Ceyda Çelik
0 yorum
Tıkla Ara0850 888 63 88
  • yuzyuze Yüzyüze
  • online Online

Ceyda Çelik

İstanbul/Üsküdar

Diyetisyen Ceyda Çelik, diyabet ve insülin direncinde beslenme konuları ile uzmanlaşmış, bunun yanında kilo verme, kilo alma ve kronik rahatsızlıklarda beslenme gibi desteğe ihtiyaç duyan danışanlarına, İstanbul Beylikdüzü’nde yüz yüze ve online sağlık koçluğu yapmaktadır.

Haliç Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olan Diyetisyen Ceyda Çelik, internet üzerinden hastalarına online beslenme danışmanlığı desteği verirken yüz yüze danışmanlık hizmetini İstanbul Beylikdüzü’ndeki kliniğinde vermektedir. Çelik’in çalışma alanlarının arasında ; yeme bozuklukları, irritabl bağırsak sendromunda beslenme (İBS), gebelik ve lohusalıkta beslenme, kalp damar hastalıklarında beslenme, metabolik hastalıklarda beslenme, tiroidde beslenme, haşimato hastalığında beslenme, hipertansiyonda beslenme ve migrende beslenme yer almaktadır.

Çelik, bu hizmetlerin yanında pankreasta bulunan ve insülin üreten hücrelerin otoimmün bir süreç sonunda zedelenmesi ile meydana gelen tip 1 diyabet ile genellikle ileriki yaşlarda görülen kan şekerinin yükselmesi olarak tabir edilen tip 2 diyabet hastalarına da kişiye özel programları ile beslenme danışmanlığı vermektedir.

Her danışanına özel olarak ayrı ayrı yaptığı analizler sonucunda program hazırlayan Diyetisyen Çelik, yaş, cinsiyet, meslek, rahatsızlık öyküsü, sosyal alışkanlıkları ve bağımlılıkları gibi kişiden kişiye farklılık gösteren kıstas ve ölçütleri dikkate alarak yaklaşım sağlamaktadır. Bunun yanında hastaları ilerleme kaydettikçe geliştirdiği ve aynı zamanda uyguladığı programını danışanın gelişimine bağla olarak düzenlemektedir. Tüm bu veriler doğrultusunda kısa ve uzun vadede hastanın kilo alıp vermesini sağlayarak ideal sağlıklı yaşama kavuşmasını amaçlamaktadır.

Diyetisyen Ceyda Çelik, danışanlarına sağlıklı kilo verme konusunda hizmet verirken fit tarifleri ile kalorisi düşük, sağlıklı ve bir o kadar lezzetli öğün alternatifleri sunmakta. Özellikle yağ yakımı alanında kendi metotlarına sahip olması fit bir görünüme sahip olmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında olmuştur. Özellikle vücut kitle endeksi olarak sağlık sınırını kilolarıyla aşanlar ile diyabet, irritabl bağırsak sendromu, kalp damar hastalıkları, troid vb. rahatsızlıkları olan hastalarına hayat kalitesini düşürmeden de öğünlerini keyifli hale getirecek tarifler paylaşarak kurumsal beslenme danışmanlığı hizmeti vermektedir.

Sağlıklı kilo vererek zayıflama ve kronik rahatsızlıkları tetikleyici beslenme alışkanlıklarından kurtulmak isteyen danışanlarına İstanbul Beylikdüzü sınırları içerisinde yer alan kliniğinde yüz yüze veya internet aracılığıyla online hizmet veren Diyetisyen Ceyda Çelik ile iletişim kurmak için sayfamızdaki iletişim formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

Size Ulaşalım

Bilgi talebiniz doğrudan diyetisyene gönderilir.
Bizi nasıl buldunuz?

İlgili Makaleler

2 Malzemeli Fit Crunch Tarifi - ilgili makale
2 Malzemeli Fit Crunch Tarifi
Spor yapmak yanında yediklerimiz, içtiklerimiz de... [Devamını Oku...]

Ceyda Çelik - konum
X : 41.00903277193951 Y : 28.981311423828068

İstanbul | Online Tüm Türkiye