Cango Pilates

  • Paylaş
Hakkında

Merhaba ben Cango Pilates’in kurucusu Damla Tanyıldız Atasayın, Şubat 2020’de açılışını yaptığım pilates studiomuzda 1 yıldır hizmet vermekteyiz. Çeşitli iş yerlerinde uzun yıllar boyunca deneyim kazandım ve çocukluğumdan itibaren uğraştığım spor dallarından öğrendiklerimi harmanlayarak kendi yerimde hizmet vermeye başladım. Cango Pilates Studio’yu kurmaktaki amacım; sporcu disiplininden yola çıkarak tüm danışanlarıma deneyimlerimi aktarmak, sağlıklı bir hayat sürebilmeleri için gereken spor aktivitelerini sevmelerini sağlamak ve bunu bir yaşam tarzı haline getirmelerine yardımcı olmak.

Neden Cango Pilates?

Pilates’in size katacağı artılar saymakla bitmiyor, ancak bunları birkaç başlık altında sıralayacak olursak beş ana başlıktan bahsedebiliriz. Düzgün bir duruş ile bir çok rahatsızlıktan kurtulabilir, daha konforlu bir hayat yaşayabilirsiniz. Nefes egzersizleri yaparak başladığımız dersler ile kaliteli nefese ulaşabilir, yaptığınız antrenmanlardan maksimum verim alabilirsiniz. Gücünüzün farkına varın! Sahip olduğunuz gücün en üst noktasına ulaşabilirsiniz. Fiziksel ve mental zorluklara karşı daha dayanıklı hale gelebilirsiniz, karşınıza çıkacak her şeye hazırlıklı olun ve hepsine karşı dimdik durun. Tüm hareketler esnekliği pekiştirecektir, unutmayın spor yaptıkça açılan kaslarınız o esnekliği kazandıkça daha hızlı gelişmeye başlar. Tüm bunlar bir araya geldiğinde Studio’da alacağınız Pilates dersleri ile sağlıklı bir beden ve zihne ulaşabilmek için aradığınız motivasyonu bulmak Cango Pilates ile çok da zor olmuyor. Sporcu geçmişi olmayan danışanlarımda motivasyon ihtiyacı doğduğunu görüyorum çoğunlukla, bu yüzden en büyük motivasyonun başarı olduğunu bilerek yola çıkıyor ve sabır ile doğru sonuca ulaşılabileceğini aşılıyorum. Cango Pilates Studio’daki sistemli çalışma antremanlarımız; vücudumuzun esnemesini sağlar, tüm kas gruplarınızı harekete geçirir, denge merkezinizi düzeltir, yağ yakımını kolaylaştırır.

Çok Yönlü Egzersiz Modelleri

Kendi vücut ağırlığınızla yapılan hareketlerde istenilen bölgeleri çalıştırabileceğiniz gibi, Reformer Pilates ile bu hareketleri tüm vücudunuzu çalıştıracak şekilde geliştirebilirsiniz de. Çoğu yerde aletli pilates diye de geçen antrenman şeklinde çok yönlü egzersiz modelleriyle eklem ağrılarınızın önüne geçebilir, kemiklerinizi kuvvetlendirebilir ve günlük hayatta da çok faydasını görebileceğiniz koordinasyon becerinizi geliştirebilirsiniz. Tüm vücudun çalıştırılmasıyla bir çok kas birlikte harekete geçirildiğinden daha önce saydığımız 6 ana başlığı daha verimli gerçekleştirebilirsiniz.

Çalışma Hayatım

Spor hayatıma bale ile başladım, çocukluğumu bale yaparak sürdürdükten sonra ardından voleybola başladım. Ankara takımlarında 7 sene oynadıktan sonra antrenörlük yapmaya başladım. Ardından üniversitede voleybol uzmanlık dersleri vermeye devam ettim, bu dönemlerde pilates hayatıma girmişti bile. Üniversite yıllarımda bu konuda daha da uzmanlaştım, çeşitli eğitim programlarına katılarak belgerimi aldım ve şuan gelişimin devam etmesi gerektiğine inanarak yüksek lisans yapmaktayım. Benim için spor çocukluğumdan beri vazgeçilmezim oldu, çok çalıştım ve spor hayatım için oldukça emek verdim. Daha çok çalışarak hem bedensel hem de zihinsel olarak bildiğim her şeyi sizlerle paylaşmaya özen gösteriyorum. Sporcu ihtiyaçlarını bilen , spor disiplinine sahip bir eğitmen olarak sizlere yardımcı olmak için her zaman yanınızdayım.

Yorumlar 0
Görüşlerini Paylaş
Yorumun bizim için çok önemli. Bu firma ile ilgili değerlendirmeni ve tecrübelerini belirterek kullanıcılarımıza yardımcı olabilirsin.

Size Ulaşalım

Bilgi talebiniz doğrudan firmaya gönderilir.
Bizi nasıl buldunuz?
Cango Pilates - konum
X : 40.92629946387469 Y : 29.313781422731157

Yenişehir mah.Ayport Residence Kurtköy