Kübra Şumlu

 • Paylaş
mavi-pantolon-beyaz-tisort-giyen-mat-uzerinde-yoga-yapan-kadin
mavi-pantolon-beyaz-tisort-giyen-mat-uzerinde-yoga-yapan-kadin
mavi-pantolon-beyaz-tisort-giyen-mat-uzerinde-yoga-yapan-kadin
mavi-pantolon-beyaz-tisort-giyen-mat-uzerinde-yoga-yapan-kadin
mavi-pantolon-beyaz-tisort-giyen-mat-uzerinde-yoga-yapan-kadin
mavi-pantolon-beyaz-tisort-giyen-mat-uzerinde-yoga-yapan-kadin
mavi-pantolon-beyaz-tisort-giyen-mat-uzerinde-yoga-yapan-kadin
7 Adet medyayı görüntüle
Hakkında

Yoga eğitmeni ve kişisel gelişim danışmanı Kübra Şumlu, yin yoga, hatha yoga, access bars, meditasyon, mindfulness, doğru nefes teknikleri ve nefes meditasyon eğitimlerini danışan tercihine göre grup ya da bireysel olarak İstanbul Kartal’da yüz yüze ve Türkiye’nin her yerine online olarak vermektedir.

An’da kalmak ve farkındalığını yükseltmek son dönem kişisel gelişim çalışmalarında en çok duyduğumuz çalışma başlıklarının arasında yer alıyor. Yoğun, karmaşık bir hayatın içerisinde zihnin sakin, biyolojinin daha dingin kalabilmesi , olaylara insanlara yargısızca ve eşit mesafeyle bakabilmek gerçekten güçlü bir niyet gerektiriyor. Bu niyeti her an aklında tutmak, davranış ve tutumlara geçirebilmek sistemli yapılan kişisel gelişim pratikleriyle çok daha kolay hale gelebiliyor.

Tüm bu nedenlerle mindful düşünme biçimini günümüz insanı için daha değerli hale getiriyor. Bu düşünme biçiminin gelişimine destekleyen yoga, nefes, meditasyon, access bars uygulama eğitimleri düzenleyen Kübra Şumlu eğitimlerde hedefinin katılımcıların daha iyiye doğru dönüşmek, güçlenmek ve olaylara daha doğru tepki verebilmelerine destek olmak olduğunu belirtiyor.

Yoga’nın egzersiz değil bir içsel pratik olarak kendinizle buluştuğunuz özel bir alan olarak tanımlayan Şumlu özellikle yin yoga pratiklerinin oldukça faydalı olduğunu söylüyor. Şumlu, yin yoga’da üst bacaklar, kalçalar ve omurga çevresindeki bağ dokuları hedeftedir. Omurga, bel ve eklem sağlığı için faydalıdır. Ağırlıklı olarak bağ dokular çalıştırılır. Bağ doku üzerinde çalışmak enerji beden için terapiye dönük destek etkisi vardır ayrıca bedeni ve zihni uzun süreli meditasyon için hazırlar diyerek her yaş grubunu yin yoga yapmaya davet ediyor.

Yoga’nın içerisinde yer alan en önemli noktanın nefes olduğunu belirten Şumlu, doğru nefes almak, bedenimizin ihtiyacı olan oranda oksijenle dolması ve beynin tazelenmesi anlamına gelmektedir. Beden yeterince oksijen alamadığında kana yeterince oksijen gitmeyecektir. Kaslar egzersizler sırasında kolayca yorulacaktır. Herkes mutlaka doğru nefes almayı öğrenerek daha sağlıklı olma yolunda adım atmalıdır diyerek nefes eğitimi içerisinde uyguladığı diyafram nefeslerinin zihinsel odaklanmaya, uyku problemlerine, panik, stres, cilt sağlığı ve yaşlanmaya karşı destek olduğunu belirtiyor.

Tüm bu etkilerinin yanı sıra yoga, nefes, meditasyon gibi pratikler bireyi şimdiki “an”a getirir ve bu andan keyif almaya başlamasına yardımcı olur. Şimdiye odaklanmak geleceğin ve geçmişin yükünü azaltır, böylece psikolojik sorunların oluşmasını önleyebilir. Mental sağlığınız açısından ciddi öneme sahip olan yoga ve meditasyon öğretinizi vücut sağlığınızı koruyan ve spor salonları ile sistemli çalışarak edinebileceğiniz spor alışkanlığıyla desteklemeniz ise kendinizi her açıdan daha sağlıklı ve dinç hissetmenize yardımcı olacaktır.

Daha kaliteli bir düşünce sistemi geliştirmek, daha iyi planlama yapabilmek, daha mutlu olmak, kızgınlıkları ve öfkeyi daha iyi yönetmek, daha sağlıklı, daha enerjik olmak istiyorum diyenler Yoga Eğitmeni Kübra Şumlu’nun online – yüzyüze verdiği kişisel gelişim uygulamalı eğitimlerine katılabilir.

Bunun için sayfamızdaki iletişim formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

Yorumlar 3
 • 04.12.2021
  seval a******

  Yin yoga eğitimi aldım, şehir dışına taşındıım için bırakmak zorunda kaldım ama yerleşince ilk işim online olarak deslere başlamak. Derslerimiz öncesinde ne yalan söyleyeyim bu kadar etkili olacağını düşünmüyordum. Ama yalnızca ruhunuza değil bütün bedeninize etki eden bir durum gerçekten. Uyku düzeniniz, vücut direnciniz bile etkileniyor.

 • 08.11.2021
  İlkin Ö******

  Eşimle birlikte kübra hoacmdan nefes meditasyon eğitimi aldık. İlişkimizi bile etkiledi gerçektem. Ne kadar önemli bir şey olduğunu tecrübe etmeden anlayamayacağınız bir deneyim. Hala da devam ediyoruz derslerimize.

 • 01.09.2021
  cemil s******

  Yogayı sevdiren kadınnn, Kübra hocamda enerjisi de tek kelimeyle müthiş. Doping etkisi yapıyor insanda :)

Görüşlerini Paylaş
Yorumun bizim için çok önemli. Bu firma ile ilgili değerlendirmeni ve tecrübelerini belirterek kullanıcılarımıza yardımcı olabilirsin.

Size Ulaşalım

Bilgi talebiniz doğrudan firmaya gönderilir.
Bizi nasıl buldunuz?
Kübra Şumlu - konum
X : 40.969643748740346 Y : 29.267578125

Kartal / İstanbul