Büyük Beden Gelinlik Modelleri İçin Öneriler!

Düğün için gelinlik araştırması yapmaya başlamak her gelin adayını stres ile buluşturan, türlü kararsızlıkların yaşandığı ve bir o kadar da heyecanlı bir dönemdir. Piyasa da bulunan çok fazla farklı modele, renge, kumaşa, kesime ve kumaşa sahip gelinliklerin bulunması gelin adaylarını daha çok kararsızlığa itiyor ve zaten bolca stres yaptıkları bu zamanda ekstra stres nedeni oluşturuyor. Gelin adayları için aradıkları gelinliği bulmak biraz zaman alabilse de büyük beden gelinlik arayışına giren gelin adayları için bu süreç biraz daha uzun ve can sıkıcı olabilir. Tabi yıllar içinde artan büyük beden gelinlik sayısı ve modelleri ile bu daha önceki yıllara göre daha kolaylaşsa da işinizi asıl kolaylaştıracak olan nokta ne aradığınızı bilmektir. Nasıl bir gelinlik aradığınızı ve sizin vücudunuza hangi gelinlik modelinin size daha yakıştığını bilirseniz işiniz oldukça kolaylaşacaktır. Büyük beden gelinlik arayışına girmiş her gelin adayı için bir rehber hazırladık. Bu rehber ile vücudunuz için doğru gelinliği bulabilir düğününüzde göz kamaştırabilirsiniz.

 

 

Büyük Beden Gelinliği Kimler Giymelidir?

  Her birimiz farklı insanlarız. Benzer özelliklerimiz olsa da beden yapımız, vücut tipimiz, kilo durumumuz birbirinden oldukça farklı. Zayıf kişiler olduğu gibi kilolu yapıya sahip kişiler de var. İşte büyük beden gelinlikler kilolu gelin adaylar için üretilmiştir. Kilolu gelinlik modelleri 42 beden ile 62 beden arası tasarlanmaktadır. Hazır giyim sektörü için 42 beden büyük beden sayılmasa da gelinlikler için aynı şey söz konusu değil. Gelinlikte kalıplar hazır giyimden farklıdır. Hatta gelinliklerde modelden modele göre de değişebilen benden ölçülerini görebilirsiniz. Bu nedenle hazır giyimde bedeniniz kaç ise mutlaka gelinlik denerken bir büyük bedenini de denemelisiniz. Örnek vermek gerekirse hazır giyimdeki bedeniniz 42 ise gelinlik denerken 42 beden size küçük gelebileceği için 44 beden gelinliği de denemelisiniz.

 

 

 

Büyük Beden Gelinlik Nasıl Seçilir?

  Büyük beden gelinlik arayışındaysanız nasıl bir gelinlik seçeceğinize dair kafanızda sorular olabilir. Gelinlik seçimi için öncelikle gelinin kendisinin hangi tarzda gelinlik istediği belirlenmelidir. İstediğiniz tarzdaki gelinliği belirlemenin yanında çok daha dikkat edilmesi gereken detaylar bulunuyor. Bu detaylar; vücut tipinin nasıl olduğunun belirlenmesi, düğün organizasyonunun konsepti, düğünün yapılacağı mekan, düğünün gerçekleşeceği mevsimdir. Bu detaylar göz önünde bulundurularak gelinlik seçimi yapılmalıdır. Öncelikle sizi olduğunuzdan çok daha kilolu gösterecek olan volanlı, fırfırlı, kabarık prenses modeli ve balık gelinlik modellerinden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Fakat vücutta bulunan fazlalıkları gizlemek için asimetrik kesime sahip gelinlik modelleri tercih edilebilir. Vücutta bulunan fazlalıkları çok daha iyi kamufle eden büyük beden a kesim gelinlik modelleri ve yarım balık modelli gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Tül ve saten kumaşa sahip, bol ve dökümlü gelinlik modellerini de düşünebilirsiniz.

 

 

 

Gelinlik Vücut Tipine Göre Nasıl Seçilir?

