Söz Pastası Modellerini Sizin İçin Hazırladık!

Söz ya da söz kesimi sırasında kesilen ve gençlerin adının, resminin ya da yüzüklerini ve söz tarihinin üzerinde yazılı olduğu orijinal ve güzel pastalar her zaman dikkat çekmektedir. Gençler arasında daha çok tercih edilmekte, iki bireyin hayatlarını birleştirmeye karar verdikleri ve ailelerinizde bu güzel olaya şahitlik ettikleri sonsuza kadar birbirlerini sevmeye söz verdikleri söz ve nişan günleri onların mutluluğunun en özel günleridir.Çok uzun ve meşakkatli yollar daha sonra, çiftler artık bu işin sonuçlanmasını ve bir organizasyon ya da kalabalık bir aile daveti ile resmiyete dökülmesini isterler. Sadece yakın aile büyükleri ya da çok değerli arkadaşları ile bu anı paylaşmak isteyebilecekleri gibi daha büyük organizasyonlarla da söz töreni yapabilmektedirler. Ülkemizde daha çok sade bir söz isteme töreni kız isteme töreni ile birleştirilerek yapılmaktadır. Daha çok kız tarafının evinde yapılan nişan ya da söz törenlerinde, ikram edecek yiyecekler ve çok önemlidir. Söz töreni ve söz günü pastası iki gencin ilk pastası olacağı için çok abartmamalı fakat özenilmelidir.

 

sözpastası1

 

Söz Pastası

  Söz ve merasiminin ardından çiftler aile büyükleri ile ve arkadaşlarıyla birlikte bu anı kutlamak ve güzel bir anıya dönüştürmek isterler. Nişanda olduğu gibi söz içinde çeşitli hazırlıkların yapılması gerekmektedir. İkramlıklar, söz pastası, davetli sayısı, kimlerin gelip gelmeyeceği gibi birçok konu vardır. Ayrıca söz pastası modelleri 2 katlı, tek katlı, şeker hamurlu, kremalı olabilmektedir. Söz pastası modellerinde tek katlı ya da çok katlı pastalar tercih edilirken dilim başı fiyatlarıca buna göre değişmektedir. Söz pastasını da katılacak davetli sayısına göre dilim başına hesaplama yapmak en doğal ve en uygun olanıdır.

 

sözpastasi252

 

Kare Söz Pastası

  Çoğunlukla sade dizayn edilen kare söz veya nişan pastaları meyveler ve çiçeklerle süslenmektedir. Fresh ve güzel bir görünüm sağlamak için çok çeşitli tasarımlar kullanılmaktadır. Yüksek katlı daha büyük söz pastaları ise bahsettiğimiz şekilde davetli sayısına göre değişmektedir. Kare nişan pastasını kesimin dağıtımı daha kolay olması sebebiyle çok tercih edilmemektedir. Günümüzde daha çok daha fazla dilim sayısına ulaşmak ve daha kolay ikram olabilmesi için kare nişan söz pastaları tercih edilmektedir.

 

pastasi45

 

İki Katlı Söz Pastası

  İki katlı söz pastaları daha güzel bir görünüm sağlamak için tercih edilmektedir. 2 katlı yuvarlak kalıpta yapılan söz pastaları samimi görünüm sergilerken davetliler arasında da beğeni kazanmaktadır. Canlı çiçekler, rengârenk meyveler, ortaklaşa her ikisinin karışımından oluşan bu pastalar yuvarlak kalıpta yapılan uyum içerisinde süslenen pastalardır. Dış yüzeylerinde isteğe bağlı olarak şeker hamuru kullanılabilmektedir. Şeker hamurunun üzerine ise ister canlı, ister şekerden yapılmış çeşitli süslemeler, çiçekler, Dallar yapraklar, kuvertür meyve şekerlemeleri ya da taze süsleme araçlarıyla süsleme yapılabilmektedir. Genelde iki katlı olmasına rağmen davetler için tercih edilen çok kullanılan boyutu ise az dilim çıkacağı için 2 katı daha küçük alt katın daha büyük olarak dizayn edilenler olmaktadır.  Bazen ise görsellik için iki kat pastalarının birleştirmeleri çok farklı şekillerde de yapılabilmektedir. Daha çok kişinin gözlerine hitap eden söz pastaları modelleri, daha çok tercih edilen modeller arasındadır. Klasik olmak istemeyen daha güncel ve daha modern çizgilerde pastalarla tören yapmak isteyen gençler arasında ön plana çıkmaktadır.

