Gelin Makyajı Nasıl Olmalı?

 Kadınların aylar öncesinden hazırlandığı en özel günleri düğünler için ayrıca bir çaba sarf edilir. Bu çabalarda en iyi şekil de sonuç alsın diye uzman kişilerden yardım alınır. Uzman kişiler kim olabilir? Sorusunun kısa yanıtı var aslında kuaför, makyaj sanatçısı ve düğünlerin tüm detaylarıyla uğraşan diğer kişiler. Düğün de en özel ve güzel görünmek elbette düğünün ana kahramanı olan gelinlere özeldir. Bir prenses edasıyla salona sevdiği adamla giriş yapacak olan gelinler o gün hafızalardan silinmesin ister. Özel gün hafızalardan silinmesin diye de dikkat çekici makyajlar da fazlasıyla önemli.

 

Gelin makyajı1

 

Makyaj Aşamasın da Yüzde Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Bölgeler 

 Burun Bölgesi: Oldukça önemli bölgedir, Büyük burun yapısına sahip gelin adayları gölgelendirme ile küçültmek isteyebilir. Bunlar gelin makyajı sırasında değişkenlik gösterir uygun olan çeşidi yapılır.

Yanak Bölgesi: Diğer önemli bölgelerden biridir ufak gölgelendirme ile yüz daha kemikli yapıya kavuşur. Böylelikle çekilen fotoğraflar da yüz daha ince ve uzun görünür. Fotojenik çıkmayı sağlar.

Dudak Bölgesi: Öncelikle dudak çizgisinin çok fazla üstüne çıkmadan dudaklar çerçeveye alınır. İşlem sona erdikten sonra içerisi dudak kalemi ve rujla doldurulur. Bu işlem rujun fazla kalıcı olmasını sağlar.

 

Gelin makyajı2

 

Gelin Makyajın da Fiyatlandırma İhtimalini Göz Ardı Etmeden Ürünlerin Kullanılması

  Yüksek maliyetli ürünler kullanıldığı için ve kalıcılık ise uzun süre devam eder. Bu kadar özellikleri bir arada bulunduran gelin makyajı fiyatları da genellikle yüksek olur. Eğer ki sade gelin makyajı tercih edilirse ürünlere göre bu fiyatta düşüş gözlemlenebilir. Makyaj stüdyoları dışın da bu işlemler yapılıyorsa en uygun gelin makyajı için kuaförler seçilmelidir. Kuaför salonların da ise bu işi layığıyla yapan fazlaca makyaj sanatçısı bulunur. Düğün makyajının illaki özel stüdyolar da yapılmasına gerek yoktur. Profesyonel makyaj sanatçısı her türlü makyaj da kendi emeğini ve çabalarını ortaya koyabilir.

 

Profesyonel Sedefli Gelin Makyajı İçin Mutlaka Bilinmesi Gerekenler

  Sedefli gelin makyajı denilince çoğu gelin adayının kafası karışabilir. Kısacası akıl da bir belirginlik oluşsun diye simli gelin makyajı da denilebilir. Bu tarz parlak makyajlar yapıldığın da belirgin görünüm daha çok gözlerde ortaya çıkar. Yanaklar da bu parlak makyajdan nasibini almalıdır. Gözler de daha çok iç kısıma parlaklık uygulanırken yanaklar da elmacık kemiklerinin üstüne uygulanır. Böyle parlak makyajların ise uzun süreli akmaması için mutlaka suya dayanıklı ürünler kullanılmalıdır. Makyaj bitimin de ise takma kirpik uygulanırsa düzgün ve net görünüm kaliteyle ortaya çıkacaktır.

 

Gelin makyajı3

 

Hafif Görünümlü Gelin Makyajının Önemli Ayrıntıları

  Unutulmaması gereken önemli bir kısım vardır ki bu tarz makyajlar gelinlerin isteği doğrultusun da planlanmalıdır. Hafif görünümlü makyaj da gelinin kendi isteği üzerine zorlama yapmadan uygulanmalıdır. Bunlar için ise su bazlı ürünler kullanılır. Çoğu gelin ise bu makyajı yaptıracağı zaman su bazlı gelin makyajı terimini kullanır. En önemli özelliklerinden biri bu makyaj ince yapıda ürünler kullanarak yapılır. Amaç kadifemsi görünümü yakalamaktır. Kadifemsi doku ise beraberin de doğallığı getirir. Doğal görünüm için ise fazla renkli ürünler ten makyajında kullanımı doğru bulunmayabilir.

 

Gelin makyajı4

 

Profesyonel Gelin Makyajının Yapımında Unutulmaması Gereken Özel Bilgiler

  Profesyonel gelin makyajları için genellikle stüdyolar tercih edilir. Bu yüzden bu makyajlar stüdyo gelin makyajı olarak da isimlendirilebilir. Gerçek bir makyaj stüdyo ortamında yapılan makyajlar ancak bu kadar profesyonel olabilir. Stüdyolarda kullanılan ürünler de pahalı markalardan ve stüdyo markalarından olduğu için profesyonelliği sağlar. Ürünler de kaliteli olduğu için de yapılan makyajın da kalıcılığı o kadar uzun olur. Kullanılan ürünler sayesin de ne kadar yüz bölgesin de terleme olursa olsun asla akma olmaz. Parlama oluşmaması için ise özel pudralar kullanılarak mat görünüm oluşur.

