• Estetik
  • 09 Ocak, 2023

İşte Estetik ile Değişen Ünlüler

  • 0
  • 213
  • 0
  • 0

Eskiden olsa ünlülerin bu kadar hızlı fiziksel değişimi hepimizi şaşırtırdı. Estetik operasyonların bu kadar yaygın olmadığı, olanların da bunu gizli gizli yaptırdığı zamanlardan pek çok insanın rahatlıkla estetik olduğu zamanlara geldik. Eskiden en sık yapılan estetiklerin başında burun estetik ameliyatları gelirdi şimdi neredeyse dokunulmayan yer kalmadı vücutta. Eskiden kişinin özellikle yüzünde beğenmediği, kusur gördüğü yerleri gizlemek için makyaj hilelerine daha çok başvurulurdu, günümüzde buna gerek kalmadı artık. Her defasında makyajla uğraşmaktansa pek çok kişi daha köklü bir çözüm olan estetik operasyonlara başvuruyor vücudunda beğenmediği bölgeler için. Bazen de çok beğendiği, hayran olduğu ünlüye benzeme isteği de kişileri estetik olmaya yöneltiyor.

Günümüzde o kadar yaygınlaştı ve doğal hale geldi ki estetik operasyonlar, söz konusu ünlülerse artık estetik operasyon geçirmemiş olanlar tuhaf geliyor bize. Ünlü, ünsüz, o kadar çok ki bu yola başvuran. Müzik, sinema, dizi gibi uğraş alanları nedeniyle hep göz önünde olmak pek çok ünlüyü daha güzel, beğenilir, izlenir, dinlenir olmak isteğiyle estetik operasyonlara yöneltiyor. Bazen öyle başarılı oluyor ki bu operasyonlar ünlü olmadan önceki hallerinden eser kalmıyor neredeyse. Hatta bu yüzden başarılı estetikleriyle dikkat çeken ünlülerin estetik doktorları da sık sık merak edilip araştırılıyor. Biz de bu yazımızda estetik ile inanılmaz değişimler yaşayan kimi ünlülerimize yer verdik.

Fahriye Evcen

Geçirdiği değişimlerle yıllar içinde bambaşka biri olan Fahriye Evcen estetiksiz hali ile bugünkü halinden oldukça farklı. Estetiksiz fotoğraflarıyla günümüzdeki fotoğrafları karşılaştırıldığında sanatçının hangi estetikleri yaptırdığı da ortaya çıkıyor. Yaprak Dökümü dizisiyle evlerimize konuk olup daha çok tanıdığımız sanatçı burun ameliyatı dışında botoks, çene törpüsü ve dolgu yaptıran ünlüler arasında yer alıyor. O muhteşem değişimi geçmişten günümüze fotoğraflarına bakarak anlamak mümkün.

Hadise

Eurovision şarkı yarışmasıyla daha çok tanımaya başladığımız Hadise de estetikli ünlüler arasında yer alıyor. Hadise estetiksiz hali ile de güzel görünüyor ama yıllar içinde yaptırdığı estetikler onu oldukça değiştirmiş. Magazin basınında eski ve yeni görüntüleri karşılaştırılarak iddia edilen estetik operasyonları arasında burun, göğüs, göz kapaklarını kaldırma, yüzünü gerdirme, yanak dolgusu başta geliyor. Yüzüne botoks da yaptıran sanatçının son hali hayranları tarafından da oldukça beğeniliyor.

Kerimcan Durmaz

Geçmişte Periscope uygulamasındaki yayınlarıyla dikkat çeken ve ünlü olan sosyal medya fenomeni, Dj, makyöz Kerimcan Durmaz estetiksiz hali ile başladığı ünlü olma yolculuğuna kendini baştan aşağı değiştirdiği estetikli görünümü ile devam ediyor. yılında ‘Peşimde’ şarkısını da çıkaran sosyal medya fenomeninin eski fotoğraflarına bakıldığında burun başta olmak üzere, yanak, çene ve dudaklarına estetik yaptırdığı görülüyor. Diş estetiği de yaptıran Durmaz’ın değişimi gerçekten inanılmaz.

İrem Derici

En çok estetik yaptıranlar arasında yer alan İrem Derici baştan aşağı değişen ünlülerden. Bunu gösteren en önemli kanıt İrem Derici estetiksiz hali görüntüleri. İlginç haberler de içeriyor sanatçının estetik maceraları. Gazetelerde yer alan bilgilere göre daha çocukluk döneminde burnunu beğenmediği için duvara vurarak kendini burun ameliyatı olmak zorunda bırakan İrem Derici, estetik ameliyatlarını daha sonra da devam ettirmiş. Burnunu yeniden estetik yaptıran sanatçının çene estetiği de bulunuyor. Dişine de müdahale ettiren, botoks da yaptıran sanatçıdan yeni bir İrem Derici ortaya çıkmış adeta.

Ebru Şallı

Katıldığı bir davette, hiç estetik yaptırmadığını belirtse de Ebru Şallı’nın eski fotoğrafları onu ele veriyor. Daha önce mankenlik de yapan, sağlıklı bir yaşam için hayatından egzersizi eksik etmeyen, bizi pilatesle tanıştıran Ebru Şallı estetiksiz hali ile şimdiki halinden çok farklı görünüyor. Şallı’nın eski fotoğraflarındaki yüzü ile şimdiki hali karşılaştırıldığında yıllarla birlikte yaşanan değişimler kendini belli ediyor. Beğeneceği bir burna sahip olana kadar birden fazla burun estetiği olan Şallı, göğüslerine silikon taktıran ünlülerden. Çıkık çenesini törpületen Şallı, iddialara göre dudaklarına ve elmacık kemiklerine dolgu da yaptırmış. Ebru Şallı ve hem alnı hem dudak kenarı için düzenli olarak botoks yaptırmaya da devam ediyor. Ancak yine bir soruya verdiği cevapta, geçmişte estetik operasyonlara karşı olmadığını ama günümüzde estetikle kadınların birbirine benzemeye başlaması nedeniyle doğallıktan yana olduğunu da vurgulamış.

Aslında ne kadar yok deseler de estetik günümüzde ünlülerin en çok başvurduğu güzellik yöntemlerinden biri. Ünlüler yanında artık görünümünden memnun olmayan pek çok kişi güzellik merkezi, estetik uzmanı yardımıyla sorununa köklü çözümler aramaya çalışıyor.

Bir Yorum Yazın