 

pastasi254

 

Kremalı Söz Pastası

  Kremalı söz pastası modelleri, şeker hamuru söz pastası modelleri, şeker hamuru kullanılmadan sadece krema ile yapılan söz pastalarıdır. Artık günümüzde daha revaçta olan pastalar kremalı olanlarıdır. Eskiden daha pürüzsüz ve daha gösterişli kabul edilen şeker hamuru yapılan pastalar günümüzde kremalı pastalarla yerini değiştirmektedir. İnsanlar artık daha doğal ve daha güzel görünümlü pastaları tercih etmektedir. Kremalı pastaların siparişi verirken ve eve geliş saati çok iyi ayarlanmalıdır. Pastanın erimemesi, zarar görmemesi, fotoğraflarda ve ikram sırasında lezzet ve tat kaybetmemesi için nişan yâda söz merasiminden yarım saat önce masada bulunması yeterli olmaktadır. Birçok nişan söz ya da düğünde aslında maket pastalarda tercih edilmektedir. Gösteriş ve fotoğraflarda güzel bir görüntü sağlayan bu pastalar ikramlık olarak kullanılmamakta sadece arka fonda güzel bir görüntü sağlamaktadır. Pasta kesme töreni, dağıtımı ve kesim zamanlaması iyi belirlenmelidir. Dilim başı sipariş edilen pastalar davetli sayısına göre verilmeli ve güzel bir şekilde ikram edilmelidir. Buna göre fiyatlandırılması da ve bu şekilde ödemeleri yapılmalıdır.

 

pastasi354

 

Sıra dışı Nişan Ya da Söz Pastaları

  Normal konseptler içinde kalmamak, kendiniz için farklı tasarımlarla farklı bir sunum yapılmasını istiyorsanız pastanızı kendiniz tasarlayabilirsiniz. Bu tasarıma göre sipariş verebilirsiniz. Burada daha çok dikkat etmeniz gereken şey vereceğimiz ürünlerin ya da vereceğiniz rengârenk kremanın tonlarının birbirine uygun olması, şekerlemeler ya da yenilebilir objelerin şeker hamurlarının hayalinizde ki pasta formuna uyması çok önemlidir. Unutmayın ki yapılacak tasarım pasta da sizin istediğiniz ve size hitap eden pastanın tasarlanması için tarifinin ve siparişinin doğru verilmesi çok önemlidir. Söz pastaları yapılırken kişinin karakterine, eğlenceli yapısına veya verdiği detaylı tasarıma göre yapılmalıdır. Söz pastalarınızı farklı ve özel görmek istiyorsanız bunu önceden planlanmalı ve iletişim halinde bulunmalısınız.söz pastası yazıları pastacıların nişan ya da söz pastaları yaptıkları mekânlara ve mevsimlere göre değişmektedir. Düğün veya söz pastası çoğunlukla gelin ya da damat adayının kıyafetine göre renk alan pastalardır.

 

pastasi98

 

Söz Pastası Yazıları

 Çok ilginç ve özel söz pastası yazıları bulunmaktadır. Artık gençler oldukça üretici ve esprili olarak birçok tatlı söz üretmekte ve söz pastalarında bunları kullanmaktadırlar. 

 Evimin sultanı başımın tacısın

 Hoş geldin hayatıma

 Allah'ın emri peygamberin kavli ile meleğinizi istiyoruz

 Allah'ın emri peygamberin kavliyle oğlunuz olmaya geldim

 Bir ömür boyu kuran sevgisi ile İnşallah

 Ela gözlüm sözümüz söz ömrümüz bir olsun

 Üniversitede başlayan bir aşk hikâyesi

 Seni çok seviyorum İyi ki benimsin

 Söz kesmeye değil söz almaya geldik

 Söz var dediler geldik

 Aramızda kopan tek şey söz kurdelesi olsun

 Bekârlık sultanlıktır

 Ben kraliçe olmayı seçtim

 Bir aşk hikâyesi ilk ve son sahne ömür boyu başroller

 Birlikte nice 50 senelere

 Hep beraber sözleştik

 Durmak bilmeyen hızla iki katlı bir sevgiyle

 Sana evet diyorum

 Sözümüz söz

 Bir aşk hikâyesi gösterime giriyor

  Söz törenlerinde pasta kadar ikramlıklar da çok önemlidir ikramlıkları kendiniz evde hazırlayabileceğiniz gibi bir organizasyon şirketi ile anlaşarak da özel siparişlerinizi yaptırabilirsiniz Ayrıca ikramlıklar arasında kurabiyeler, renkli harf şeklinde olanlar daha çok öne çıkmaktadır. Çok farklı şekillerde, çiçek desenli ve çok farklı kurabiye modelleri arasında seçimler yapabilirsiniz. Damat ve gelin adayının baş harflerinden oluşan özel tasarım ikramlık kurabiyelerle sevdiklerinize güzel sürprizler yapabilirsiniz. Önemli olan sunulacak ikramlıkların temiz ve lezzetli olmasıdır. Söz pastası yapan pastaneler ile anlaşarak hem söz pastasını hem de ikramlıkları aynı yere yaptırabilirsiniz. Dizaynı ve güzelliği ile göz dolduran ve lezzeti ile beğeni toplayan ürünler yapan birçok pastane bulunmaktadır. Özel günler için özel itina göstermekte ve sunumlarını bu çerçevede yapmaktadırlar.

 

pastasi2452

 

 

 

endavet.com - ilan

endavet.com'da ilanınızı yayınlamak ister misin ?

Detaylı bilgi
endavet.com - indirim - fırsat

İndirim ve kampanyalardan anında haberdar ol