 

Kalıcı Ve Kalın Yapı da Gelin Makyajı İçin Nasıl Ürünlerin Unutulmaması Gereken Özellikleri

  Kalın yapı da makyaj yaptırmak isteyen gelinlerin mutlaka bilmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Öncelikle bu makyaja kalın yapılı yerine porselen gelin makyajı demek çok daha doğru olur. Makyaj çeşitlerin de genellikle kalın yapılı kapatıcılığı çok yüksek olan makyaj ürünleri kullanılır. Aynı ürünler dudak bölgesinde de tercih edilebilir. Fakat bu tarz ürünlerin göz bölgesin de kullanılması doğru olmayabilir. Eğer göz makyajı yapıldığı sırada kalın yapılı farlar kullanılırsa makyajı çıkarma esnasında problem oluşur. Tenden çıkmayan makyaj çok dikkat çekmezken göz kısmı çeker.

 

Gelin makyajı5

 

Tesettürlü Kadınların Nasıl Gelin Makyajları Tercih Etmesi Gerektiği Hakkında Bilgiler

  Tesettür için kullanılacak olan şal gelinlikten ötürü beyaz olacağı için bağlama şekli burada çok önemlidir. Bunun sebebi ise gelin makyajı tesettür kısmına değmemesi. Eğer değerse makyaj kalıntıları bu kısıma yapışır ve hoş olmayan kirli görüntüler ortaya çıkar. Eğer tesettürlü kadınlar bu kısmı riske atmak istemiyorsa doğal gelin makyajı yaptırmayı tercih edebilirler. Gözleri mavi veya yeşil olan tesettürlü kadınlar ise şeftali tonları ve pembe tonları tercih etmeliler. Gözler böylelikle ön plana çıkar. Gelin göz makyajı ise kusursuz bir görünüme ulaşır. Renkler uyumunu yakalamış olur.

 

Bronz Ten Rengine Sahip Gelinler Makyaj Aşamasını Gerçekleştirirken Bilmesi Gerekenler

  Koyu tenli veya bronz tenli gelinlere makyaj uygulanırken atlanmaması geren adım ten rengine uygun fondöten. Ciltten daha açık tonlu bir kapatıcı veya fondöten sürüldüğün de hoş olmayan görüntüler oluşur. Bunları engellemek adına makyaj sanatçıları bir çok renk tonunda ten ürününü yanın da taşır. Ürünler esmer gelin makyajı için vazgeçilmezdir. Hepsinin denemesi teker teker yapılarak ten rengine uygun olanı tercih edilir. Göz makyajı kısmına gelinecek olursa koyu tonlar uygulanır. Koyu tonlar için de genellikle Arap tarzı makyaj denir. Genellikle kahve ve siyah tonları uygulanmaktadır.

 

Gelin makyajı6

 

Açık Ten Rengine Sahip Gelinlere Uygulanması Gereken Makyaj Ürünleri Nasıl Olmalıdır?

  Gelinler açık tonlu cilde sahip oldukları için kendi cilt tonlarından koyu fondöten sürülmemesi gerekir. Sürüldüğü zaman yapay bronzluk gibi kişinin rahatsız olabileceği görüntüler ortaya çıkar. Kadınlar beyaz tenli gelin makyajı yaptıracakları zaman göz kısmını da atlamamak gerekir. Bir tek ten makyajını düşünerek olumlu sonuç alınamaz çünkü. Gelin pembe cilt alt tonuna sahip biriyse göz makyajın da daha soğuk tonlar tercih etmelidir. Zıt görünüm oluşturarak dikkat çekicilik daha ön planda olabilir. Pembe yerine sarı veya mavi alt tonlu farlar kullanarak görünüm kusursuz hale gelir.

 

Gelin makyajı7

 

Gelinlerin Saçta Tercih Edebileceği Modellerle Makyajın Uyumu Nasıl Olmalıdır?

  İlk olarak saç mı? Yoksa Makyaj mı? Ön planda olacak bunun kararının verilmesi gerekir. Eğer gelin saçı seçtiyse saçın özelliğine göre makyaj da değişkenlik gösterir. Örneğin gelin saç yapım aşamasın da dağınık bir model seçtiyse makyajın göz kısmı fazla hareketli olmamalıdır. Eğer bu yapılacak saça çok koyu tonlarda makyaj yüz kısmına uygulanırsa karışık görüntü ortaya çıkacaktır. Bunları engellemek adına makyaj yapım aşamasında çok dikkat edilmelidir. Birey düz ya da toplu bir model beğenmişse gözler ve yanaklar daha ön plana çıkartılmalıdır. Böylelikle sağlıklı görünüş oluşur.

 

Gelin makyajı8

 

endavet.com - ilan

endavet.com'da ilanınızı yayınlamak ister misin ?

Detaylı bilgi
endavet.com - indirim - fırsat

İndirim ve kampanyalardan anında haberdar ol