  Öncelikle beden ölçüm tablolarından da yararlanarak beden belirlenmelidir. Daha sonra genel olarak dört çeşit vücut tipi bulunur. Bu vücut tipleri arasından hangisinin size uygun olduğunu belirlemelisiniz. Bu vücut tiplerinden ilki dikdörtgen vücuttur. Bu vücut tipine sahip olan kadınlar küçük ve ya normal ölçülerde göğüse sahipken, geniş omuz ve omuzlarla simetrik olan kalçalar bulunur. Dikdörtgen vücut tipine sahip kadınlarda bel oyuntusu görülmez. Bu vücut tipinde omuzlar, bacaklar ya da sırt ön plana çıkarılmalıdır. Bu vücut tipi için en uygun gelinlik modeli ise düz kesim gelinliklerdir. İkinci vücut tipi ise elma tipi vücuttur. Bu vücut yapısındaki kadınlar kalın, dolgun göğüslere, düz bir kalçaya ve uzun ince bacaklara sahiplerdir. Göğüsler ve bacaklar bu vücut tipi için ön plana çıkarılması gereken yerlerdir. Bu sebeple bu vücut tipine sahip kadınlar yırtmaçlı ve v yakaya sahip büyük beden gelinlik modelleri tercih edilmelidir. Bir diğer vücut tipi ise armut tipi vücuttur. Bu vücuda sahip olan kadınlar ince bele, geniş kalçalara ve küçük ya da normal göğüslere sahiplerdir. Bu vücuda sahip olan kişiler göğüs ve bel bölgelerini ön plana çıkarmalısınız. Bu vücut tipine sahip kadınlar için en iyi gelinlik modeli a kesim olanlarıdır. Basen bölgesini ortaya çıkartmak istemezseniz ama balık model gelinlik giymek istiyorsanız çıkartılabilir etek giyerek gelinliğin bambaşka bir havaya bürünmesini sağlayabilirsiniz. Son vücut tipi ise kum saati tipidir. Birçok gelinlik modeli bu vücut tipine sahip kadınlar için oldukça uygundur. Bu vücut tipindeki büyük beden gelinlik arayan gelin adayları yarım balık modellerini seçebilirler.

 

 

 

Büyük Beden Tesettür Gelinlik Modelleri

  Muhafazakar gelin adayları da hayatlarının en güzel günlerinden biri olan düğün gecesine hazırlık aşamasında gelinlik seçmede zorlanabilirler. Tesettürlü büyük beden gelinlik modeli arayışında olan gelin adayları a kesim fakat uzun kollu gelinlik tercih edebilirler. Kişisel tercihlere göre şifon veya tül kola sahip gelinliklerde seçilebilirken genel yazıda tavsiye ettiğimiz büyük beden gelinlik modellerinden birini belden bağlanan bir pelerin ile tercih edebilirler.

 

Mekana Göre Gelinlik Tercihi Nasıl Olmalıdır?

  Gelinliğinizi mekanlara göre seçecekseniz doku çeşitleri ve kumaş farklılıklarına dikkat etmelisiniz. Kır düğünü yapılacak bir mekan için örneğin; çiçekli güpürlere sahip, uçuş uçuş model eteği olan bir gelinlik tercih edebilirsiniz. Bir otelde yapılacak düğün organizasyonu için abartılı taçlarla süslenmiş abartılı bir topuz ve kuyruğu uzun işlemeli bir gelinlik tercih edebilirsiniz. Tarihi olan bir mekanda yapılacak düğün organizasyonu için vintage görünüme sahip modern gelinlik modelleri ya da a kesime sahip gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Tarihi mekanda yapılacak düğün organizasyonları için kayık yakaya sahip, Fransız dantelli gelinlik modellerinin oldukça uygun olduğunu göreceksiniz. Bir tekne üzerinde düzenlenmiş düğün organizasyonu için dar alanda rahat hareket olanağı sağlayan bir gelinlik modelli seçilmelidir. Tarlatan kullanılmayan tül veya şifon kumaşlara sahip hafif gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Sade, gösterişten uzak sosyal tesisler gibi mekanlarda düzenlenecek olan düğün etkinlikleriniz için uzun kollu, v yaka, a kesim, dantel kumaşlı gibi gelinlik modelleri tercih edebilirsiniz. Çok daha küçük restoran gibi yerlerde düzenlenecek düğün etkinlikleri için yarım balık şekline sahip saten kumaşlı gelinlik modelleri ile düz ipek veya düz dantel kumaşa sahip gelinlik modelleri tercih edebilirsiniz. Bu kadar çeşitli model içinde büyük beden gelinlik fiyatları merak ediliyor. Büyük beden gelinlik modelleri her keseye uygun fiyatlarla bulunabilir.

 

 

 

Mevsime Göre Gelinlik Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

  Kaliteli ve ince kumaşlar sonbahar düğünlerinde tercih edilecek gelinliklerin tamamında kullanılabilir. Sonbahar için kırık beyaz renge sahip gelinlikle kullanışlıdır. Kış aylarında giyilecek gelinlik modelleri için en ideal gelinlik modelleri; saten kumaşlı, uzun dantelli kollu, taşlı ve gösterişli olanlarıdır. Kış aylarının soğuklarından korunmak ve şıklığınızı bozmayacak parçalar olan bolero, pelerin ve kürkleri kullanabilirsiniz. İlkbahar aylarında yapılacak olan düğünlerde ve özellikle kır düğünlerinde organze, ipek şifon, tül gibi hafif ve hareketli kumaşlarla yapılmış a kesime sahip olan gelinlik modelleri tercih edilmelidir. Yaz aylarında yapılacak düğünler için yoğun tüller kullanılarak dikilen dekolteye sahip olan gelinlikleri tercih edebilirsiniz.

 

 

 

endavet.com - ilan

endavet.com'da ilanınızı yayınlamak ister misin ?

Detaylı bilgi
endavet.com - indirim - fırsat

İndirim ve kampanyalardan anında haberdar ol