Düğün Mekan Ve Dekor Fikirleri!

Mutlu çiftlerin hayatlarını nikah ile birleştirmeleri ile başlayan bol eğlenceli etkinliklerdir. Tabi ki bu kararı almak kolay bir süreç değildir. Kadınların çocukluktan beri kurdukları hayaller düşünülürse elbette kolay olmadığını anlayacaksınız. Karar verdikten sonra ilk akla gelen sorular düğün salonu nasıl olmalı, nerede evlenmeli, gelinlik nereden temin edilmeli, hazır mı olmalı yoksa diktirmeli miyim? Gibi sorular aklınızı meşgul edebilir.

 

mekan1

 

Düğün Salonu

  Ülkemizde nüfus artışının hızlı olması düğün salonu taleplerini oldukça etkiledi. Her geçen sene düğün mekanları açmak isteyen kişilerin sayısı artmaktadır. Tabi ki maddi olarak iyi getirisi olan salonların tercih edilme olasılığı da değişmektedir.

 

mekan65655

 

Düğün Salonu Fiyatları

  Yaz aylarında hafta içleri dahil salonlar hiç boş kalmıyor. Bu sebeple düğün mekan fiyatları değişkenlik gösterir. Salon sahipleri yeni evlenecek olan çiftlere en erken altı ay en geç bir sene önceden seçtikleri düğün salonunu tutmalarını öneriyor. Bu süreyi kaçırmışsanız üzülmeyin. Düğün salonu sahipleri boş kalan günlerde sezonu doldurmak için fiyatlarda kampanya yapacaklardır (%30’a varan indirimler). Bundan da yararlanabilirsiniz. Düğün salonları verecekleri hizmetlere göre fiyat farkı uygulamaktadır. Kokteyl farklı, yemekli düğünler farklı, boş salonlar farklı fiyatla yansıtılır. Düğün salonu fiyatları için fiyat teklifi alabilirsiniz. Nasıl bir düğün istediğinize siz karar verin, unutmayın erken kayıt hayallerinize ulaşmanızı kolaylaştırır.

 

mekan3

 

Düğün Salonu Süslemeleri

  Düğün salonunuza karar verdikten sonra sırada düğün salonunun süslenmesi işi kalır. Düğün salonlarının düğün salonu süslemeleri için anlaşmalı olduğu organizatörler vardır. Onlarla çalışabilirsiniz ya da kendi organizasyon şirketinizi seçebilirsiniz. İnternette bazı sitelerde oldukça güzel süslemeler mevcuttur. Romantik bir hava, sade bir hava, canlı bir hava, bohem bir tarz, vintage tarzı ya da gösterişli bir hava yaratmak sizin elinizde. İçlerinden seçebilir, ya da özgün bir çalışma yapmak isteyebilirsiniz.

 

mekan156

 

Düğün Müzikleri

  Düğünlerde şarkı seçimlerini de kendiniz yapabilirsiniz. İlk dans müziği, pasta müziği gibi. Sizi hayallerinize taşırken en etkili faktörlerden biri olabilecek müzikleri şansa bırakmayın. Ses sistemleri oldukça önemlidir. Anlaşacağınız düğün salonu ile ses sitemi düzenini sormayı unutmamalısınız.

 

dügünmüzik

 

Düğün Salonunda Verilen Hizmetler

  Düğün salonu hizmetleri anlaşmalı organizasyon firmalarıyla verilir. Tek başlarına hizmet veremezler. Bu anlaşmada, yemekli bir düğün planlıyorsanız eğer yemek hizmeti, kuruyemiş, içecekler, pasta hizmetleri organizasyon şirketi tarafından planlanır. Bu hizmetler ikili anlaşma şeklinde olduğundan Maliye Bakanlığınca KDV ye tabi tutulur. Fotoğraf ve video çekimleri de organizasyon şirketleri tarafından yapılır.

 

 

Düğün Salonu Konseptleri

  Nasıl bir düğün istediğinize karar vermenin zamanı gelmedi mi? Tarzınızı düğün salonunda da yansıtabilirsiniz. Bunun için yapacağınız ilk işlem dünya evine nasıl bir konsept ile girmek istediğinizi belirlemektir. Düğün salonu konseptleri önceden belirlenirse düğün için davetiyenizi, sosyal medyada yapacağınız etkinlik paylaşımlarınızı, dağıtacağınız nikah şekerlerini ve hatta seçeceğiniz gelinlik ve damatlık modellerini buna göre belirleyebilirsiniz. Davet edeceğiniz misafirler sizi inceledikleri kadar salonu, verilecek olan hizmeti, konseptinizi de inceleyeceklerdir. Her anlamda göz doldurmanız seçeceğiniz konsept ile oldukça mümkündür. Seçtiğiniz temayı organizasyon şirketine anlatabilirsiniz. Bu sayede organizasyon firması belirlediğiniz konsept üzerinde çalışacak ve bu heyecanlı süreci sizin için daha stressiz bir hale getirecektir.

 

 mekan8

Süsleme Malzemeleri

  Düğün salonunuzu istediğiniz gibi tasarımlamak için kullanacağınız tüm malzemelerin birbiri ile uyumlu olması gerekir. Bunu göz önünde bulundurmalısınız. Tasarım için kullanacağınız objeler düğün salonu büyüklüğü ile orantılı olmalıdır. Eğer seçtiğiniz salon büyük ise masalarda kullanacağınız objeler göz yormazken, seçtiğiniz düğün salonu küçük ise masalarda kullanacağınız objelerin büyük olması göz yoracak ve istediğiniz verimi alamayacaksınız. O yüzden orantılı malzemeler kullanılması oldukça önemlidir. Salon küçüldükçe kullanılan aksesuarların boyutları da küçültülmelidir. Seçtiğiniz düğün salonu için yapacağınız ufak dokunuşlar tarzınızı açığa çıkarmakta etkili olacaktır. Farklı ışıklandırmalar, şık masa süslemeleri ve aksesuarlar kullanarak farklılık yaratabilirsiniz. Masalara ayaklı şamdanlar yerleştirebilir, yer mumları kullanabilir, salonun farklı yerlerine biblolar koyabilir, dekoratif ve şık masa numaraları, yemek takımı ve çiçekler aksesuar olarak kullanabilirsiniz.

 

mekan14

 

Salon Düğünleri İçin Farklı Dekorasyon Fikirleri 

1.Düğünde Kullanılacak Sandalyeler

  Klasik düğün salonları süslemelerinde kullanılan saten kumaşlardan kurtulup yerine seçtiğin konsepte uygun kumaşlar seçebilir ve onlara uygun küçük aksesuarlarla değiştirebilirsiniz. Örneğin mavi, beyaz renkleriyle yapacağınız deniz konseptinde sandalyelere küçük denizyıldızları, deniz kabukları ve ya çapalar yerleştirebilirsiniz. Vintage konsepti düşünüyorsanız eğer ahşap sandalyeye dantel kumaşlar kullanabilirsiniz, sandalyeleri bütünlemek için masalarda da aynı tarzda dekorasyon malzemeleri kullanabilirsiniz.

 

 

2.Masa Süslemesi

  Düğün masası için heykel ve biblo seçebilirsiniz. Maliyeti düşürmek isterseniz de alçı kullanmak hoş bir fikir olabilir. Heykel ve bibloları konseptinize uygun olarak renklendirirseniz oldukça şık bir görünümü yakalayabilirsiniz. Konseptinize uygun renklerde çiçek süslemeleri yapabilirsiniz. Masanızın romantik görünüme kavuşmasını istiyorsanız da dekoratif mumlar ve ayaklı şamdanlar kullanabilirsiniz. Düğün masasında biraz büyük, davetli masalarında da bütünlüğü yakalamak için küçük ebatlarda ayaklı şamdanlar tercih edebilirsiniz. Şamdanların büyük olması davetlilerin sohbet etmelerine engel olabilir, küçük olmaları iletişimlerine engel olmayacaktır. Düğün salonunuz büyükse yerlere yerleştireceğiniz büyük mumlar da ortama oldukça romantik ve pozitif bir hava katacaktır. Vintage konseptli düğünlerde masa dekorasyon malzemeleri olarak kafesler oldukça popülerdir. Bu kafesleri çiçeklerle, dantellerle, mumlarla, kuş ve kelebek gibi minik objelerde daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz. Düğün masanızı çiçekler yardımıyla süslemek istiyorsanız düğünü yapacağınız mevsime göre süslemeler yapabilirsiniz. Kışın gerçekleştirilecek bir düğün planlıyor iseniz beyaz renkli çiçeklere, sonbahar düğünü planlıyorsanız eğer pastel renkler veya sarı rengini kullanabilirsiniz. İlkbahar ya da yaz düğünü planlıyor iseniz mevsimin rengarenk çiçekleri ortama enerji katacak ve dikkat çekecektir.

 

mekan124

 

3.Salon Dekorları

  Düğününüzü salonda yapmaya karar verdiyseniz eğer uygulayacağınız adımlardan biri de fonlardır. Düğün hangi mevsimde gerçekleşecek ise o mevsime uygun renklerde dekoratif fonlar yerleştirebilir, önlerine mevsim çiçeklerinden oluşan tasarımlar yapabilir ya da şamdanlar ve yer mumları ile destekleyebilirsiniz.

 

mekan8512

 

 

Otellerin Düğün Salonları

  Düğününüz için bir otel seçebilirsiniz. Otellerin düğün salonları normal düğün salonlarına göre daha fazla seçenek sunar. Davetiye vereceğiniz kişi sayısına göre masa organize ederler. Eğer kalabalık bir düğün ya da küçük bir düğün hayal ediyorsanız sizlere sunacakları birkaç salon imkanı olacaktır. Masa servisleri yerine açık büfe imkanı da sunarak maliyeti düşürmenize de yardımcı olur. Hafta sonu alacağınız fiyatlara nazaran hafta içi düğün fiyatları daha uygundur. Mevsime göre düğün yapmak istiyorsanız size alternatif seçenekler sunar. Yazın evlenmeyi planlıyor iseniz havuz başı düğünlerini seçebilirsiniz. Hemen hemen her otelde havuz olduğu için en çok tercih edilen düğün çeşitlerinden biridir. Yaz düğünleri için ikinci bir seçeneğiniz de kır düğünleri olabilir.

 

mekan85

 

Kır Düğünleri

  Oteller peyzaj düzenlemeleri ile kır düğünlerinin ilk adresleridir. Otellerin yapacakları ekstra önlemler ile sonbaharda dahi kır düğünü yapabilirsiniz. Kır düğünlerini yine kendinizin belirlediği konseptlerle hazırlayabilirsiniz. Örneğin masalara doğa ile bütünlüğü sağlamak için küçük ağaçlar yerleştirebilirsiniz. Gelin ve damadın geleceği yolu çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Masa ve sandalyelerde beyaz rengini ağırlıklı kullanmanız doğanı renkleriyle bir birliktelik oluşturacak ve dikkat çekici duracaktır. Masa objelerinde sonbahar aylarında iseniz sarı tonlarını kullanmanız, yaz ayı kır düğünü için ise küçük renkli çiçekleri tercih etmeniz sade ve şık bir ortam sağlamanıza yardımcı olacaktır.

 

mekan8

 

 

endavet.com - ilan

endavet.com'da ilanınızı yayınlamak ister misin ?

Detaylı bilgi
endavet.com - indirim - fırsat

İndirim ve kampanyalardan anında haberdar ol