Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Hizmetleri
  • 31 Mart, 2020

Farklı Düğün Yapmak İsteyenler İçin Kokteyl Düğün!

  • 0
  • 3649
  • 0
  • 0

Farklı Düğün Yapmak İsteyenler İçin Kokteyl Düğün!

Son yıllarda adını sıklıkla duyduğumuz kokteyl düğün konsepleri popülerliğini gittikçe arttırmakta. Özellikle evliliklerini kutlamak için sade ve şık bir kutlama planlayanların öncelikli tercihleri arasında yer almaktadır. Bu tarzdaki düğünler bazı çiftler tarafından düğün öncesinde misafirlerini ağırlamak için de kullanılmaktadır. Kokteyl düğünler çiftlerin isteklerine bağlı olarak alkollü ya da alkolsüz olarak düzenlenmektedir. Aynı şekilde çiftlerin seçmiş oldukları düğün temaları doğrultusunda kokteyl düğünlerinin yapılacakları mekanlar da belirlenmektedir. Düğün mekanları açısından oldukça fazla seçeneğe sahip olan kokteyl düğünleri çiftler isterlerse şık bir otelin salonun da ya da manzaralı bir mekanda yapabilmektedirler. Ayrıca kalabalık düğünler de yemek servisi oldukça zor olabilmekte ve organizasyonda bazı aksaklıklara sebep olabilmektedir. Bu sebeple de çiftlerin birçoğu kokteyl düğünleri tercih etmektedirler. Eğer sizde sadelikten ve zarafetten yana iseniz o zaman kokteyl düğün ile hayatlarınızı birleştirebilirsiniz. Kokteyl düğün yapanlar düğünü planlamak için bir profesyonelden yardım alabilecekleri gibi kendileri de planlayabilirler. Mutlu gününüz için kokteyl düğün planlıyorsanız o zaman üzerinde titizlik ile durmanız gereken konular bulunmaktadır. Yazımızın devamında bu konular ile ilgili olarak size ayrıntılı bir şekilde bilgiler paylaşacağız.

koktey1

Tema Seçimi

Kokteyl düğünlerin yalın bir yapısını olması temaları olmadığı anlamına gelmemektedir. Hatta tema bu tarzdaki düğünler için oldukça önemli olmaktadır. Çünkü gelinlik ve damatlığın seçiminden mekan seçimine, kokteyle ikram edilecek yiyeceklerden çalınacak müziklere kadar her şey bu tema ile ilgili olmaktadır. Bu sebeple kokteyl düğününüzü planlamaya başlarken müstakbel eşiniz ile birlikte karar vermeniz gereken ilk konu düğününüzün teması olacaktır. Bu tema ise sizi ve aşkınızı yansıtacak bir tema olmalıdır. Örneğin sizin için doğa çok önemli ise o zaman ormanlık bir alanda kokteylinizi düzenleyebilirsiniz. Diğer bir örnek de deniz kenarında düzenlenecek bir kokteyl olmaktadır. Elbette seçenekleriniz bunlar ile sınırlı kalmamaktadır. Dilerseniz tarihi bir mekanda ya da bir otelin balo salonun da kokteyl düğününüzü düzenleyebilirsiniz. Elbette istediğiniz düğünün teması kokteyl düğün fiyatları etkileyen en önemli etken olacaktır.

kokteyl3

Menü Seçimi

Kokteyl düğünler denilince akla ilk gelen şüphesiz ki dağıtılan içecekler ve yemek yada atıştırmalıklar olmaktadır. Bu sebeple kokteyl düğün menüsü üzerinde titizlikle düşünülmesi gereken en önemli düğün olayı olmaktadır. Düğün öncesinde düzenlenen kokteyllerde de menü önemli bir yer kaplamaktadır Davetlilerin düğün mekanına ulaşmalarından nikah saati gelene kadar kokteyl ikramları ile ısınabilirler. Nikahtan önce ikram edilecek yiyeceklerin hafif bir şeyler olmaları gerekmektedir. Bu na ek olarak bu süre içerisinde genellikle içecek servisi yapmak daha uygun olacaktır. Eğer kokteyl alkolsüz düzenlenecekse meyve suyu kokteylleri ikram edilebilir. Eğer düğün alkollü ise o zaman kokteyller başta servis edilmesi daha uygun olacaktır. Bu sürenin hafif geçirilmesi oldukça önemlidir. Çünkü bu süre içerisinde birbirlerini uzun süredir görmeyen bir çok insan sohbet etme imkanı bulabilecek ve ortamın ısınmasını sağlayacaklardır. Nikah sonrasında ise düğün kokteyl tabağı servisi misafirlere yapılabilir. Bu tabakların seçiminde ise düğüne katılanların tercihleri göz önüne alınmalıdır. Bu sebeple sadece deniz ürünleri tabağı ya da kırmızı et tabağı seçmek yerine her türlü damak zevkine uyum sağlayacak ve alerji ihtimalleri düşük olan yiyeceklerin servis edilmesi yerinde bir karar olacaktır. Kokteyl menüsü tavsiyeleri için kiraladığınız mekan ile görüşebilir veya bu hizmeti veren catering şirketleri için görüşebilirsiniz. Böylelikle seçtiğiniz temaya en uygun olan ve misafirlerinizi en çok mutlu edecek menü seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

kokteyl4

Kokteyl Prolange Menüsü

Eğer evliliğinizi kutlamak için düzenleyeceğiniz kokteyl düğününüz iki saatin üzerinde olacaksa o zaman kokteyl prolangeden söz ediyor olacaksanız. Bu tarzda ki düğünlerde seçilecek menülerin ise daha kapsamlı olmaları gerekmektedir. Özellikle akşam üstü düzenlenen düğünler için sıklıkla tercih edilen kokteyl prolange menülerinin çok daha doyurucu nitelikte olması gerekmektedir.

