniz kareyi tam olarak vermenizi engelleyebilir.

 

düğün pozları5

 

Beden Diline Dikkat Edin

  Orijinal düğün fotoğrafları verebilmek için beden diline dikkat etmeniz gerekiyor. Ortaya komik fotoğraflar çıkması için hem çevreyi hem de bedeninizi iyi kullanmalısınız. Özellikle perspektif açıdan yapılacak çekimlerde doğru açı ve ışığı yakalayarak illüzyon niteliğinde fotoğraflara imza atabilirsiniz. Ancak bu aşamada fotoğrafçınızın teknik bilgisi ve yetenekleri de son derece önemlidir. Sadece sizin doğru pozu vermeniz yeterli olmaz. Fotoğrafçınızın da bu pozu doğru bir şekilde yakalaması gerekir. Kilolarınız ile probleminiz varsa ve kilolarınızı gizlemek istiyorsanız kollarınızı vücudunuza düz bir şekilde uzatmak yerine hafif eğerek vücudunuzdan uzaklaştırmalısınız. Çünkü vücuda yakın ve bitişik tuttuğunuz kollarınız vücudunuzu daha da kilolu gösterebilir. Vücudunuzu kıvrımlı göstermek içinse vücut ağırlığınızı tek bir bacağınız üzerine vermelisiniz. Diğer bacağınızı ise dizden hafifçe kırdığınız zaman istediğiniz kıvrımlı vücut görünümüne sahip olabilirsiniz. Fotoğraf çekimlerinde dik durmak önemlidir. Dik olarak verilmeyen pozlarda bel çevresine otomatik olarak birkaç kilo eklenecektir. Bu da resimlerde kilolu çıkmanıza neden olabilir. Ayrıca dik durmamak boynun daha kısa görünmesine neden olabilir. Bir diğer hata ise yüzün öne doğru eğilmesidir. Bu şekilde verdiğiniz pozlarda çeneniz boynunuzu kapatacağı için boynunuz olduğundan kısa görünebilir. Bu nedenle fotoğraf çekimlerinde başınızı mümkün olduğunda havaya doğru kaldırmalısınız.

 

 

Fotoğrafçınızı Doğru Seçin

  Unutmayın ki ne kadar doğru pozlar verecek olursanız olun eğer fotoğrafçınız yeteri kadar iyi değilse vermiş olduğunuz pozlar boşa gidecektir. Bunun önüne geçmek için muhakkak doğru fotoğrafçıları bulmanız gerekiyor. Gelin damat fotoğraflarının çekiminde uzman olan birçok fotoğrafçı olsa da söz konusu komik fotoğraflar olduğu zaman işler biraz daha değişebilmektedir. Komik pozları yakalamak sanıldığı kadar kolay değildir. Gündelik hayatınızda çektiğiniz fotoğraflarda komik pozları kolay bir şekilde yakalayabildiğinizi düşünseniz de bunların çoğu doğal pozlardır. Fotoğraf çekimlerinde ise anlık fotoğraflardan ziyade kurgulanmış pozları yakalamanız gerekecek. Bu da sanıldığı kadar kolay olmayacaktır. Doğru fotoğrafçı seçimi ile istediğiniz ve tamamen doğal olarak görünen komik fotoğrafları rahat bir şekilde yakalayabilirsiniz. Sürekli bahsettiğimiz gibi dikkat etmeniz gereken en önemli şey profesyonel ekiplerle çalışmak olmalıdır. Özellikle fotoğrafçınızın bu alanda uzun yıllar hizmet vermiş, profesyonel ekiplere ve ekipmanlara sahip bir kişi olmasına dikkat etmelisiniz. Buna dikkat ettiğiniz vakit siz de istediğiniz sonucu elde edebileceksiniz. Eğer istediğiniz konsept için düğün fotoğrafçınızı arıyorsanız platformumuzda bulunan düğün fotoğrafçılarını inceleyebilir, dilediğiniz kadar ücretsiz teklif alabilirsiniz.

 

düğün fotoğrafçısı6

 

 

endavet.com - ilan

endavet.com'da ilanınızı yayınlamak ister misin ?

Detaylı bilgi
endavet.com - indirim - fırsat

İndirim ve kampanyalardan anında haberdar ol