Hayalimizde ki Gelin Arabası İçin Öneriler!

 Güzel bir evliliğe giden yolda basamakları bir bir çıkarken, düğünününüz ile bütün işlemler tamamladınız ama geriye bir tek sizi düğün törenine götürecek olan gelin arabası seçimi kaldı. Gelin arabasını kiralamaya karar verdiniz ama bu seferde gelin arabası nereden kiralanacak, nasıl bir model seçilecek, maliyeti ne kadar olur tarzında çiftlerin aklına bir çok soru gelmekte. Bunun için sıkı bir araştırma yaparak çeşitli yerlerden fiyat teklifi almalısınız. Gelin arabası kiralamak maliyeti uygun olduğu için bütçenizi çok etkilemeyecek hem de düğün günü sizi rahat hissettirecek bir seçenektir. Cüzi miktarda ekstra bir ödeme yaparak bir şoför tutabilir ve düğüne giderken hem rahat hem de lüks bir yolculuk yapabilirsiniz. Peki Gelin arabası nasıl olmalı? Tüm bu konularda sizlere yardımcı olmak ve işlerinizi kolaylaştırmak için çeşitli internet siteleri sizlere hizmet vermektedir. Bu hizmetler karşısında gelin arabası modellerinden hangisini seçeceğinize kolaylıkla karar verebilirsiniz.

 

 

Düğün Arabası Seçimi

  Düğün arabası seçimi yaparken düğününüzü hangi mevsimde ve konseptte yapıldığı gibi ölçütleri aklınızda bulundurmalısınız. Gelin arabası denince insanların aklına kapı kolundaki havlular ve arabanın ön tarafına koyulan gelinlikli ve damatlık giymiş şirin bebeklerle süslenmiş gelin arabası gelmektedir. Fakat artık çok daha değişik tarz istiyorsanız, vintage tarzı bir Amerikan arabası veya şirin bir Vosvos kiralayarak, klasik tarzın dışına çıkan bir çift olabilirsiniz. Eğer daha da ilginç bir düğün arabası istiyorsanız, aynı zaman unutulmaz bir yolculuk yapmak ve konuklarınızı şaşırtmak için bir fayton kiralanabilir. Düğününüzü deniz kenarında yapacaksanız düğün yerine tekne ile gitmeyi bir alternatif olabilir. Klasik gelin arabası isteyenler içinse limuzinler, ister pembe isterseniz beyaz olsun her zaman moda. Romantik ve konforlu bir yolculuk yapmak istiyorsanız limuzin çok doğru düğün arabası tercihi olacaktır. Düğün arabasının plakasına gününüze özel ve eğlendirici gelin arabası yazısı yazabilirsiniz. Düğününüz yaz aylarında yapılacaksa üstü açık bir araba modelleri günümüzde fazla meşhurdur.  Diğer yandan yazın yapılacak olan düğünlerde klasik model üstü açık düğün arabaları çok fazla tercih edilen modeller arasındadır. Böyle bir arabanız yoksa bunun için üzülmeyin! Günümüzde çok fazla şirket bu tarz araçları kiralamaktadır. Bunun dışında kiraladığınız düğün arabasının süslemesini yapanlar da vardır. Kış mevsiminde olacak düğünlerde üstü kapalı klasik araçları tercih edebileceğiniz gibi son model lüks araçlar kiralama da mümkündür. Tercihiniz her ne olursa olsun düğün arabası süslemek için birkaç belli başlı malzemeler bulunduğunu da unutmayın.

 

 

Gelin Arabası Kaç Saat Kiralanıyor

  Gelin arabaları ortalama 8-12 saatlik şekillerde kiralanıyor. Kullandığınız saat başına ücret ödemesi veya saat limitlendirme söz konusu olmaksızın sabah alıp akşam teslim edebileceğiniz gelin arabası kiralama biçimleri de mevcut. Bu sebepten dolayı iletişime geçtiğiniz firmaya öncelikle nasıl bir saat düzeni üzerinden araç kiralama yaptıklarını kesinlikle sorun.

 

 

 

Şoför İstiyor Musunuz İstiyor Musunuz

  Firmaların çoğu güvenlik sebebiyle araçları size ait özel şoförle birlikte kiralar ve sizin şoförlük yapmanızı tercih etmez ve transfer işleminiz bu şekilde gerçekleşir. Aslında bu durum size, düğün gününüzün heyecanı içinde partnerinizle baş başa olabileceğiniz bir süre oluşturur. Şoförsüz araç sunan firmalara için de ortalama 200–250 TL gibi ek ücretle, bir şoför isteme imkanınız var.

 

 

Araçta Tente veya Klima Bulunuyor Mu

  Bilhassa yaz düğünlerine giderken gelin aracınızın klima veya tenteye sahip olması büyük bir önem oluşturmaktadır. Zaten gelinliğinizin, gelin makyajınızın ve saçınızın sizi yeterince bunaltacağı bu günde, bir de araçta klima olmaması nedeniyle bunalmak istemezsiniz. Ayrıca üstü açık düğün arabası kiralamak istiyorsanız, güneş ışınlarından sakınmak için bir tenteye ihtiyacınız olacak. Kiralık gelin arabası işlemini gerçekleştirirken bu tarz hizmetlerin olup olmadığını sormalısınız.

