Diyetisyen Esma Güven
3 yorum
Tıkla Ara0850 888 63 88
 • online Online

Diyetisyen Esma Güven / Ankara

Ankara Ankara/Çankaya

Merhaba, ben Terapi Diyet Sağlıklı Beslenme ve Yaşam Merkezi’nin kurucusu Diyetisyen Esma Güven. Hayatımız uzunca bir döneminde sağlıklı beslenme ile ilgili araştırmalar yaptım ve bu çabalarım sonucu 2018 yılında Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından biri olan Hacettepe Üniversitesi’nden mezun oldum. Mezuniyetimi şeref öğrencisi olarak taçlandırdım ve böylece meslek hayatıma gururla başladım. Öğrenim sürecim boyunca mesleğim ile ilgili bir çok seminer ve kursa katılım gösterdim. Hala eğitimlerde yer alarak güncel gelişmeleri yakalamayı amaçlamaktayım. Okuduğum Beslenme ve Diyetetik bölümünü tez yazarak sonlandırdım. Tez konum ‘’Yetişkin bireylerde fonksiyonel besin tüketim durumlarını değerlendirilmesi’’ idi. Bunların yanı sıra ‘’Sağlıklı yeni yağlar’’ konulu bir lisans semineri gerçekleştirdim ve Hacettepe Üniversitesi tarafından kabul edildi.

Öğretim hayatım boyunca bir çok farklı sağlık kuruluşunda deneyim kazandım ve kendimi geliştirme fırsatı buldum. Böylece beslenme uzmanı olma yolunda daha emin adımlarla ilerledim. Bu deneyimlerim arasında Liv Hospital, Ankara Hastanesi, Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi, Mendika Catering Şirketi, Hacettepe Üniversitesi Erişkin Onkoloji kliniği, İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi, T.C. Sağlık Bakanlığı Keçiören İsmet Ayturan Aile Sağlığı Merkezi bulunmaktadır. Tüm bu farklı yerlerde, farklı dallarda ve farklı yaş gruplarında edindiği tecrübeler beni bir çok alanda bilgi sahibi yaptı ve böylece mezuniyetim sonrası daha deneyimli bir diyetisyen olarak sektöre giriş yaptım.

İLGİLENDİĞİM HASTALIKLAR

Deneyimlerim arasında obezite tedavisi, onkolojide beslenme, diyabet tedavisi ve diyabette beslenme, kardiyovasküler hastalıklar ve beslenme, kilo kontrolü, toplu beslenme, toplum beslenmesi, endokrin beslenmesi, polikistikover ve beslenme, gebelik ve emziklik döneminde beslenme, çölyak ve gluten intoleransı için özel beslenme, vegan ve vetejaryen beslenmesi, çocukluk ve adolesan çağı’nda beslenme dalları üzerinde çalıştım.

MESLEĞİM VE DİKKAT ETTİKLERİM

Danışanlarımın diyet listelerini hazırlarken gerçekçi bir yaklaşım sergilemeyi birincil önceliğim tutuyorum, bu sayede misafirlerimin alışkanlıklarını öğrenerek onlara yaşam tarzlarını değiştirmeyi aşılamayı hedefliyorum. Böylece köklü değişiklikler elde edebiliyor ve kalıcı bir kilo kontrolü sağlayabiliyoruz, buradaki esas düşünce ise sağlıklı beslenmek oluyor. Başlangıç noktamız ise çoğunlukla önemi farkedilmeyen ve oldukça yoğun hayatlarımızda es geçtiğimiz kahvaltı öğünü oluyor. Kaliteli kahvaltı etmeyi alışkanlık haline getirdikten sonra bolca su içmenin önemini vurgulamaya özen gösteriyorum. Danışanlarımla günlük olarak ilgilenmeyi seviyorum ve önem veriyorum, bunun için her gün yediği öğünlerin fotoğraflarını rica ediyoum. İnteraktif ve kontrollü bir diyet süreci ile misafirlerimin diyet sürecinde motivasyonunu yükseltmeyi hedefliyorum. Online olarak farklı şehirlerden hatta farklı ülkelerden sağlıklı beslenme sürecinize yardımcı olabilir, kliniğimize gelerek tedavi olmayı tercih edebilirsiniz.

Görüşler 3

 • Merve T******
  11.04.2021

  Şok diyet, pazartesileri diyete girme fikirlerini bırakın arkadaşlar. Bende çok denedim kilo versem de yine alıyorum. Dengeli beslenme şart. Diyetisyen Esma Güven'den aldığım online diyet desteğiyle istediğim kilodayım ve kilo koruma'nın ne kadar önemli olduğunu öğrendim. Mutlaka siz de başlayın.

 • Beril İ******
  03.04.2021

  Hamilelik sürecinde 25 kilo aldım. Bebeğimle gecemiz gündüzümüz yok anneler bilir. Bu dönemimde Diyetisyen Esma Güven online beslenme danışmanlığı bana muhteşem geldi. Halsizliğim azaldı ve yavaş yavaş kilo vermeye başladım. Lohusalık sürecinde beslenme ile ilgili destek almanızı mutlaka tavsiye ederim. Bedeniniz çok daha hızlı kendini topluyor.

 • Taha A******
  03.01.2021

  Diyetisyen Esma Güven’e gitmenizi tavsiye ederim. Güleryüzlü yaklaşımı ve kişiye özel diyet reçeteleriyle kilo verme ile ilgili sıkıntınız kalmayacak. Tabi düzenli devam ederseniz. Bana uyguladığı program tam benlik. Kolayca uygulayabileceğim şekilde. Esma hanım’ı kesinlikle tavsiye ediyorum.

Size Ulaşalım

Bilgi talebiniz doğrudan diyetisyene gönderilir.
Bizi nasıl buldunuz?
Diyetisyen Esma Güven / Ankara - konum
X : 39.33429742980725 Y : 35.068359375

Ankara