DYG PİLATES

 • Paylaş
DYG PİLATES
DYG PİLATES
DYG PİLATES
DYG PİLATES
DYG PİLATES
5 Adet medyayı görüntüle
Hakkında

Formda kalacağım, fit bir vücuda sahip olacağım ve bunu en kısa sürede kalıcı olarak başaracağım diyenlere yönelik bir tavsiyemiz var. Mutlaka DYG Pilates Duygu Çalışkan ile tanışın. Motivasyonu, enerjisi ve reformer pilatese olan sevgisi sizi harekete geçirecek.

Uzun yıllardır severek yaptığı pilates eğitmenliğini 2020 yılında kendi stüdyosuna taşımaya karar veren Duygu Çalışkan DYG Pilates’i kurar. Özellikle reformer pilates konusunda sürekli gelişimi kendisine ilke edinen Çalışkan danışanlarına Bursa Nilüfer’de birebir ve grup dersler vermektedir.

Tüm danışanlarımın DYG Pilates’in kapısından çıkarken mutlu ayrılması en büyük önceliğim. Bu konuda danışanlarımdan aldığım geri dönüşler iyi oldukça mesleğime olan motivasyonum artıyor diyen Çalışkan, sağlıklı bir yaşam için herkese günlük hareketlerini arttırmalarını öneriyor.

Pilates vücudun sıkılaşması ve toparlanması için sıkça başvurulan bir spor dalı. Ruhun ve bedenin bütünlüğünü baz alan Pilates, denge, nefes egzersizleri ve hareketlerin koordineli biçimde doğru kullanılmasını hedefler. Ayrıca düzenli pilates yapmanın duruş bozukluklarına, bel ve sırt ağrılarına iyi geldiği biliniyor.

Pilates yapmak omurga sağlığı açısından da son derece önemli. Günlük hayatımızda dikkat etmediğimiz duruşumuz zamanla bozularak omurgamızı etkilemeye hatta kalıcı hasarlara ve hastalıklara yol açabiliyor. Pilates yapanlar kemik erimesi, bel fıtığı, boyun fıtığı, romatizma, fibromiyalji gibi bir çok hastalığın önünde daha şanslı olabiliyor.

Reformer pilates mat üzerinde ve top, direnç bandı gibi çeşitli aletlerle yapılan pilatesten daha yoğun ve dinamik egzersizlerden araçlardan oluşuyor. Eklemlere fazla yük bindirmeden kas yapısını güçlendirmek temel amaçlarından biri ve en önemli özelliği tek bir aletle 100 ayrı egzersiz yapılabilmesi.

Pilates yıllara meydan okumanın da bir başka yolu. Düzenli pilates yaparak zamanla vücudun yıpranmasının önüne geçmeyi sağlayabilirsiniz. Duygu Çalışkan pilatesin sağlık üzerindeki olumlu etkilerinin direk günlük yaşamda hissedildiğini belirterek ilgi duyanların her yaşta pilatese başlayabileceğini söylüyor.

Duygu Çalışkan DYG Pilates olarak Reformer Pilates eğitim ve uygulamalarında egzersiz sürelerini haftada 2-3 gün ve 50 dk-1 saat aralığında çalışıyor. Program sistemli uygulandığında 1 ay sonunda gözle görülür bir fark görülüyor.

Çalışkan, amacçlarının tüm kas gruplarını harekete geçirerek denge merkezini düzeltmek, yağ yakımını kolaylaştırmak, esneklik kazanmak, koordinasyon problemlerini ortadan kaldırmak, kas, eklem ve sırt ağrılarını azaltmak olduğu söylüyor.

Siz de Reformer Pilates çalışmak isterseniz eğitmen Duygu Çalışkan’a ulaşmak için sayfamızdaki iletişim formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

Yorumlar 4
 • 20.08.2021
  Aygül B******

  Duygu Hoca ile 2 aydır reformer pilates çalışıyoruz harika gidiyor resmen incelme var

 • 02.05.2021
  Sabriye U****** (22 - Bursa)

  DYG Pilates Duygu Çalışkan ile tanışmak benim için dönüm noktası oldu. Yıllardır veremediğim kiloları Duygu Hanım ile beraber çalışarak verdim. Üstelik harika sıkılaşma oldu. Yıllardır spor yaparak ya da yemeyerek veremediğim bölgesel fazlalıklarım gitti. Çok mutluyum. Özellikle bölgesel fazlalıklar için DYG Pilates ile reformer pilates çalışmanızı tavsiye ederim. Sonuçlar harika oluyor.

 • 13.04.2021
  Didem K******

  Reformer pilates tam bir kurtarıcı . Duygu Hanım desteğiniz için teşekkürler. Sizinle çalışmak çok güzel.

 • 04.02.2021
  Seher B******

  DYG Pilates ile tanışana kadar reformer pilates yapma konusunda endişelerim vardı. Acaba yapabilirmiyim, zor mu diye ancak çok memnunun. 1,5 aydır çalışıyoruz fazla kilolarımdan 4 kilo verdim. Herkes daha fazla vermişsin diyor. Tabi daha fazla dedikleri sıkılaşma. Kendimi eskisinden çok daha iyi hissediyorum. Duygu hanımla çalışmanızı tavsiye ederim.

Görüşlerini Paylaş
Yorumun bizim için çok önemli. Bu firma ile ilgili değerlendirmeni ve tecrübelerini belirterek kullanıcılarımıza yardımcı olabilirsin.

Size Ulaşalım

Bilgi talebiniz doğrudan firmaya gönderilir.
Bizi nasıl buldunuz?
DYG PİLATES - konum
X : 40.21226755251807 Y : 28.97840886621093

Nilüfer/ Bursa