 

Yakıt Alacak Mıyız

  Arabalar genelde, 100 km’lik yakıt fiyata dahil olarak verilir ve daha sonraki her km için belirli miktarda bir ücret talep edilir. Zaten 100 km şehir içinde kolaylıkla kat edilemeyeceği için, sizlere söylenen limiti aşmanız zordur. Yakacağınız benzini ve içine gireceğiniz stres düşünüldüğünde, lüks araçlar kiralama size ucuza bile gelmiş olur.

 

Neler Ücrete Dahil Değil

  Firmanızla yapmış olduğunuz süre anlaşmanın dışına çıktığınız takdirde, saat veya km başına ek ücret istenecektir. Bunların dışında araç süsleme, hostes, araç içi ikramlar veya rehber gibi çok fazla hizmet de gelin arabası kiralama prosedüründe ek ücrete istenir. Bu Özel gününüzde ufakta olsa sıkıntılarla karşılaşmak istemiyorsanız, ücrete dahil veya olmayan hizmetlerin açık ve net bir biçimde belirtilmesine itina gösterin.

 

Gelin Arabasının Süslenmesi

  Gelin arabanızı kendiniz süslemek isterse ya da herhangi bir firmaya süslettirmek isteyin, çiçeksiz bir gelin araba süslemesi imkansızdır. Çiçekleri canlı ya da yapay olarak kullanmak sizin tercihinize kalmıştır. Değişik bir düğün arabası süslemesi istiyorsanız çoğunlukla arabanın ön kısmına çiçekler kullanmak yerine arka kısmına veya kapılarda süsleme kullanabilirsiniz. Rengarenk balonlar, fiyonklar, kurdeleler de gelin arabası süsleme gereçleri arasındadır. Günümüzde klasik olarak arabanın arkasına sadece çiftlerin baş harflerini yazmak yerine orijinal ve eğlenceli yazılar da tercih edilebilir. Öte yandan plakaya bağlanarak aşağıya doğru bırakılan fiyonklar ya da teneke kutular da hala modadır. Mütevazi bir gelin arabası süslemeyi tercih ediyorsanız, çiçek süslemesi ve çoz az kurdele kullanarak fazlasıyla hoş bir görünüm sağlayabilirsiniz. Gelin arabası süslemesi, bu alanda profesyonel kişiler aracılığıyla yapılır. Çoğunlukla çiçekçilerin yaptığı süsleme işlemi çok fazla tercih edilir. Araç süsleme işlemi öncesinde nasıl bir model tercih edildiği ile ilgili süsleyecek kişi ile iletişime geçilir, tarif edilir ve bir karar verilir. Gelin arabası süsleme ücretleri da öğrenildikten sonra anlaşma yapmak ve düğün günü için yer ayırttırarak beklenmektedir.

 

 

Süsleme Yaparken Nelere Dikkat Edilir

  Bir düğünün olmazsa olmazı arasında bulunan gelin arabası süslemeleri artık farklı ve değişik biçimlerde yapılabilmektedir. Süsleme yapılırken dikkat edilmesi gereken en mühim noktalar bulunmaktadır ve düğün tarzınıza uygun bir süsleme işlemi gerçekleşmektedir.

  Öncelikle araç, süsleme prosedürden önce iyice yıkanarak temizlenmelidir.

  Anlaşmış olduğunuz çiçekçi karar verilmiş olan modeli tekrar teyit etmelidir.

  Gelin arabası yazısı olacaksa her zaman olduğu gibi önceden karar verilere çiçekçiye iletilmelidir.

  Süsleme işlemi aracın plakasını kapatmamalı aksi takdirde trafik problemleri meydana gelebilir.

  Yumuşak ve çabuk bozulmayacak bir tül ile süsleme yapılmalıdır.

  Tüller ve ipler araca yerleştirilirken araca hasar vermeyecek biçimde bağlanmalıdır.

  Canlı çiçekli ile süsleme yapılacak ise canlı görünmesi için taze çiçeklerden tercih edilmelidir.

  Güneşte çiçeklerin güneşte solmasını önleyecek özellikte malzemelerden kullanılmalıdır.

 

 

Düğün Arabası Süsleme Modelleri

  Düğün arabası süslemesi de çiftler için fazlasıyla mühimdir. Natürel çiçekli düğün arabası süsleme veya sentetik çiçekli süsleme uygulatabileceğiniz gibi kurdele ve tüller yardımıyla da araba süsleme isteyebilirsiniz. Çok sık yaptırılan süsleme türü, aracın kaputu, bagajı ve aynalarına yaptırılmaktadır. Süslenmek istenen aracın önüne çiçekler, bebek ve tül olabilirken çoğunlukla bagaj bölümüne çiftlerin isimleri, baş harfi ve istenen bir yazı varsa o eklenir. İstek ve tarzlarınıza en uygun modeli numune fotoğraflar arasından seçebilirsiniz.

 

 

 

endavet.com - ilan

endavet.com'da ilanınızı yayınlamak ister misin ?

Detaylı bilgi
endavet.com - indirim - fırsat

İndirim ve kampanyalardan anında haberdar ol