Hanife Kara

İzmir/Aliağa

Diyetisyen Hanife Kara Beslenme ve Diyet Danışmanlığı

www.endavet.com Diyetisyenlerinden Hanife Kara İzmir Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde hizmet vermektedir. Online ya da yüz yüze görüşmelerle danışmanlık veren Kara, verdiği hizmeti kişilerin sağlıklı beslenme sürecinde yaşam alışkanlığı haline getirmelerini sağlamaları yönünde ‘destek hizmet’ olarak tanımlamaktadır. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun olan Hanife Kara, üniversite eğitimi boyunca birçok kamu ve özel sağlık kuruluşunda uzun dönemli staj yapmıştır. Sağlıklı yaşam ve zihinsel gücün insan vücudu üzerine etkisi kavramları ile yakından ilgili olan Pozitif Diyetisyen Hanife Kara, 2018 yılında aldığı eğitim programını başarı ile tamamlayarak mesleğinin yanına ‘Yaşam Koç’ luğunu ekleyerek danışanlarına yönelik mentorluk sürecini bir üst kademeye taşımıştır.

Sağlıklı bir bedene sahip olmanın en önemli etkenlerden biri beslenme alışkanlıklarıdır. Doğru beslenme alışkanlığına sahip bireyler bağışıklık sistemlerini güçlendirerek birçok hastalıktan kendilerini koruyabilir ve yaşam kalitelerini yükseltebilirler. Beslenme ve diyet programlarından en yüksek verimi almak amacıyla Diyetisyen Kara, kişiye özel programlar hazırlamaktadır. Her bireyin farklı yaşam alışkanlıkları, tutumları ve metobolizmaları olduğunu belirten Kara, herkesin aynı diyet programından sağlayacağı faydanın birbirinden çok farklı olacağının altını çizmektedir. Kara, doğru beslenme ve diyet programlarının bireylerin yaşam koşulları, fiziksel özelikleri, yaşı, boyu, kilosu, genetik özellikleri, yaşam öyküsü , var olan hastalıkları gibi faktörler değerlendirilerek hazırlandığında ancak beklenen sonucu verdiğini ve kişinin yaşam alışkanlıklarını da içerdiği için rahat uygulanabilir bir şekilde ilerleyebildiğinin altını çiziyor. Bu nedenle belirlenen hedefe ulaşmada en önemli noktanın kişiye özel çalışmak olduğunu belirten Diyetisyen Hanife Kara danışanların sistemli bir şekilde programı uygulamaları ve sabırlı olmaları gerektiğini söylüyor. Diyetisyen Hanife Kara, kişiye özel beslenme, kilo verme, diyabet ve takibi, kanser ve beslenme, çocukluk döneminde beslenme, yeme bozukluklarında beslenme, gebelik ve emziklik döneminde beslenme, sporcu beslenmesi başlıklarında kişiye özel beslenme ve diyet programları hazırlamakta ve danışmanlık vermektedir.

Sizde sağlık beslenme konusunda uzmandan destek almak istiyorsanız Diyetisyen Hanife Kara ile iletişime geçerek online ya da yüz yüze danışmanlık olarak hizmet alabilirsiniz.

Görüşler 4

 • Buse Ö******
  02.05.2021

  Ocak ayında Hanife Hanım’a başladım. Sıkılaşma ve kilo korumaya yönelik bir beslenme programı uyguladı. Yaza umutla giriyorum. Hanife hanım kilo korumaya devam edeceğim söz veriyorum. Arkadaşlar Diyetisyen Hanife Kara ile mutlaka tanışın.

 • Ayşegül K******
  25.03.2021

  Hanife hanımla online beslenme danışmanlığına başladığımdan itibaren 10 kilo verdim ve vermeye devam ediyorum. Çok mutluyum. Hanife hanım sizi çok seviyorum. Teşekkür ederim.

 • Serdar A******
  17.03.2021

  Kilo korumak için ömür boyu diyet yapacağımı düşünüyor ve diyetisyenlerden uzak duruyordum. Çok yoğun çalışan biriyim ve işim gereği sürekli seyahat halindeyim. Hanife hanım sayesinde yasaksız ama dengeli beslenmeyi hayatıma uygulamaya başardım. Sürekli diyette olmak gerekmiyormuş. Hanife hanım’ı herkese tavsiye ederim. Mutlaka destek alın.

 • Nazlı T******
  02.02.2020

  Pandemi sürecinde oldukça hareketsiz kaldım ve sürekli yeme isteği içindeydim. Hamur işi, kek, börek derken Hanife hanım beni bu döngünün içerisinden çıkardı. Gerçekten harika bir yaklaşımı var. Şimdi bana özel online diyet programıyla kendisinden beslenme danışmanlığı alıyorum. Motivasyonum yükseldi, kilo vermeye başladım. Diyetisyen Hanife Kara'yı herkese tavsiye ediyorum. Teşekkürler Hanife hanım.

Size Ulaşalım

Bilgi talebiniz doğrudan diyetisyene gönderilir.
Bizi nasıl buldunuz?
Hanife Kara - konum
X : 38.440202752780245 Y : 27.143131142852734

Kıbrıs Şehitleri Caddesi 1478 Sokak No:8 Maliki İş Hanı, ALSANCAK/İZMİR