Gelin Çiçeğinizi Seçerkenken Bilmeniz Gerekenler!

Düğünün en önemli parçalarından biri gelin çiçeği adı verilen çiçek buketidir. Bu buket, nikahta elinizde taşıyabileceğiniz gibi, düğünde kullanım için de oldukça uygundur. Hatta daha Amerikanvari bir düğün tercih ediyorsanız ve gelin çiçeğinizi düğününüze gelen kız arkadaşlarınıza fırlatacaksanız, düğününüzde elinizde taşıyacağınız çiçeğin ayrı bir özen ile hazırlanmasına dikkat etmek isteyebilirsiniz. Gelin olmak zor bir iştir, hele de söz konusu gelin çiçeği modelleri arasından seçim yapmak ise, işiniz bir hayli zor olacak demektir. Ancak panik yapmaya hiç gerek yok. Bu makaleyi dikkatli bir şekilde okuduğunuz taktirde, gelin çiçekleri içinden seçim yapmak sizin için, tabiri caizse çocuk oyuncağı kadar kolay hale gelecektir.

 

 gelin çiçeği1

 

 

Gelin Çiçeklerinin Kullanıma Sokulmasının İlginç Mi İlginç Sebebi: Kötü Ruhlar

  Gelin çiçeklerinin tarihi oldukça eskilere dayanıyor. Yani anlayacağınız, bundan yüz yollar öncesinde yaşayan antika model gelinler de sizin düğün gününüzde taşıyacağınız gibi çiçekler taşıyordu. Ancak onları bunu yapmaya iten sebep tamamı ile bugünkünden farklıydı. Onlar gelin çiçeklerini, kötü ruhların düğüne gelmemesi için kullanıyorlardı. Yani buketler çiçekten çok ruh savma mekanizmalarıydı. Durum böyle olunca da bugün sizlerin sahip olduğunuz tercih hakkına sahip olamıyorlardı. Daha çok keskin kokuları olan otlar, çiçekler ve ruhları kovduğuna dair inançlar olan bitkileri birbirine bağlayıp acemi işi bir buket elde ederlerdi. Maksatları estetikten çok koruma olduğu için şimdiki gibi çiçek atma adetleri de pek yoktu desek yeridir.

 

antalya düğün2

 

 

Aman Dikkat: Çiçek Seçimi Yapılırken Gelinlerin Mutlaka Göz Önünde Bulundurması Gereken Durumlar

  Gelin çiçeği canlı olsun isteyen gelinler de vardır, kuru gelin çiçekleri tercih edenler de. Ancak bunun yanı sıra gelinliğinizin modeline uygun olan çiçeği tercih etmeniz gerekmektedir. Bunu asla aklınızdan çıkarmamalısınız. Bu kısımın sonrasında kullanılacak çiçeklerin gerçek olup olmayacaklarına karar verebilirsiniz. Tabii bu noktada çiçeğinizi hatıra olarak saklayıp saklamama kararı almalısınız. Eğer hatıra olarak saklamak istiyorsanız, canlı gelin çiçeği yerine yapay gelin çiçeği ya da kuru gelin çiçeği tercihinde de bulunabilirsiniz. Eğer ki gelinlik modeliniz boğazlı ise, yaka çiçeği modelini gelin buketleri için bir çeşit alternatif olarak kullanmanız da mümkün olabilir. Yaka çiçekleri, kapalı modellerde açık modellere kıyasla daha hoş durur.

 

antalya düğün3

 

 

Düğün Gününde Uyum Önemlidir: Düğün Mekanının da Taşıyacağınız Çiçekle Uyumlu Olması Gerektiğini Aklınızdan Çıkarmayın

  Kimi gelin çiçekleri bazı mekanlara diğer çiçeklerden daha uygundur. Bu yüzden çiçeğinizi seçmeden önce, düğününüzün gerçekleşeceği mekanı da göz önünde bulundurmak sizin yararınıza olacaktır. Aksi taktirde ortaya uyumsuz görüntüler çıkabilir. Örneğin bir otel düğünü için gelin çiçeği seçerken daha canlı ve gösterişli çiçekler kullanılabilirken, aynı çiçek sahil düğünlerinde abartılı kalacaktır. Kumsal düğünü için gelin çiçeği seçimi yaparken daha çok kumsal ortamına uygun çiçekler kullanmanız tavsiye edilir. Mesela kum zambakları gibi sahillerde yetişen çiçekler, zarif ve uyumlu bir görünüm yaratmanızı sağlayabilir. Kır düğünü için gelin çiçeği seçimlerinizde ise kır çiçekleri kullanabilirsiniz. Tekne düğünü için gelin çiçeği alıyorsanız, mevsime uyan çiçekler seçebilirsiniz.

 

antalya düğün14

 

Çiçeğe Alerjisi Olanlar Buraya: Alerjisi Olan Gelinlerin Derdine Deva Olacak Yapay Gelin Buketi Modelleri

  Alerjiler, özellikle de şehir hayatı yaşayan gelinler için sık karşılaşılan bir durum olabilir. Ne yazık ki en sık karşılaşılan alerji tiplerinden bir tanesi de çiçek ve polen alerjisidir. Eğer siz de böyle bir sağlık sorunu ile karşı karşıya kalmış gelinlerden biri iseniz tercihinizi yapay gelin çiçeği modelleri üzerine kullanmak isteyebilirsiniz. Yapay çiçekler, hem saklaması kolay oldukları hem de sağlık sorunu yaratmadıkları için sıkça tercih edilen çiçek türleridir. Ancak toz alerjiniz varsa bu çiçeklerin düğünden bir gün önce alınması, ya da düğün öncesinde temizlenmesi sizin için çok daha sağlıklı bir ortam yaratacaktır. Böylece çiçek burnunuzun dibinde olsa bile hapşırma riskiniz olmayacaktır.

