Seda Sakacı Cosmetology
Seda Sakacı Cosmetology
Seda Sakacı Cosmetology
3 Adet medyayı görüntüle
Hakkında

Dünya’da ve Türkiye’de ilk ‘ Kozmetoloji Kimliği’ kavramını oluşturan kişi Seda Sakacı Çelik’tir. Celal Bayar Üniversitesi, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bölümü mezunu olan Çelik, Kocaeli Üniversitesi Kozmetik Teknolojisi ile uzmanlık alanlarını birleştirecek İktisat Fakültesi, Uluslararası ilişkiler Bölümü okumuştur.

İş hayatı boyunca bir çok eğitim, atölye çalışmaları, seminerler düzenleyen ve üniversitelerde öğretim görevlisi olarak çalışan Seda Sakacı Çelik, şuan da cilt bakımı ve saç tasarımı usta öğreticisidir.

Profesyonel iş hayatında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Bölüm Başkanlığı yapmış ve yazdığı kitap müfredata girerek Türkiye’de ilk defa doğal cilt bakımı eğitimi ve aromaterapi eğitimi verilmeye başlanmıştır. İki kitabını tamamlayan Seda Sakacı Çelik üçüncü kitabının hazırlıkları içerisindedir.

Eğitimci kimliği dışında mezun olduğu alan olan kozmetoloji ve bir diğer bölümü olan tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlıklarını birleştiren Sakacı, herkesin kendine özel bir bakıma ve tedaviye ihtiyacı olduğu düşüncesini benimseyen bir güzellik uzmanıdır.

Yaptığı Ar-Ge çalışmaları ile ürettiği ürünleri hem endüstriyel hem de home made olarak kabul edilmektedir. Sakacı’nın verdiği hizmette teorik bilgi ile uygulamayı birleştirmesi danışanlar tarafından tercih edilmesinde kritik noktayı oluşturmaktadır.

Sakacı çalışmalarında danışan öyküsüne son derece önem vermektedir. Danışanın öyküsünü bilmenin kişinin beklentilerini anlamak, gerçek ihtiyacını ortaya çıkarmak olduğunu söyleyen Selda Sakacı, kişisel güzellik ve bakım hizmetlerinde doğru uygulama tanımının buradan geçtiğini söyler.

Güzellik ve estetik kavramına sadece krem üretimi olarak değil, bilimin temelinde ve uzmanlık alanları kapsamında bütünsel yaklaşan Sakacı, Ar- Ge çalışmaları kapsamında Düzce Üniversitesi Teknopark iş birliği içerisinde bölge kadın çiftçileri tarafından ekilen bitkilerin analizi yapılarak kadın üretimini sektöre kazandırmaya destek olmaktadır.

Kozmetikte yapay zeka kullanımı ise ilk kez Seda Sakacı Çelik ile 2017 yılında kendi protokolleri baz alınarak hayata geçirilmiştir. Bu uygulama ile cilt analizi, saç analizi ve vücut analizi yapılarak danışana özel kozmetik ürünün doğal yollardan üretilmesi amaçlanmaktadır.

Siz de kişisel bakım uygulamalarınız için çalışmaları bilimsel olarak onanmış bir profesyonel güzellik uzmanından hizmet almayı düşünürseniz sayfamızdaki iletişim formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

Yorumlar 2
  • 04.08.2021
    Bennu A******

    Cilt lekelerimden Selda Hanım sayesinde kurtuldum. Tedavi sonrası verdiği koruma ürünleri harika. Üstelik fiyatları çok uygun. Çok teşekkür ediyorum

  • 20.07.2021
    Hayriye E******

    Gerçek bir uzmandır Seda hanım. Uyguladığı bakım sayesinde resmen yeni saçlarım çıkıyor.

Görüşlerini Paylaş
Yorumun bizim için çok önemli. Bu firma ile ilgili değerlendirmeni ve tecrübelerini belirterek kullanıcılarımıza yardımcı olabilirsin.

Size Ulaşalım

Bilgi talebiniz doğrudan firmaya gönderilir.
Bizi nasıl buldunuz?