Pasta Kesme Müziği Arayanlar Buraya!

Düğünlerde her tür durum ve etkinlik için şarkılar içeren müzik listeleri yapılır, bu listelerin olmazsa olmazı ise pasta kesme müziği adı verilen, düğün pastası kesildiği sırada arka fonda çalan şarkı veya şarkılardır. Bunlara özen gösterilmesi ise bir hayli önemlidir, çünkü düğünlerde bazı anlar insanların akıllarına kazınır, bunlardan biri de pastadır. Düğününüz boyunca insanların akıllarına kazınacağı için, pasta kesme, ilk dans, gelin çiçeği atma gibi anlar, ekstra özen isteyen anlardır. Dolayısı ile bu anlara uygun müzik seçimi yapmak da çok ince düşünmeyi gerektirecektir. Ancak bu olaydan o kadar da korkmanıza hiç gerek yok, çünkü makalenin sonuna geldiğinizde kararınızı zaten vermiş olacaksınız.

 

Düğün Pastasının Temasına Uygun Müzikler Mi Seçmek İstiyorsunuz? Hiç Merak Etmeyin, Çünkü Düğün Temalarına Uygun Müzik Türlerini Sizin İçin Derledik!

  Her düğünün kendine has bir teması vardır. Kimi düğünler diğerlerine kıyasla daha eğlence odaklıdır, kimi düğünlerin ise ana teması kutladıkları o özel aşk, o buram buram kokan romantizmdir. Düğününüzün temasının ne olduğu hakkında kesin bir bilginiz yoksa da düğün mekanınızı bir yol gösterici olarak kullanabilir ve seçerken atmosferi baz alabilirsiniz. Zaten bir tema belirleyen hazırlıklı gelinlerden biriyseniz düğün mekanları için uygun bir pasta seçmiş hatta çoktan tadımını yapıp sipariş vermişsinizdir. Durum böyle ise de yapılacak en doğru şey, düğününüzün ve düğün pastanızın temasına uyan bir düğün müziği listesi hazırlamak olacaktır. Müzik türüne karar veremeyenler içinse aşağıya bir tema listesi bıraktık.

 

Düğün Temaları ve Bu Temalara Uyan Müzik Türlerine Kısa Bir Bakış

  Eğlenceli düğünlere eğlenceli düğün pastası müzikleri:

 Bu tarz bir düğün planlıyorsanız, daha çok gündemde olan pop, dans ya da elektronik tarza sahip olan şarkılar kullanmakta fayda vardır. Böylece misafirleriniz istedikleri kadar çıldırıp dans edebilir ve dans pisti üzerinde bütün gün oturmaktan biriken enerjilerini atabilirler. Emin olun siz de pişman olmayacaksınız.

 Romantizm aşıkları için romantik pasta kesme müzikleri:

 Romantizm denince akla ilk olarak country ve de caz tarzı slow müzikler gelir, eşinizle ortak favorileriniz varsa liste yaparken bunları kullanabilirsiniz. Bu tarz müzikleri ilk dans sırasında da kullanmak isteyebileceğinizden pasta müzikleri seçeneklerinin ilk dans sırasında çalana kıyasla daha hareketli olması uygun olabilir.

 

Pasta Kesme Müziğini Düğün Dışı Bir Sebepten Arayanları Da Unutmadık! Pasta Kesim Müziği Gerektiren Diğer Bütün Etkinlikler ve Bunlara Uyan Şarkı Listeleri

  Esas konumuz düğün olsa da, nişan, söz kesimi, sünnet ya da doğum günleri gibi çeşitli etkinlikler sırasında da pasta kesildiğini unutmamakta fayda vardır. Bu gibi etkinliklerde çalınan müzikler de en az düğünlerdeki kadar önemlidir. İşte tam da bu yüzden, sizlere bu tarz durumlarda kullanabileceğiniz şarkı önerileri hazırlamayı kendimize görev edindik. Pasta müziği seçimi yapmak, şarkıyı dinleyecek olan insan kitlesi oldukça geniş olacağı için bir hayli önem taşır. Buradaki can alıcı nokta ise, o kadar misafirin ortak bir şekilde zevk alabileceği, kulağa hoş gelen ancak küçükleri sıkmaması için çok da eski olmayan şarkılar seçmeyi ve bunları müzik listeleri haline getirebilmeyi başarmaktır.

 

Sünnet Pasta Kesim Müziği: Pasta Keserken Arka Fonda Çalacağınız Şarkı Türlerinin Hem Modern Hem de İlgi Çekici Olması Mümkün!

  Sünnet etkinlikleri, erkek çocuğun hayatında bir nevi dönüm noktası olarak görülebilir. Ancak unutmamak gerekir ki, söz konusu canı yanan küçük bir çocuktur. Dört gözle pastanın gelmesini ve hediyelerini almayı bekliyordur. O yüzden evin miniğine bir jest yaparak pastanın giriş müziği onun en sevdiği şarkılar sünnet pasta kesim müzikleri olarak seçilmelidir. Bu şekilde hem çocuğun dikkatini pastaya doğru çekmiş olursunuz, hem de kısa bir süreliğine dahi olsa genital bölgesinde var olabilecek acıyı bir nebze unutmasına ön ayak olmuş olursunuz. Ayrıca pastanın odaya girişi ihtişamlı olur. Yani bu küçük jest sayesinde tabiri caizse bir taş ile iki kuş vurmanız söz konusu olabilir.

