Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Hizmetleri
  • 02 Ocak, 2020

Evlilik Teklifi İçin Fikir Arayanlar Buraya!

  • 0
  • 5093
  • 0
  • 0

Evlilik Teklifi İçin Fikir Arayanlar Buraya!

Ömür boyu birlikte vakit geçirmek istediğiniz kişiyi bulmak oldukça zordur, ancak doğru kişiyi bulduğunuzdan emin olduktan sonra hayatınızın aşkına evlilik teklifi yapmak daha da zorlayıcı bir hal alır. Yanlış bir şey söylemekten çekinir ve kız arkadaşınızı hayal kırıklığına uğratmayı istemezsiniz. İşte tam da bu sebepten dolayı, teklifi nasıl yapacağınıza dair bir arayış içerisine girdiyseniz, doğru yere gelmişsiniz demektir, çünkü bu makalenin içeriğinde, sevgilinizi şaşırtmak konusunda size yardımcı olacak çeşitli evlilik teklifi fikirleri ve teklifte bulunurken söylenecek sözler bulabilirsiniz.

Evlilik Teklifi

Teklifi Yaparken Doğru Kararı Verdiğinizden Emin Olmak Ne İçin Bu Kadar Önemlidir?

Eğer ki sevdiğiniz kişiye bu türde bir teklifte bulunmak istiyorsanız öncelikle kararınızdan emin olun.Herkesin bildiği gibi evlilik, ciddiyet gerektiren bir kurumdur, sağlıklı ve mutlu bir evlilik için iki kişinin birbiriyle ne kadar uyumlu olduğu çok önemlidir, eğer sevgilinizle sürekli kavga ediyorsanız veya ortak bir karara varmakta sorun yaşıyorsanız beraber bir yaşam sürmenin ne kadar doğru olduğuna karar vermeden evlenme teklifi etmemelisiniz, yoksa evliliğiniz boşanmayla sonlanır, ki bu son dönemde çok yaygın hale gelmiş bir durumdur ve boşanma oranları 2017’den beri ,9 artış göstermiştir.

Teklifi Planlamaya Başlarken Göz Önünde Bulundurmanız Gereken Şeyler

Bu paragrafı okumaya başladıysanız doğru kararı verdiğinizden emin olmuşsunuz demektir. Öncelikle tebrikler, hayatınızdaki en ciddi kararlardan birine varmış bulunuyorsunuz, ama korkmaya hiç gerek yok, çünkü içerisinden seçebileceğiniz, halihazırda ipuçları, teklif sözleri ve çeşitleri şimdi elinizin altında. Öncelikle teklifi organizasyon doğrultusunda yapmak sizin yararınıza olacaktır, planlamadan yapılan tekliflerde bir şeylerin ters gitme ihtimali daha yüksek olabilir. Evlilik teklifi organizasyonlarınızda yardımcı olmak için kurulmuş pek çok şirketten bu süreçte yardım alabilirsiniz.

Teklif Çeşitleri Nelerdir, Hangi Teklif Çeşitleri Kullanılırsa Daha İyi Etkili Olur?

Her insan bir diğerinden farklıdır, bu yüzden her çift için ideal evlilik teklifi organizasyonu da bir diğerinden farklılık gösterir. Son zamanlarda en çok revaçta olan teklif çeşitlerinden bazıları ise şöyle: romantik evlilik teklifi, yaratıcı evlilik teklifi, komik evlilik teklifi, çılgın evlilik teklifi...Bunların etkisinin ne kadar yüksek olacağı da partnerinizin neyden daha çok hoşlanacağını bilmenize bağlıdır. Partnerinizin davranış biçimi ve ilgi alanları bu konuda size epeyce yardımcı olacaktır. Seçtiğiniz teklife uyacak evlilik teklifi sözleri bulmak için ise bir sonraki alt başlığa göz atabilirsiniz.

Teklif Ederken Söylenecek Sözlerin Nasıl Olması Size Avantaj Sağlar?

Teklif ederken güzel sözler söyleyerek karşınızdakinin kalbine dokunmak çok önemlidir, ancak kadınlar bilimsel olarak erkeklerin göz yaşlarının salgıladığı kokuyu karşı konulamaz bulduğu için, karşınızdakinin kalbine dokunmakla kalmayıp sizi de duygulandıracak cümleler kurmanız size avantaj sağlayabilir. Örneğin benimle evlenir misin demeden önce partnerinize aşık olduğunuzu anladığınız o büyülü anı yad edebilirsiniz, böylelikle belki de onun bilmediği bir şeyle romantik bir ortam yaratabilir, ya da beraber yaşanan komik bir anınız ile konuya girip oldukça komik evlilik teklifleri yapabilirsiniz.

Siz Yorulmayın Diye Derlenmiş, Teklif Yaparken Kullanmak İçin Birebir Olan Etkileyici Sözler

"Tüm aşkım ve tüm varlığımla sorsam sana, şimdi, burada benimle evlenir misin bir tanecik sevgilim?"

"Ben seninle güldüm, seninle ağladım, seninle tanışınca bir daha doğdum, hayatı sende buldum."

"Bugüne kadar başıma gelen en güzel şey seninle tanışmak oldu."

"Sonsuza dek yanında kalmama, her gün yanında uyanmama, eşin olmama izin verir misin?"

