Melike Halim / Diyetisyen

Ankara/Çankaya

2020 yılında mezun olduğum Beslenme ve Diyetetik Bölümü eğitimimi Başkent Üniversitesinde 2.likle tamamladım. Mezuniyetimi bölümün yüksek onur öğrencisi olarak gerçekleştirdim. Öğretim hayatım sırasınca Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde, Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, Bilkent Üniversitesinde farklı bölümlerde yer aldım. Bunlar; çocuk beslenmesi, kafeteryalar işletmesi genel müdürlüğünde kurumsal beslenme gibi geçişlerdi. Bu içerik değişikliği diyetisyenliğin farklı kollarında deneyim kazanmama ve bölümler arası farkları algılamama bu farkı nasıl dengeleyeceğimi öğrenmeme neden oldu. Zorunlu stajlarımı 2 tane olmak üzere birini bir beslenme ve diyet merkezinde diğerini araştırma hastanesinde gerçekleştirdi. İlk stajımı Diyetisyen Gökçe Orakçı’nın özel merkezinde, ikinci stajımı Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yetişkin beslenmesi ve zayıflama üzerine tamamladım. Bu süre zarfında Sevil Dilara Günaldı Beslenme ve Diyet Merkezi'nde de staj yaptım gönüllü olarak.

Bir çok farklı alanda çalışmalar yapıyorum.

>Mezuniyetim sonrasında daha önce stajımı tamamladığım Diyetisyen Gözde Orakçı’nın Beslenme ve Diyet Merkezine kadrolu olarak döndüm. Şuan Ankara Sıhhiye Merkez İş Hanında yer alan Diet Go kliniğinde beslenme danışmanlığı hizmeti veriyorum. Yaptığım çalışmaları hem online, hem yüzyüze olacak şekilde gelen taleplere yönelik düzenliyorum. Kliniğimizde bir çok tedavi sürecini farklı yöntemlerle yürütmeye özen gösteriyoruz. Benim ilgilendiğim çalışma alanları özellikle; kilo alma, kilo verme, kilo koruma, çocuk beslenmesi, gebelik ve emziklik döneminde beslenme ve adelosan dönemde beslenme gibi danışmanlık çeşitleri. Aynı zamanda kronik hastalığa sahip danışanlarımızın özel beslenme listelerini hazırlıyorum. Bunları ise kalp damar hastalıkları, diyabet, gut, hiperlipidemi, insülin direnci, PCOS şeklinde sıralayabilirim.

Motivasyonumu danışanlarımın enerjisinden alıyorum!

Verdiğim diyet listeleri dışında danışanlarıma hastalıklara göre düzenlediğim ve kendi mutfağımda denediğim, incelediğim yemek tariflerimi veriyorum, yemek konusunda seçici hastalarımdan bile çoğunlukla olumlu geri dönüşler alıyorum. Motivasyonumu misafirlerimin olumlu enerjisinden alıyor, verimli bir yolculuk için aynı motivasyonu hastalarıma yansıtmaya çalışıyorum. Sağlıklı kilo verme yolculuğunda tüm danışanlarımın mutlu olduklarını, doğru sonuca ulaştıklarını, hayatlarına böyle devam edebileceklerini bildiğim noktaya geldiğimizde ilerleyen süreci nasıl yöneteceğimize birlikte karar veriyor ve devam eden süreçte bir sorun yaşarlarsa yanlarında olmaya özen gösteriyorum.

Görüşler 3

 • Oğuzhan K******
  30.04.2021

  Yüksek tansiyon hastasıyım ve insilün direnci var. Açlıklarım çok yoğun oluyor. Melike hanımla tanıştıktan sonra fazla kilolarımdan kurtulabileceğime ve daha sağlıklı olabileceğime inandım. 4 aydır programa devam ediyorum ve sağlıklı bir şekilde 15 kilo verdim. Açlıklarım dengelendi. Melike Hanım’ı herkese tavsiye ediyorum.

 • Ebru G******
  24.04.2021

  Diyetisyen Melike Halim ile yeni beslenme programına başlayalı henüz 5 hafta oldu ve 7,5 kilo verdim . Kendimi çok iyi hissediyorum. Online beslenme danışmanlığı olarak aldığım bu program sayesinde kilo verdiğim gibi halsizliğim geçti. Teşekkür ederim Melike Hanım.

 • Gülnur Y******
  01.03.2020

  Daha önce zayıflama uğruna birçok ilaç kullandım ve hastanelik oldum. 3 ay önce Diyetisyen Melike Halim ile bir sürece başladım. 3 ayda 12 kilo verdim . Üstelik hiç aç kalmadım. Kendisinden çok memnunum. Melike hanım’ı herkese tavsiye ederim.

Size Ulaşalım

Bilgi talebiniz doğrudan diyetisyene gönderilir.
Bizi nasıl buldunuz?
Melike Halim / Diyetisyen - konum
X : 39.92803547997561 Y : 32.85453425396727

Korkutreis mah. sıhhiye merkez iş hanı 46/76, Ankara