Özge Pınar Hıdımoğlu
3 yorum
Tıkla Ara0850 888 63 88
 • yuzyuze Yüzyüze
 • online Online

Özge Pınar Hıdımoğlu / Diyetisyen

Diyetisyen İstanbul/Sarıyer

Uzman diyetisyen Özge Pınar Hıdımoğlu Haliç Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunudur. Aynı bölümde yüksek lisansını ‘Glutensiz Diyetlerin Ağırlık Kaybına Etkisi’ üzerine yapan Hıdımoğlu online ve İstanbul’da yüzyüze beslenme danışmanlığı hizmeti vermektedir.

Günümüz dünyasında her alanda yaşadığımız hızlı değişim zaman zaman rotamızın kendimizden uzaklaşmasına neden olabiliyor. Bireysel olarak gereksinimlerimiz, ihtiyaçlarımızdan uzaklaşarak kendimizi boşvermişliğin kucağında bulabiliyoruz. Bu durumda ilk yaptığımız düzenli ve sağlıklı beslenmeden uzaklaşmak olabiliyor. Oysa aldığımız besinler hücre gelişimi ve yenilenmesinin yakıtı. Yediklerimiz hücreler arası etkileşim, iletişim, genlerin dışa vurumu ve hücre zarı kontrolünde direk görevli kadroyu oluşturuyor ve her besin bir data gibi hücre ve genlerimize kendini işliyor. İçeride böyle bir yapılanma ve sistem varken birey olarak beslenme tercihlerimiz hayatımızda kritik dönemler oluşturabiliyor.

Uzman Diyetisyen Özge Pınar Hıdımoğlu kişiye özgü beslenme düzeni oluşturma -yaşam tarzı değişikliği ile ideal ağırlık ve beslenmenin amacına uygun yapılmasına destek online beslenme danışmanlığı ve yüzyüzebeslenme danışmanlığı hizmeti veriyor. Sağlıklı beslenme vücut ve beyin sağlığı için son derece önemli. Günümüzde kişinin uzman yardımı almadan uyguladığı tek tip beslenme yarardan çok zarar verebiliyor.

Uzman Diyetisyenimiz Hıdımoğlu bu konuda uyarıyor ; çok fazla karbonhidrat-basit şeker tüketmekteyiz. Basit şeker kan şekeri seviyesini hızla yükselten ve aniden düşürerek yorgunluk, sıkıntı, zihin bulanıklığına neden olan ve bilişsel işlevleri bozan bir besindir. Bunu yaşadığınızı tahmin ediyorum. Örneğin kahvaltıda sık sık simit, poğaça yediğiniz zamanlarınızı düşünün. Bu gıdalar gibi basit karbonhidrat tükettiğiniz zaman normalden daha fazla dalgınlaşır ve algılamanız yavaşlar. Doğru beslenmemiz hem tüm vücut hem de beyin sağlığımız için çok önemlidir. Çünkü doğru beslenerek antioksidan seviyenizi yükseltebilir, vücudunuzdaki stresi azaltabilir hem de bağışıklığınızı güçlendirebilirsiniz.

Bilinçli ve doğru beslenme aynı bir ilaç gibi sağlığımıza, moralimize ve enerjimize katkı sağlar. Fazla kafein tüketen sabırsız ve talepkar olur, dozunda çikolata yiyen, hareketli ve mutlu olur. Gıda destek ve takviye ek ürünler konusuna da dikkat çeken Özge Pınar Hıdımoğlu, en önemli noktanın takviyelerde kişiye özel olması gerektiğini her bireyin her yaşın farklı ihtiyaçları olduğunu mutlaka tahlil ve analiz sonucu uzman önerisiyle doğru takviyelerin kullanılması gerektiğinin altını çiziyor.

Hıdımoğlu, danışanlarının beslenme düzeni oluştururken dikkat ettiği kritik noktaları; diyet algısının kısıtlayıcı olup olmaması, beslenmeye bakış açısı ( yemek yemek için mi yaşıyor?, mutlu olmak için mi yemek yiyor? Stres ve kaygıyla beslenme ile mi başa çıkmaya çalışıyor ) kronik hastalık varlığı ve genetik gelen hastalıkların besin seçimine etkisi, sindirim sistemi sağlığına göre danışanın hayat düzenine uygun kolay ve yanlış bilinen diyet algısını yıkan hem eğitim hem doğru bilgilendirme olduğunu söylüyor.

Siz de sağlıklı beslenme ile bağışıklığınızı güçlendirmek, iyi bir bedene sahip olmak ve mutlu olmak için uzman diyetisyenimiz Özge Pınar Hıdımoğlu ile iletişime geçebilirsiniz.

Görüşler 3

 • Zehra B******
  16.06.2021

  Tip 2 diyabet hastasıyım 38 yaşındayım. Sadece hareket etmekle kendimce yediklerime dikkat etmekle şekerimi düşüremiyordum. Açlıklarımda çok fazlaydı. 3 aydır Özge hanım ile şeker değerlerimi dengeledik. Uzman yardımı almak beslenmede çok önemliymiş. Özge hanım bu konuda harika.

 • Kamile B******
  13.06.2021

  Özge Pınar Hıdımoğlu ile 1 yıldır beraber çalışıyoruz. 18 kilo verdim. Halsizliklerim çok fazlaydı. Tahlil sonuçlarımı inceleyerek bana uygun destekleyici gıda takviyeleri önerdi. 2 aydır bunları kullanıyorum. Vücudum iyice toparlamaya başladı. Zayıflamanın mutluluğunu size anlatamam. Üzerimde ne büyük ağırlık taşıyormuşum. Özge Hanım ile mutlaka tanışın. Gerçekten işinde mükemmel.

 • Cezmi P******
  01.06.2021

  Özge Hanım ile 2 aydır online diyet çalışıyoruz. Uygulayabileceğimi sanmıyordum. Çünkü yoğun çalışan biriyim. Ancak gayet güzel gidiyor. 4 kilo verdim. Tam bana göre ve haftalık değişen listelerim var ve çok şey öğreniyorum. Özge Hanıma mutlaka ulaşın. Tavsiye ederim

Size Ulaşalım

Bilgi talebiniz doğrudan diyetisyene gönderilir.
Bizi nasıl buldunuz?
Özge Pınar Hıdımoğlu / Diyetisyen - konum
X : 40.99905571652411 Y : 29.09678091268921

42 Maslak, Maslak Mah., Ahi Evran Cd. No:6, 34398 Sarıyer/İstanbul Nida Kule Batı, Barbaros Mahallesi, Begonya Sk. No:1, Ataşehir/İstanbul