Düğün Girişi İçin Müzik Önerileri!

Düğün girişleri için özellikle düğün giriş konsepti aklınıza takıldı değil mi? Evet, en çok tartışılan konulardan birisi olan düğün girişi müzikleri ve düğün girişi organizasyonudur. Düğününüze ait pek çok detay düşündünüz bu zaman diliminde. Hatta belki sevgililik döneminizden beri düşündüğünüz bazı şeyler var. Ya da genç kızlığınızdan beri aklınızda olan bir gelinlik modeli, düğün organizasyon şirketleri, damatlık rengi, yemekler, ikramlar, masalar, sandalyeler, nedimeler, kına gecesi. hepsi hazır. Ancak hala aklınıza takılan tek konu, düğün giriş müzikleri ne olacak?  Düğününüzün temasını oluşturan, ana konusunu tamamlayan ve ortamın canlanmasını ya da ortamın huzurunu sağlayacak olan müzik türü sözsüz giriş müzikleri mi? Yoksa sözleriyle anlam katacak müzikler mi?  Sizce romantik mi? Nostaljik mi? Hareketli mi? Klasik müzik mi?

Nasıl bir müzik tercih etmelisiniz gelin birlikte bakalım

  Düğün müziğinizin en önemli noktası sizi yansıtıyor olması, unutmayın. Bir filmin baş rolündesiniz ve seyirciyi orada tutmak için girişi güzel yapmalısınız. Dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise müziklerinizin düğününüzün organizasyonuna uygun olarak tasarlanmış olması ya da düğün mekanınızın düzenine, renklerine göre bir müzik seçmeniz daha faydalı olacaktır. Örnek verecek olur isek : Bob Marley'in '' One Love '' şarkısı sizin için bir otelin düğün salonu değil de, kır bahçesi veya bir sahil düğününün temasına, organizasyonuna daha fazla yakışacak bir müzik olacaktır.

Değişik düğün girişleri için şarkı önerilerinde bulunacak olur isek:

 Breakfast At Tiffany's filminden Moon River diyebiliriz.

 Game of Thrones dizisinin intro müziğini de tercih etmek faydalı olabilir.

 Romantik düğün girişi müzikleri tercih etmelisiniz ki aşkınız insanlara yansıyabilsin.

 - Perfect - Ed Sheraan

 - Beyonce - Dangerously in Love

 - Marry Me !

 - John Legend - All Of Me

  Hep yabancı müzik önerisi verecek değiliz elbette. Ben türkçe istiyorum, içimden de olsa eşimle türkçe müziklere eşlik etmek istiyorum diyorsanız eğer size önereceğimiz düğünlerin giriş müziklerinin vazgeçilmezleri de elbette de var. Etkileyici düğün girişleri yaratmak türkçe müziklerle de mümkün olacaktır.

 - Özdemir Erdoğan - Aç Kapıyı Gir İçeri demek istiyorum.

 - Duman ' dan Senden Daha Güzel sizin için güzel bir tercih olabilir.

 - Benimle Oynar Mısın diyor Bülent Ortaçgil

 - Yaşar ' dan eski yılları anıp Gel Benimle şarkısını seçebilirsiniz.

 - Seni ne çok sevdiğimi tercih edebilirsiniz.

 - Gül ki sevgilim gül ki gözlerin diyerek tüm salona hitap edebilirsiniz.

 - Fikrimin İnce Gülünü de tüm salon sevecektir.

  Etkileyici düğün girişleri için hareketli düğün giriş müziklerini de tercih edebilirsiniz.

  Hareketli düğün girişi müzikleri

  Sade - Love is Found

 Happy

 You and Me

 Fade

 Uptown Fuck

 Drunk in Love

 Can't Take My Eyes off You

 I Feel İn Coming

 

dugungiris2

 

Romantik Düğün Girişi Müzikleri  

 Hem eşinizin gözlerinin içine baka baka söyleyebileceğiniz, hemde tüm salondaki misafirlerinizin içini aşkınızla ısıtmak istiyorsanız romantik düğün girişleri müzikleri tam da size göre.

 Sizin için biraz örnek vermek istiyoruz.

 Bu müzikler sizi romantizmin doruklarına ulaştıracak ve tüm salonu aşkınız ile dolduracaktır.

 Shape Of My Heart

 Fragile

 How Does A Moment Last Forever

 Love My Of Love

 Bana Ellerini Ver Hayat Seni Sevince Güzel

 Hoşgeldin

 Taa Uzak Yollardan

 Ben Varım

 Beni Çok Sev

 

dugungiris6

 

Hareketli Düğün Girişi Müzikleri

  Gümbür gümbür herkes hareketlensin. Tüm salon coşsun, biz de tüm salona mutluluğumuzu çılgınca yansıtalım mı diyorsunuz. O zaman biraz duygusal ve klasik müziklerden uzaklaşmanız gerekecektir. Okestıranızdan hareketli müzikler istemek durumunda kalacaksınız. Biz aşkımızı çılgınca da yansıtırız diyorsanız bu müzikler tam size göre ! 

