Dansart

  • Paylaş
Hakkında
Milli Eğitim Bakanlığı Özel Dansart Bale-Dans-Müzik Merkezi, Ocak 2009'da Gaziantep Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı, Folklor Bölümü Hakan Gökalp ve Mehmet Ceylan tarafından kuruldu.

Emek semtinde aktif olan Dansart, her alanda dans eğitimi, satranç, step, aerobik ve spor aktiviteleri; Dansart, eğitiminin ilk gününden beri çalışan merkez kurucumuz Hakan Gökalp sayesinde sadece genç yaş gruplarında değil, farklı yaş gruplarında da çalıştı.

Kısa sürede çok yol alan okulumuz, Rus Vaganova eğitim sistemini bale eğitimine uyguluyor. Bu sistemle çalışmamızdaki en önemli amaç bale ve dansta ruh ve top disiplini sağlamaktır. Bale, küçük kızların ışıltılı hayallerini gerçeğe dönüştüren büyülü bir dünyanın kapısıdır. Sadık ve disiplinli bir çalışma yapmak isteyen renkli, uzun ve zevkli bir süreç. Bu süreçte, hayallerimizi gerçekleştirmek için bir kapı açarak öğrencilerimizin sanatla tanışmalarına yardımcı olmaktan çok mutluyuz. Amacımız; resim, satranç ve folklor alanındaki tüm öğrencilerimize iyi bir temel eğitim almaları, sanatlarını yaşam tarzına dönüştürmeleri, kültürel ve sanatsal aktivitelere katılmaları ve katkıda bulunmaları, ışık tutmaları için bir yol açmak. özgüven, birey olmak.
Yorumlar 0
Görüşlerini Paylaş
Yorumun bizim için çok önemli. Bu firma ile ilgili değerlendirmeni ve tecrübelerini belirterek kullanıcılarımıza yardımcı olabilirsin.
Dansart - konum
X : 37.076184 Y : 37.3378636

Batıkent Mah. Adnan İnanıcı Cad. Sakıcı Plaza 13 F