Gelinlik Fiyatları Hakkında Bilgiler!

Gelin adaylarının en mutlu günlerine giden yolculuklarında akıllarında olan en önemli unsurlardan bir tanesi de gelinlik fiyatlarıdır. Mutlu bir yuva kurmaya hazırlanan heyecanlı gençlerimizin evliliklerine ilk adım olan düğün gecelerinin mükemmel geçmesi ve her şeyin hayallerindeki gibi olması için büyük bir çaba gösterirler. Bu çabalardan en önemlilerinden 1 tanesi de gelinlik seçimidir. Gelinlik kadınların düğün gecelerindeki en önemli parçadır. Özenle seçilmiş ayakkabı, titizlikle yapılmış saç ve makyaja son noktayı koyan gelinliktir. Düğün gecesi bütün gözleri üzerinde hisseden gelin hanımın özgüvenini korumasına yardım eden, onu konforlu hissettiren ve gece boyu eğlencesinden bir an olsun bile geride kalmamasını sağlayan mükemmel gelinliği seçmek ise elbette hiç kolay değildir.

 

Gelinlik fiyatı1

             

Gelinlik Seçimi Uzun ve Yorucu Bir Süreçtir

 Gelinlik seçim süreci kadınlar için oldukça zorlu ve yorucu bir süreçtir. Gelinliğin kesimi, eteğinin kıvrımları, taşlarının deseni, rengi, üzerine oturması, vücut tipine uygun olması derken birçok etkene bakılarak en güzel gelinlik saatler süren arayışlar sonucunda bulunur. Bu gelinlik seçim sürecinde tüm bu desen, renk, kesim gibi detayların yanında kadınların ve hatta eşlerinin en çok önem vermek zorunda kaldığı bir diğer konu ise gelinlik fiyatlarıdır.

 

Gelinlik fiyatı2

             

Gelinlik Fiyatları Farklı Etkenlere Bağlı Olarak Değişiklik Gösterebilir

 Farklı kesimler, farklı desenler ve farklı süslemeler ile çok değişkenlik gösterebilen gelinlik fiyatları, aile olmak ve yeni bir yuva kurmak için en büyük adımı atan çiftlerimizin oldukça dikkat ettiği bir noktadır. Bu heyecanlı ve eğlenceli geçen düğüne hazırlık sürecinde gelinlik fiyatları hakkında yeterli bilgiye sahip olmak ve yeterli zaman ayrıldığında her bütçeye uygun ve kadınların hayallerini süsleyen gelinlikleri bulma şansları vardır. Gelinlik fiyatlarının değişiklik göstermesi tüm bu desen, şekil, renk gibi detayların yanında gelinliğin kiralık olması veya olmamasına göre değişir. Ayrıca gelinliklerin özel dikim olması veya hazır dikim olması da fiyatını belirleyen bir diğer unsurdur. Tüm bu detaylar göz önüne alındığında her zevke hitan eden gelinlik modelleri için belli bir fiyat aralığı belirlenebilir.

 

Gelinlik fiyatı3

             

Tesettür Gelinlik Fiyatları

  Tesettür gelinlik fiyatları başörtülü gelin adaylarımız için oldukça önemli olan bir alt başlıktır. Gelin adaylarımızın tesettür gelinlik seçmek istediklerinde alt sınır olarak 4.000-4.500 lira gibi bir limit ile başlamaları tavsiye edilebilir. Hayallerinizi süsleyen zarif ve şık gelinliği almak için dört bin lira gibi bir miktarı kenara koymak gelin adayların düğün gecelerinde tüm zarafetleri ile birlikte eğlenmeleri için bir alt sınır olarak belirlenebilir. Daha yüksek bütçelere sahip olan gelin adaylarımız için fiyat aralığının 10.000 lira gibi bir miktara çıkması gibi bir durum söz konusudur. 5.000-8.000 lira arasında oldukça fazla sayıda gelinlik modelleri varken daha özel ve daha nadir bulunan koleksiyonlardan bir gelinliğe sahip olmak isteyen gelin adaylarımızın fiyat aralığı on bin lira gibi bir miktara kadar kolayca artabiliyor. Tamamen özel dikim bir gelinlik modeline sahip olmak isteyen gelinlerimiz tercihleri doğrultusunda gelinlik fiyatları 4.000-10.000 lira bandında olabilir. Daha ünlü isimlerin imzasını taşıyan gelinliklerde ise 10.000 liranın oldukça üstüne çıkılan fiyatlar gözleniyor.

 

Gelinlik fiyatı4

             

Kiralık Gelinlik Fiyatları

 Son zamanların gelinlik modellerinin yanı sıra özellikle de klasik gelinlik modellerindeki detayların zarafetinin farkında olan gelin adaylarımız için fiyat aralığımız 1.500 lira gibi değerden başlıyor. Daha sonrasında kiralık gelinlik fiyatları için tercihleri doğrultusunda 5.000 lira gibi bir miktara doğru hızlı bir fiyat artışı ve aynı zamanda da çeşitlilik artışı durumu söz konusu. En mutlu gecelerinde omuzlarında özel dikim bir gelinliğe sahip olmak isteyen gelin adaylarımızın ise daha yüksek miktarda bir bütçeye sahip olması gerekiyor. Sekiz bin lira gibi bir miktara kadar artış gelin adaylarının düğün günlerinde daha nadir kesimli ve işlemeli bir gelinliğe sahip olmalarına yardımcı olacaktır.