 

Nişan Pastalarının Kesilmesi Sırasında Çiftlerin Kullanabilecekleri Şarkılar ve Bazı Örnekler

  Nasıl ki yabancı düğün müziklerinin kullanılması mümkündür, nişan pastası kesme müzikleri de aynı şekilde yabancı şarkılar arasından seçilebilmektedir. Nitekim ki günümüzün modern çiftlerin genellik ile yabancı türde müzikleri Türkçe müziklere kıyasla daha çok tercih ettikleri bilinmektedir. Çiftlerin böyle anlarda daha çok gündemdeki şarkıları seçmesi tavsiye edilir. Nişan pastası keserken arka fondaki şarkı daha çok romantik, ama bir yandan da enerjik olmalıdır. Böylelikle siz ve sevgiliniz anın tadına varabilirsiniz ve aynı zamanda da misafirlerinizi enerjik tutmayı başarabilirsiniz. Eğer arka fon müziği yavaş olsun istiyorsanız da ortamda birkaç uyarıcı unsur bulundurmak isteyebilirsiniz. Böylece hiç kimsenin uykusu gelmemiş olur.

 

Söz Davetlerinde Arka Fonda Çalabilecek Söz Pastası Kesme Müziklerine Uygun Bazı Örnekler

  Söz kesim etkinliklerinde de pasta kesimi yapıldığı sırada kullanılacak müzikler önemlidir. Şarkıların yine aynı şekilde romantik, ancak hareketli olması gerekir. Söz kesildiği dönemin popüler şarkılarını seçmek, misafirlerinizin şarkıya eşlik etme olasılığını da bir hayli arttıracaktır. Çünkü ister yerli bir şarkı olsun ister yabancı, sıkça duyulan şeylere eşlik etmek oldukça kolaydır. Örneğin yakın zamanda popülerlik kazanmayı başarmış olan Lover şarkısı, Taylor Swift'in en beğenilen şarkılarından biri olmakla birlikte, radyo veya televizyon kanallarında sık bir şekilde kullanılan bir şarkıdır ve söz pastası kesme müzikleri listenizde yer alabilir. Ayrıca çeşitli remixleri de vardır. Konusu açılmışken, yavaş bir şarkı kullanılacaksa remixleri de tercih edilebilir.

 

Aklınızdaki Şarkının Bir Eşi Ya Da Benzerini Bulamıyorsanız Panik Yapmayın, Onun Yerine Size ve Sevgilinize Özel Bir Şarkı Yaptırmayı Şeçin!

  Bazen, tam da aradığınız parçayı bulmak sizi oldukça zora sokan can sıkıcı bir durum haline gelebilir. Hatta şanslı gününüzde değilseniz birebir istediğiniz türe uygun bir şarkı bulmanız imkansız bir hal bile alabilir. Neyse ki böyle durumlarda çiftlerin imdatlarına yetişmeyi başaran müzik firmalarından yardım alabilirsiniz. Ayrıca müziklerinizi seçme konusunda yardım isteyebilirsiniz. Böyle bir yola baş vurmanız, sadece sorununuzu çözmek ile kalmaz, aynı zamanda hayatınızın sonuna kadar saklayabileceğiniz çok güzel bir anı yaratmanıza da imkan sağlar. Bu her çiftin aklına gelen bir fikir değildir ancak şarkı için aşk hikayenizi anlatan bir müzik videosu çekip daha sonrasında düğününüzde yayınlamak üzere kenara bile ayırabilirsiniz.

 

Önemli Olan Etkinlikten Keyif Almanızdır

  Düğün giriş müziğini seçmek her ne kadar önemliyse de, keyfinizin kaçmasına değmez. İyi düğün müziği veya kötü düğün müziği gibi bir şey yoktur, önemli olan sizin için anlam taşıyan şarkılar seçmektir, siz mutlu olduktan sonra düğün şarkılarının nasıl olduğu önemsizdir. Yani en doğrusu düğün müziklerinizi içinizden nasıl geliyorsa öyle seçmektir. Strese girmekten ise hazır bulunan düğün pasta kesme müziklerini kullanabilirsiniz. Kısacası asıl hedefiniz hem planlama kısmından hem de etkinliğin kendisinden keyif almak olmalıdır. Zaten etkinliğinize katılan dost ve konuklarınız sizi bir çift olarak mutlu görünce arka fonda çalan müziği bile unutacaklardır.

 

endavet.com - ilan

endavet.com'da ilanınızı yayınlamak ister misin ?

Detaylı bilgi
endavet.com - indirim - fırsat

İndirim ve kampanyalardan anında haberdar ol