Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Hizmetleri
  • 26 Nisan, 2021

Gelin Diyeti İle Doğru Planlama

  • 0
  • 5937
  • 0
  • 0

Düğün öncesi diyet, her zaman uygulanabilir, sürdürülebilir bir diyet değildir. Ve en önemlisi, düğün öncesi diyet yapıp, kısa sürede kilo vermek isteyenlerin sağlığı yerinde olmalıdır. Hiçbir rahatsızlığı, sağlık problemi bulunmamalıdır. Aksi halde, gelin diyeti sürecinde birtakım sağlık problemleri ile uğraşmak zorunda kalınabilir.

Düğün Öncesi Diyette Amaç

Düğün öncesi diyette amaç, motive olmaktır. Bu diyeti uygulayanlar, gelin diyeti yapanlar, giyilen kıyafetin içerisinde rahat hareket edebilmek ister. Kıyafet içerisinde hoş görünmek için kısa süreli bu diyeti uygularlar. Bu diyet, yani düğün önceci şok diyet , üç ya da beş günlük diyet olarak uygulanabilir. Tabi ki bu tarz hızlı programlı diyetlerde, özellikle dikkat edilmesi gereken nokta sadece aç kalma değildir. Önemli olan, diyet listesinde yazılı olan her ürünü tüketmektir. Çünkü bu diyetler oluşturulurken kişiyi aç bırakmaktan ziyade, diyette kullanılan besin gıdaları önem arz ediyor. Bu gıdalar yağ yakımını sağlayan gıdalar olduğu için hızlı kilo verdirme mümkün oluyor.

Diyette Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Bu tarz hızlı programlarda kesinlikle çay ve kahveye karşı durulması gerekiyor. Çay ve kahve gibi içecekler ödem yaptığı için diyet sürecinde bu tür içeceklerden uzak durulması gerekir. Olabildiği kadar su içmeye çalışılmalı, günde ortalama 2 ile 3 litre arası su içmek çok önemli. Daha hızlı sonuç almak için, düğün öncesi zayıflama diyetinde, yürüyüş yapmak oldukça önemli. Diyet sürecinde ortalama 10.000 adım atılması şarttır. Ayrıca, bu diyetlerin saatleri de çok önemli. Metabolizmanın hızlanması için bu diyeti ilaç gibi düşünmeliyiz. İlaçların vücutta etkinliğinin artması için saat çok önemlidir. Gıda ve diyette de bu böyle. Saate uymadığınız taktirde vücudun biyolojik saati bozulur ve diyetin etkinliği azalır. Sağlıklı ve düğün için zayıflama diyetini yapmaya elverişli iseniz diyet uygulamasına geçebilirsiniz.

Gelin Diyeti Öğünleri

Güne metabolizmayı hızlandırarak başlayabilirsiniz. Bunun için bir bardak ılık suyun içerisine bir çay kaşığı kadar toz zerdeçal , yarım limon ve bir yemek kaşığı elma sirkesi karıştırılır ve hazırlanan karışım içilir. Karışım içildikten sonra üstüne de iki bardak normal ılık su içip güne merhaba diyebiliriz.

Kahvaltı saati de oldukça önemli. Saatin 09.30 u geçmemesine özen gösterin. Çünkü bu saate kadar güne metabolizmanızı hızlandırarak başlayacaksınız. Bu yüzden kahvaltı saati bu saatleri geçmemeli. Kahvaltıda, akşamdan bademleri suda bekletin. 10 çiğ badem, bir bardak su, bir yeşil elma, iki tane taze kayısı, bir yemek kaşığı chia tohumu robottan geçirilir ve bu karışım tüketilebilir. Hazırlanan karışım sizi, öğlen 12.00 ye kadar tok tutacaktır. 12 ye kadar olan arada yeşil çay içebilirsiniz.

Öğle yemeğinizi 12.00- 13.00 arası yapmanız gerekecek. Öğle yemeğinde bir su bardağı kadar yağsız süt, bir yemek kaşığı kadar yulaf, 3 tam ceviz, bir çay kaşığı tarçını karıştırıp içebilirsiniz. Öğleden sonra saat 14.30 gibi, kan şekeriniz düşebilir. Bu nedenle bu saatler arasında iki salatalık tüketebilirsiniz. Salatalık muhakkak tuzsuz olmalıdır. Dilimlenen salatalık üzerine pul biber ve limon serpip tüketebilir, metabolizmayı hızlandırabiliriz.

Akşam yemeği, 17.00-18.00 arası yapılmalı. Saat 18.00 dan sonra mümkün olduğunca bir şey tüketmemeye özen gösterin. Akşam yemeğinizde, sizi bir salata tarifi bekliyor. Bir domates, bir salatalık, bir yemek kaşığı kırmızı pul biber, iki tane tam ceviz, beş dal semiz otu, bir yemek kaşığı elma sirkesi, yarım limon ve dört yemek kaşığı tuzsuz , yağsız lor peyniri ile yapılan bir salata. Bu salatayı akşam yemeğinde tüketebilirsiniz.

Gece saat 21.00 gibi acıkırsanız, iki yemek kaşığı kadar yoğurt, bir maden suyu ve bir çay kaşığı toz zencefille çok güzel bir yağ yakıcı ayran yapıp tüketebilirsiniz. Bu sayede gün boyu oluşan mineral eksiği kapatılmış olur. Bu diyeti spor ile birlikte uygularsanız gözle görülür bir sonuç elde etmeniz mümkündür. Ortalama 3- 4 kilo kaybı olacaktır ve bu kilo kaybı hem yağdan hem de ödemden olacaktır. Bu tarz diyetlerde yağ yaktığınızı, aynanın karşısına geçip rahat bir kıyafet giyerek anlayabilirsiniz. Diyet öncesi ve sonrası fotoğraflarınızı çekip aradaki belli olan büyük farkı görebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın