Buse Özçelik
0 yorum
Tıkla Ara0850 888 63 88
  • online Online

Buse Özçelik

İstanbul/Esenler

Diyetisyen Buse Özçelik İstanbul’da çalışmaktadır. Özçelik, İstanbul Medipol Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunudur. Kurumsal Danışmanlık Hizmeti alanında da çalışan Özçelik, kendisine ulaşanlara online beslenme danışmanlığı ve yüz yüze beslenme danışmanlığı yoluyla hizmet vermektedir.

İstanbul Medipol Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu olan diyetisyen Buse Özçelik, İstanbul’da verdiği Yüzyüze Beslenme Danışmanlığı hizmeti yanında, ulaşma güçlüğü, pandemi koşulları, yoğun iş temposu gibi nedenlerle yüz yüze görüşme için vakit bulamayanlar için Online Beslenme Danışmanlığı hizmeti de vermektedir.

Eğitimi sırasında Medipol Üniversitesi ve Halk Sağlığı merkezlerinde yaptığı stajlarda, obezite, yetişkin beslenmesi, bebeklik, çocuk hastalıklarında beslenme, gebelik ve emzirme döneminde beslenme, diyabet, böbrek, kalp damar hastalıklarında beslenme gibi konularda da deneyim kazanmıştır.

Katıldığı kongre, kurs ve seminerlerle de bilgisini arttıran Özçelik, kurumsal diyetisyenlik hizmetleri de vermektedir.

Mesleğini ve işini severek yapan, danışanlarını, diyet süreçlerini sonuna kadar götürmeleri için motive eden Özçelik’in çalışma alanları, Kilo Verme, Kilo Alma, Vücut Analizi, Yeme Bozukluklarında Beslenme, Detoks Diyetleri,Ketojenik Diyet,Alkali Diyet,İrritabl Bağırsak Sendromu (İBS) Diyeti,Gebelik ve Lohusalıkta Beslenme,Tüp Bebek ve İnfertilite Tedavisinde Beslenme,Bebek Beslenmesi,Prematüre Beslenmesi,Yeni Doğan Metabolik Hastalıkta Beslenme,Menopozda Beslenme,Çocuk ve Ergenlerde Beslenme,Tip 1 Diyabet,Tip 2 Diyabet,Reaktif hipoglisemide Beslenme, Migrende Beslenme, Kalp Damar Hastalıklarında Beslenme, Metabolik Hastalıklarda Beslenme,Spektrum Bozukluğu ve Otizmde Beslenme,Gut Hastalığında Beslenme,Troid Hastalığında Beslenme,Bariatri Diyetisyenliği,Enteral Beslenme,Parenteral Beslenme,Gut Hastalığı ve Beslenme, Haşimato Hastalığında Beslenme,Hipertansiyonda Beslenme, Kişiye Özel Beslenme Programları, Kontrol Randevusu, Metabolik Balans,Sporcu Beslenmesi ve Kurumsal Beslenme Danışmanlığı’dır.

Özçelik, Diyet sırasında sağlıklı beslenme alışkanlığı edinmek ve beden sağlığımızı korumak için öğünlerin çeşitlendirilmesi, her besin grubunun dengeli olarak tüketilmesine gerektiği düşüncesinde olduğu için diyet listesini bu bakış açısıyla oluşturmaktadır.

Diyetisyen Buse Özçelik’e göre, doğru diyet için yapılması gereken ilk iş, ideal kiloda olmamanın altında yatan nedeni bulup, beslenme tedavisi ile iyileştirmek yolunda adım atmaktır. Daha sonra yapılacak şey ise, her öğünü kontrol ederek, diyetten hiç kopmadan doğru beslenme alışkanlıkları kazanmaktır.

Özçelik, danışanlarının zayıflamak konusunda hedefine ulaşırken karşılaştıkları güçlükler karşısında pes etmelerine izin vermemek konusunda da kararlı bir tutum izlemektedir.

Sonunda hedeflediği ise, danışanın vücut yapısı ve yaşam şeklini dikkate alınarak süreçte oluşturulan beslenme tarzını sürdürebilir bir yaşam standardı haline getirmektir. Bunun için spor salonları ve Personel Trainer desteği de işi kolaylaştıracaktır.

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı da yapan, diyet sürecinde yaklaşımıyla danışanlarının motivasyonun yükselten diyetisyen Buse Özçelik’ten çalışma alanlarıyla ilgili kendiniz, yakınlarınız ya da kurumunuz için yardım almak isterseniz sayfamızdaki iletişim formunu doldurmanız yeterlidir.

Size Ulaşalım

Bilgi talebiniz doğrudan diyetisyene gönderilir.
Bizi nasıl buldunuz?
Buse Özçelik - konum
X : 41.07286950503007 Y : 28.85920329360959

Oruc reis mah. Tekstilkent cad. Koza Plaza A Blok Kat 6