 - Livin'la Vida

 - Crazy in Love

 - Happy

 - Supersitition

 - Bir başka sevgiliyi sevemem

 - Senden başka

 - Gel gelinim

 - Ben ona resmen aşığım

 - Nikah

  Yukarıdaki şarkılarla tüm salonun ve sizin içinizin kıpır kıpır olacağından asla şüpheniz olmasın.

 

dugungiris5 

 

Nostaljik Düğün Dans Müzikleri

  Düğününüz nostaljik, tarihi bir mekan da olacak ise ya da seçtiğiniz organizasyon detayları tarih kokacak ise nostaljik müzikler tam size göre. Misafirlerinizi 90'lara götürmek, 80'lerle buluşturmak kesinlikle mümkün.

 - Can't help falling love

 - Let it be

 - I Believe

 - Arım balım peteğim

 - Seninle bir dakika

 - Sevdim bir genç kadını

  Yukarıdaki parçaları eşlik etmek düğününüzün nostalji kokmasına yetecektir. Özellikle plak sever çiftler için harika bir tercihtir.

 

dugungiris7

 

Sözsüz, Enstürmanal Düğün Giriş Müzikleri

  Biz aşkımızı notalarla da anlatırız diyenler için gelsin o halde. Bizim aşkımızı anlatmak için sözlere ihtiyaç yok, notalar yeter, melodiler dans eder diyorsanız bunlar tam da size göre.

 - Come with me

 - Halo

 - Because

 - Aşk oyunları

 - Seni seviyorum

 - Uzaklara

 - Credits

  Belkide bunların hepsi sizlere klasik geldi, belki de tamamen uzaklaşmak istiyorsunuz ve müziğinizi herhangi bir kategoriye koyamayacak kadar başka olsun istiyorsunuz. O halde biraz daha örnek vermek istiyoruz size :

 - Neşeli günler film müziği

 - Dance to me the end lof me

 - I dont want to miss a thing

 - Viva la vida

 - La vie en rose

 - Star wars film müziği

  Bir düğün eğlencesinin kaynağı, düğün müziklerinden geçer. Ne kadar güzel parçalar seçerseniz düğününüz o kadar eğlenceli olur. E bir de insanları sonuna kadar tutmakta çok önemli tabi ki. Düğün müziklerinin eğlencesine kapılıp düğünün sonuna kadar kalıp keyfini çıkarmak isteyen misafirlerimiz fazlasıyla olacaktır.  Evet, kabul edelim ki hakikaten zor bir durum düğün müziği tercih etmek. Düğününüzü herkesin hafızasına kazımak önemli bir etkendir. Hatırlayıp sizleri anmasını sağlayabilirsiniz. Yukarı da bazı önerilerde bulunduk sizler için.  Davetiyeniz kadar da önemlidir. Davetiyeyi alan misafir ilk önce dikkatini o çeker elbette. Davetiye ne kadar güzel olursa, düğüne gelme heyecanı o kadar fazla olacaktır. İlk dans ne kadar güzel olur ise, düğünün sonuna kadar kalma merakı o kadar fazla olacaktır. İlk dans müziği kadar aslında, pasta kesim müziği de tercih gerektirir. Pasta kesimi düğünün en heyecanlı anlarından biridir. Duygusal müzikler çöpe gitsin, mutlaka hareketli herkesi mutlu edecek müzikler seçmelisiniz. Herkes ritme uyum sağlamalı ve herkes eşlik edebilmelidir. Pastanın etrafını sarmış insanlar müziğe alkışlarla eşlik edecektir. Eğlenceli müzikler alkış akışını hızlandıracak böylelikle daha sevinç dolu bir hava yaratacaktır. Yörelere özel eğlenceli müzikler tercih edebilirsiniz. Yöresel müzikleri belki herkes bilmeyebilir ama o yöreye ait olmasa da farklı yörelerin müziklerini, oyunlarını izlemek bile insanı eğlendiren bir aktivite olacaktır. Bu listeyi hazırlarken aile büyüklerinizden de destek alabilirsiniz. Yaşıtlarınızı düşünürken, aile büyüklerinizin düğüne eşlik edeceğini de unutmamalı, hareketli yabancı müziklerin yanı sıra halay, oyun havası gibi ya da daha farklı yöresel oyunları da tercih etmelisiniz. Örneğin kafkas dansı, halay, horon, Ankara havası gibi müzikler de insanların ilgisini çekecektir.

 

dugungiriss

 

 

endavet.com - ilan

endavet.com'da ilanınızı yayınlamak ister misin ?

Detaylı bilgi
endavet.com - indirim - fırsat

İndirim ve kampanyalardan anında haberdar ol