 

Gelinlik fiyatı5

             

Hazır Gelinlik Fiyatları

 Gelin adaylarımız için özenle hazırlanmış olan gelinliklerin genellikle 2.000-3.000 bin lira gibi bir alt sınıra sahip olduğunu görüyoruz. Hazır gelinlik fiyatları artışında da tasarımcının imzası, kumaş, desen, kesim ve diğer detaylar da oldukça etkili oluyorlar. Daha uzun bir işlem süreci geçirmiş gelinlikler, ünlü bir tasarımcı imzası taşıyan ve bir koleksiyon parçası olan gelinlikler ve özel bir kumaş ile dikilen gelinliklerde fiyat artışı hızlı bir şekilde olmaktadır. Hazır gelinlik modelleri için iki veya üç bin lira gibi bir alt miktar ile başlayarak on bin lira gibi bir miktara kadar kolayca çıkılabilir. Diğer tasarımcı imzası ve koleksiyon parçası ürünlerde ise on bin lira üzerinde fiyatlar ile karşılaşıyoruz.

 

Gelinlik fiyatı6

             

Özel Dikim Gelinlik Fiyatları

 Özel dikim gelinlik fiyatları en çok çeşitlilik gösteren alt başlıklardan bir tanesidir. Gelin adayımızın zevkleri ve istekleri doğrultusunda tamamen ona özel bir gelinlik tasarımı ortaya çıkarılır ve fiyat ise gelin adayımızın isteklerine paralel olarak belirlenir. Gelin adayımızın her fikri fiyatın değişmesi için etkili olabilir. Özel imza taşıyan gelinliklerde bu alt kategoride de oldukça yüksek fiyatlar gözlemliyoruz. Özellikle son zamanların da modası olan kır düğünü gibi düğün mekânları için özel olarak kısa etekli tasarlanan gelinlikler de gelin adaylarımız özel bir dokunuş istediklerinde oldukça yüksek miktarlarda bir bütçeye sahip olunması gerekiyor. Gelinliğin a kesim olması, prenses model olması, duvak uzunluğu, işleme sırasında kullanılacak taşlar ve gelinliğin kumaşı gibi birçok detaya hâkim olarak tasarlanan gelinlik modellerinden dikim işlemleri astardan başlanarak yapılır ve ilk fiyat 2 bin lira gibi bir miktar olarak kabul edilebilir. Daha sonrasında ise yukarıda belirtilen özellikler doğrultusunda bu fiyat üzerine ekleme yapılır. Fiyat üzerine yapılan eklemede bir tahmin yapmak çok doğru değildir çünkü gelin adaylarımızın tercihine göre çok yüksek değerlere ulaşma ihtimali olmasının yanı sıra 10 bin lira altı bir miktarda da kalabilir.

 

Gelinlik fiyatı7

             

Gelinlik Fiyatları için Alt Sınır

  Gelin adaylarımızın bu mutlu günlerinde hayallerindeki gelinliğe ulaşmak için ayırması gereken bütçe en az 2 bin lira kadar olmalıdır. 2 bin lira gibi bir bütçe ayıran gelinlerimiz için oldukça fazla çeşide ve farklı işlemelere ve desenlere sahip olan gelinlik modelleri bulunmaktadır.

 

Gelinlik fiyatı7

 

Daha Özel Bir Gelinlik için Fiyat Artışı Olur

  Detayları daha fazla olan, kumaşına önem verilen ve tasarımcı imzası taşıyan gelinlikler için alt sınır 2 bin liradan biraz uzaklaşmak gerekiyor. Bu istekleri karşılayan gelinlikler 2 bin lira ile 10 bin lira gibi bütçe miktarları arasında yer alıyor. Gelin adaylarımızın birçok özel isteğine karşılık verebilecek gelinlikler bu fiyat aralığında bulunabilir.

 

Gelinlik fiyatı8

 

Özel Dikim Gelinlik Fiyatlarında Bir Üst Sınır Belirlemek Doğru Değildir

  Hayallerindeki gelinliği tasarımcıları ile birlikte kendileri baştan yaratmak isteyen gelin adaylarımız için de 2 bin lira gibi bir alt sınırdan başlayarak 10 bin liraya doğru giden bir artış gözlemliyoruz. Bu özel dikim gelinlik modellerinde 10 bin liranın üzerinde olan gelinlik modelleri görmek de oldukça mümkün olmak ile birlikte istekler doğrultusunda artışların çok yüksek miktarlara çıkma olasılığının var olduğunu da söylememiz gerekiyor.

 

 Gelinlik fiyatı9

 

endavet.com - ilan

endavet.com'da ilanınızı yayınlamak ister misin ?

Detaylı bilgi
endavet.com - indirim - fırsat

İndirim ve kampanyalardan anında haberdar ol