kokteyl5

Kokteyl Düğün Mekanları

Kokteyl düğünlerin yapılacakları mekanlar bakımından oldukça fazla seçeneğe sahiptirler. Hatta normal düğünleri için düşünülemeyecek mekanlar dahi kokteyl düğünler için kullanılabilmektedir. Seçilecek kokteyl mekanı ise tema ile bire bir uyumlu olmalıdır. Örneğin deniz temalı yapılacak bir kokteyl düğün için seçilecek en iyi düğün mekanı kumsalda bir mekan olmaktadır. Böylelikle temanız ile uyum içerisinde şık düğün planlayabilirsiniz. Kokteyl düğün mekanlarında dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konu ise mekanda yapılacak olan süslemelerdir. Bu süslemeler ile konuklarınızın göz zevklerine hitap etmelisiniz. Onları hayalini kurduğunuz düğününüzün ambiyansı ile büyüleyebilirsiniz. Düzenleyeceğiniz düğün kokteyl seçenekleri limiti sadece sizin hayal gücünüz olmaktadır.

kokteyl6

Kokteyl Düğünleri Şarkı Listeleri

Düğününüzün teması kadar hangi mevsimde yaptığınızın da şarkı listeleri seçiminde büyük önemi bulunmaktadır. Kokteyl düğünleriniz de Dj ile anlaşabileceğiniz gibi bir grup tutarak misafirlerinize canlı müzik de dinletebilirsiniz. Ancak müzik için tercihinizin nen olursa olsun müziğin sesinin çok yüksek olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Sonuçta kokteyl düğünler katılanların dans edebilmelerinin yanında aynı zamanda bir birleri ile sohbet etmelerini de sağlamaktadır. Özellikle yazın açık hava da yapılan kokteyl düğünlerinde latin şarkıları sıklıkla kullanılmaktadır ve bu tarz düğünlerde bu şarkılar çok yakışmaktadır. Kokteyl düğünlerinde belirleyeceğiniz şarkı listeleri seçenekleri de oldukça fazla olmaktadır. Seçeceğiniz temaya ve düğün mekanına uygun olarak en uygun olan tarzı seçmelisiniz ya da bu konuda gruptan veya djden yardım almalısınız. Ayrıca kokteyl düğününüzde tek bir tarza bağlı kalmak zorunda da değilsiniz. Dilerseniz latin, fado, bossanova, jazz, soft rock, napoliten, chanson gibi müzik tarzlarını karıştırarak da mükemmel bir kokteyl düğünü listesi oluşturabilirsiniz. Ayrıca kokteyl düğününüzde biraz da hareket katmak ve dans etmek isteseniz o zaman Türkçe hareketli parçaları da listenizin sonlarına doğru ekleyebilirsiniz. Böylelikle garsonlar dans edenlerin arasından servis yapmak zorunda kalmazlar.

kokteyl7

Kokteyl Düğünü Bütçeleri

Bir düğünü planlarken elbette ki en önemli unsur bütçe olmaktadır. Bu sebeple planlarınıza başlamadan önce nikah kokteyl fiyatları ile ilgili bir araştırma yapmalısınız ve bu fiyatlara göre sizin için en uygun bütçeyi planlamalısınız. Yapacağınız her seçimde bu bütçeye sadık kalmanız son derece önemli olmaktadır. Böylelikle düğününüzün sonrasında ki yeni hayatınız da zorluklarla karşılaşmazsınız. Bütçeye dikkat etmeniz için bir diğer neden ise düğününüzü eksiksiz planlamak olmaktadır. Bütçenize sadık kalarak düğününüz için istediğiniz bütün ayrıntılar için yeterli paranız kalacaktır. Kokteyl düğün fiyatlarını etkileyen en önemli kalem şüphesiz ki düğün mekanları olmaktadır. Bu sebeple seçeceğiniz mekanı seçerken mekandan bütün ayrıntılar ile ilgili servisleri olup olmadığını öğrenmelisiniz böylelikle catering ya da müzik grubuna vereceğiniz paradan tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca kokteyl düğününüzün hafta sonu ve düğün sezonunda yapmak daha büyük bir bütçeye sebep olacaktır. Bu sebeple düğününüzü mümkün olduğunca sezonun daha az yoğun olduğu dönemlerde yapmaya özen gösterebilirsiniz. Böylece istediğiniz düğün mekanını ayarlamak da daha kolay olacaktır. Kokteyl düğünlerde servis edilen menülerin hesaplaması da kişi başı olarak ücretlendirilmektedir. Bu sebeple düğününüze çağıracağınız kişilerin sayısını önceden tespit etmeniz de yarar olacaktır. Kısacası kokteyl düğününüz için bir birinden farklı seçenek ve bütçe bulunmaktadır. Limiti ise sizin hayal gücünüz olmaktadır.

kokteyl8

Bir Yorum Yazın