 

antalya düğün6

 

Gelin Çiçeklerine Daha Modern Bir Yaklaşım: Yaka Çiçeklerini Artık Gelinler de Tercih Edebiliyor!

  Genellikle damadın ceketinin cebinde duran veya yakasına iliştirilen yaka çiçekleri, yeni nesil gelinlerin evlenmeye başlaması ile bir gelinlik trendi halini almaya başladı. Daha çok tom-boy tarzı bir stile sahip olan gelinlerin sıkça tercih ettikleri yaka çiçekleri, artık boğazlı gelinlikler üzerinde de görülebiliyor. Böylelikle çiçek taşıma zahmeti de ortadan kalkmış bulunuyor. Böyle iş mi olur diyecek olanlar olabilir, ancak içinde yaşadığımız yüz yıla bakıldığında hemen hemen her şeyin mümkün olmaya başladığını görebiliriz. Hal böyle olunca kendinden emin olan ve fark yaratarak tarzını ortaya koymak isteyen gelinlerin de çiçek seçimi yaparken böyle bir yola başvurmayı tercih etmeleri, sanıldığı kadar da şaşırtıcı olmuyor.

 

antalya düğün7

 

Düğün Gününüzde Yakın Arkadaşlarınızı Da Unutmayın: Gelin Çiçeğinin Yanında Nedime Çiçekleri de Kullanın

  Düğününüzde tek buket taşıyacak kişinin siz olmadığınızı aklınızdan çıkarmamanızda fayda var. Çoğu düğün organizasyonunda gelinin çiçeğinin bir benzeri, gelinin nedimelerine de verilmektedir. Bu, sizin gelin çiçeğinizin daha küçük bir versiyonu olabileceği gibi, sadece tek bir tip çiçekten oluşan bir çiçek demeti de olabilir. Müge çiçekleri bu tarz demetlere uygun olabilir. Bunun yanı sıra, nedimeler için onların giydikleri kıyafetin renk ve modeline uyacak tarzda çiçek demetleri de tercih etmeyi düşünebilirsiniz. Eğer ki düğün organizasyonunuzda belirli bir renk şeması ve dışarıdan bakılınca kendini belli eden bir düzen olsun istiyorsanız, böyle bir yönteme başvurmak da düğün planlama sürecinizi epey bir kolay hale getirecektir.

 

 antalya düğün8

 

 

Unutmayın Ki Damadın Kullanacağı Yaka Çiçeği De En Az Sizin Takacağınız Çiçek Kadar Önemlidir

  Sizin kullanacağınız çiçeklerden epey bir bahsettik, hatta ve hatta nedimeler için bile çiçek ayarlamanız gerektiği konusuna değindik. Şimdi de sıra damatta. Eşiniz düğünde yaka çiçeği takmasa da olur diye düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Her şeyin bir yolu, bir yordamı olduğu gibi, damadın takacağı çiçeğin de bir usulü vardır ve uygulanması gerekir. Yani anlayacağınız, sevgili damat adaylarının bu işten kaçma olasılığı yoktur. Bununla birlikte, sizin ve nedimelerinizin taşıyacağı çiçekler için ne geçerliyse damadın yakasına takacağı çiçek için de birebir aynısı geçerlidir. Kısacası, bütün çiçek siparişlerini aynı anda tek bir yerden verebilirsiniz. Bu şekilde gelin çiçeği fiyatları üzerinden bazı indirimler de kazanmış olursunuz.

 

antalya düğün9

 

Gelin Çiçeğini Atarken Arka Fonda Çalacak Şarkıyı Seçmediniz Mi? İşte Size Birkaç Küçük Şarkı Tavsiyesi!

  Sizlerin de bilebileceğiniz üzere, düğün günü ,çin yapılan şarkı listelerinde her tür durum için bir adet şarkı bulundurulur. Çiçek atma töreni de bu durumlardan bir tanesidir ve es geçilmemelidir. Peki çiçek atma müziği nasıl olmalıdır ve ne zaman çalınmalıdır biliyor musunuz? Bilmeyenlerdenseniz paniğe kapılmayın, bu makale böyle durumlar için yazıldı. Çiçek atma töreni, düğünün en son kısmıdır ve gelin ile damat mekandan ayrılıp arabaya gitmeden hemen önce gerçekleştirilir. Gelin sahneye çıkar ve arkasını dönerek çiçeği fırlatır, çiçeği yakalayan kişinin de çok yakında evleneceğine inanılır. Törenin amacı daha çok eğlence olduğundan arka planda eğlenceli ve heyecan yaratacak herhangi bir şarkı çalabilirsiniz.

 

antalya düğün10

 

endavet.com - ilan

endavet.com'da ilanınızı yayınlamak ister misin ?

Detaylı bilgi
endavet.com - indirim - fırsat

İndirim ve kampanyalardan anında haberdar ol