"Birlikte yaşamak bana yetmez, ben ikimiz birlikte yaşlanalım istiyorum!"

"Hayat denilen bu trajikomik filmin başrol oyunculuğunu benimle paylaşır mısın?"

Teklifte Bulunmak İçin En Doğru Zamanın Ne Zaman Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Yapılan araştırmalara göre kadınlar ve erkekler evlilik konusunda farklı görüşlere sahip olsa da evlilik teklifinin vakti geldiğini düşünüp hazır hissetmeye başladıkları dönem, %29 oranı ile ilişkinin ilk yılından sonradır. Bu kitlenin u iki yıllık bir ilişkiden sonra evlenmeyi uygun görür, %23 ü ise ilişki üçüncü yılını doldurmadan evlenmeyi düşünmez.Ancak bir kesim de evlenmek için beklemenin gereksiz bir davranış olduğu kanısındadır ve beklemeyi tercih etmez. Eğer evlenmeyi düşündüğünüz kişinin evlilik açısından bu tarz bir sabırsızlığı var ise hemen evlilik teklifi etmeniz daha doğru olabilir, çünkü eğer partneriniz evlenme amacı güderek bu ilişkiye girdiyse sizin de aynı görüşte olmanızı bekleyecektir.

Teklif Yaparken Giyilen Giysiler Ne Tarz Olursa Karşı Taraf Daha Etkilenir?

Giyilen kıyafet zevkine uyuyorsa sevgilinizi etkiler. Giyilen kıyafetin sevgili üzerinde bir etki bırakacak türden olması her ne kadar önemli bir konu olsa dahi, giyim şeklinizin içinde bulunduğunuz ortama uyum sağlaması ve göze batmaması da önemlidir. Mesela şık bir mekanda afili bir teklif yapılacaksa buna uyan bir smokin giymek en doğru seçim olacakken bir sahilde, kamp alanında, dönme dolapta, ya da su altında yapılacak ekstrem bir teklif planlıyorsanız, tercihinizi teklifin yapılacağı ortama en uygun olduğunu düşündüğünüz kıyafetten yana kullanırsanız şansınız daha yaver gidecektir.

Teklifin Yapılacağı Mekanı Nasıl Seçmek Gerekir, Doğru Mekan Nasıl Olmalıdır?

Giyilen giysiler ve söylenen sözler ne kadar önemli ise teklifi yapmak için seçtiğiniz mekan da o denli önem taşır. Öncelikle teklif edeceğiniz kişi kalabalık ortamlarda mı kendini rahat hissediyor yoksa sakin ortamlarda mı daha rahat davranıyor buna dikkat etmeniz ve mekan tercihi sürecinde bunu göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu doğrultuda partnerinizin hoşnut olduğu mekanlar ve ortam çeşitleri arasından belki de partnerinizin yakın bir arkadaşının yardımını rica ederek, dört dörtlük bir seçim yapmanız kolaylaşacaktır, mekana karar verdikten sonra dilerseniz rezervasyon da yaptırabilirsiniz.

Evlenme Yüzüğü Nasıl En Doğru Boyda Alınır ve En Etkileyici Evlenme Yüzüğü Nasıl Seçilir?

Genellikle kadınlar evlilik yüzüklerinde pırlanta tercih eder ancak sevgiliniz daha önce ne tür bir yüzük istediğinden bahsederek size bir takım ip uçları vermiş olabilir, eğer bu ip uçlarını kaçırdıysanız, müstakbel eşinizin en yakın arkadaşının bu detayları halihazırda bilebiliyor olacağını göz önünde bulundurarak kendisinden yardım talep edebilirsiniz. Yüzüğün yanında başka hediyeler de almanız şansınızı arttırır. Doğru boyda bir yüzük seçebilmenin ise püf noktası, yüzüğü takacak kişinin yüzük ölçüsünü, yani parmağının çapını bilmenizden geçer. Bunu öğrenmek için çeşitli yöntemler vardır.

Partnerinize Belli Etmeden Onun Yüzük Ölçüsünü Öğrenmeye Yardım Edecek Yöntemler

Eğer bir süredir evlenme planı yapıyor ve karşılıklı bunu konuşuyorsanız, partneriniz büyük bir olasılıkla size yüzük ölçüsünü çoktan vermiş, yüzüğün kendisine takdim edilmesini bekliyordur. Peki ya yüzük ölçüsünü unuttuysanız?Yüzük ölçüsü bilinmiyorsa akla ilk gelen yöntem, alınacak yüzüğün yerine geçmesi için partnerinizin parmağına uyan başka bir yüzüğün ölçüsünü almak olacaktır. Bu, oldukça kolay bir yöntem olmasının yanı sıra, aşırı derecede kurnaz olmayı gerektiren, meşakkatli bir süreçtir. İşin özü, sevgilinize ait bir yüzüğü almak için ya kendisinden istemeniz ya da almanın başka bir yolunu bulmanız gerektiğidir. Kendisinden istediğiniz zaman, yüksek ihtimalle durumu belli edersiniz ve sürprizin büyüsü bozulur, kendisinden istememek için de sevgilinizin yine yakın bir arkadaşından ya da varsa yakın ilişkisi olan bir kız kardeşinden yardım istemeniz, ya da evine gittiğinizde belli etmeden mücevher kutusundan yokluğunu fark etmeyeceği bir yüzük almanız gerekir.

Bir Yorum Yazın