Ayşe Duran
3 yorum
Tıkla Ara0850 888 63 88
 • yuzyuze Yüzyüze
 • online Online

Ayşe Duran

Antalya/Serik

Diyetisyen Ayşe Duran, Antalya’da Aspendos Anadolu Hastanesi’nde hizmet vermektedir. 2013 yılında Arel Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olan Duran, danışanlarına, online beslenme danışmanlığı ve yüz yüze beslenme danışmanlığı yoluyla ulaşmaktadır.

‘Ömür boyu diyet yerine, ‘dengeleyerek beslenmek’ düşüncesinin daha sağlıklı ve kalıcı olacağını belirten diyetisyen Ayşe Duran, Arel Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü 2013 yılı mezunudur.

Antalya’da Aspendos Anadolu Hastanesi’nde Yüz yüze Beslenme Danışmanlığı da yapan Duran’a, Online Beslenme Danışmanlığı yoluyla her ilden ulaşmak mümkündür.

Çağımızın önemli sorunlarından biri olan ‘Yeme davranışı bozukluklarında beslenme tedavisi’ konusu da uzmanlık alanı olan Duran’nın çalışma alanları, ‘ Kilo Verme, Kilo Alma, Yeme Bozukluklarında Beslenme, İrritabl Bağırsak Sendromu (İBS) Diyeti, Detoks Diyetleri, Ketojenik Diyet,Alkali Diyet, Tüp Bebek ve İnfertilite Tedavisinde Beslenme, Gebelik ve Lohusalıkta Beslenme, Prematüre Beslenmesi, Bebek Beslenmesi, Yeni Doğan Metabolik Hastalıkta Beslenme, Çocuk ve Ergenlerde Beslenme,Sendrom,Tip 1 Diyabet,Tip 2 Diyabet,Reaktif hipoglisemide Beslenme,Kanserde Beslenme,Kalp Damar Hastalıklarında Beslenme,Metabolik Hastalıklarda Beslenme, Menopozda Beslenme, Spektrum Bozukluğu ve Otizmde Beslenme,Gut Hastalığında Beslenme,Troid Hastalığında Beslenme,Gut Hastalığı ve Beslenme,Haşimato hastalığında beslenme, Hipertansiyonda beslenme, Migrende Beslenme ve Vücut Analizi’ dir.

Beslenme davranışının kişinin fiziksel, psikolojik ve sosyal hayatını, tüketilen besinlerin ise vücudun yağ, kas ve su oranını etkilediğini söyleyen Duran, bu konularda insanları yönlendirmesi gereken doğru kişilerin diyetisyenler olduğunu belirtmekte, bu süreçte gerekli olduğunda psikolog ve doktor desteğinin de önemli olduğunu vurgulamaktadır.

Beslenmeyi parmak izine benzeten Ayşe Duran, her bireyin ayrı ayrı özellikleri ve beslenme alışkanlıkları olması nedeniyle Kişiye özel beslenme programları hazırlamaktadır. Kilo vermek, almak, kiloyu korumak dışında danışanlarına sağlıklı ve sürdürülebilir beslenme alışkanlığı edindirmek en önemli hedeflerinden biridir.

Spor salonlarında, ve Personel Trainer desteğiyle spor yapmak diyetten istenen sonucu almakta, fit kalmakta etkili olacaktır ama Duran, bu konuda da dikkatli olunmasını gerektiğini vurgulayarak, sporun kesinlikle aç karnına yapılmamasını ve yemeklerden en az 45 dk-1 saat sonra yapılmasını önermektedir.

Sağlıklı beslenmek için ana besin gruplarının hepsinden ölçülü olarak tüketilmesi gerektiğini ifade eden Ayşe Duran, yemek yedikten sonra veya ara öğünlerde, fındık, badem, taze meyve gibi besinleri tüketmenin tatlı ihtiyacını karşıladığını, beslenmenin sağlık değerini yükseltip, metabolizmayı hızlandırdığını belirtmektedir.

Diyetisyen Ayşe Duran’ın, kilo almamıza neden olan yeme alışkanlıklarımızı nasıl değiştirebileceğimize ilişkin görüşlerinden yararlanarak sağlıklı beslenmeyi bir yaşam tarzı haline getirmek, hedeflediğiniz kiloya ulaşmak, hastalıklarınızla sizin için hazırlanan kişiye özelbeslenme programları yardımıyla daha kolay baş etmek isterseniz sayfamızdaki iletişim formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

Görüşler 3

 • Ceren k******
  29.10.2021

  Sizi hiç bir zaman tamamen kısıtlamıyor,kaçamağa da izin var ),şiddetle tavsiye

 • Ayşe K******
  28.08.2021

  4 kez kendi çabamla diyet deneyimim oldu ama,hep 3 aşağı 5 yukarı.Profesyonel destek bambaşkaymış,teşekkürler Ayşe hanım

 • Saliha H******
  11.08.2021

  Ayşe hanımın ,dostane yaklaşımı yeter,kendinizi ona emanet edin ve tavsiyelerine uyun gerisi kolay,teşekkürler

Size Ulaşalım

Bilgi talebiniz doğrudan diyetisyene gönderilir.
Bizi nasıl buldunuz?
Ayşe Duran - konum
X : 39.33429742980725 Y : 35.068359375

Serik Belek Turizm Yolu, 1. km, 07500 Serik Antalya Orta Mahallesi ASPENDOS ANADOLU HASTANESİ