Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Hizmetleri
  • 14 Nisan, 2020

Karantina Sürecinde İlişkinizi Güçlendirmenin 7 Yolu

  • 0
  • 12071
  • 0
  • 0

Evde kalmak zor olsa da, ilişkinizi güçlendirmenin birçok yolu vardır.

coronaplan32

Birçoğumuz evde, genellikle koronavirüs pandemisi nedeniyle yaptığımızdan çok daha fazla zaman harcıyorsunuz ve birçok çiftin birlikte bire bir kalmasını sağlıyoruz. Bu, bir ilişkide zorluklar doğurabilse de, özellikle kendi alanınıza ve rutinlerinize alışkın olduğunuzdan, ilişkinizi güçlendirmeye de yardımcı olabilir.

Bu sürekli temas dönemi, çiftlerin çok değişken, belirsiz ve stresli bir durumu çift olarak büyümelerine ve bağlanmalarına yardımcı olan bir duruma dönüştüğü bir zaman olabilir. Aynı zamanda birbirlerini daha iyi tanımaları ve ilişkilerini geliştirmelerine yardımcı olabilir.

Bu keşfedilmemiş sularda gezinmek kolay olmasa da, içinde bulunduğunuzu düşünmek, zihinsel ve duygusal sağlığınızın yanı sıra ilişkinizin sağlığı için de uzun bir yol kat edebilir. Eğer ilişkiniz üzerinde çalışmakiçin bir bahane arıyorsanız kesinlikle bundan daha iyi bir zaman yok.

İlişki uzmanları ilişkinizi evden artırmak için en iyi stratejileri açıklıyor:

Cihazların fişini çekin.

Haberleri, özellikle COVID-19'u çevreleyen başlıklar dakikalar içinde değiştiğinde, TV'de veya akıllı telefonunuzda gezinerek izlemek cazip gelebilir, ancak arada sırada cihazlarla bağlantıyı kesmek önemlidir. Sadece kendi esenliğinize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda daha az avantajlı olmanıza ve eşinize karşı reaktif olmanıza yardımcı olur. Çocuklarınız yoksa veya çocuklar bir süreliğineevde yalnız kalacak kadar büyükse birlikte yürüyün (diğerlerinden uygun sosyal mesafeyi koruyarak).

corona33

Birlikte gülmek.

Günümüz dünyasındaki zorluklar ve stres göz önüne alındığında çiftlere eşinizle eğlenmenin önemi çok. Kahkaha stresi azaltmaya yardımcı olur ve aynı zamanda eşleri birbirine bağlar ve tutkuyu tutuşturabilir. Masa oyunları oynayın, birlikte bir bulmaca yapın, kartları oyunları oynayın, birlikte komik filmler izleyin, birlikte komedyenler izleyin. Sadece eğlenin ve gülün! Bunu yapmak hem bireysel olarak size yardımcı olur hem de ilişkinizi güçlendirir.

corona34

Yan yana çevrimiçi bir antrenman yapın.

En sevdiğiniz spor salonu pandemi sırasında kapatılmış olabilir, ancak birçok egzersiz tesisi evden yapabileceğiniz çevrimiçi sınıflar sunmaktadır. Partnerinizi antrenman arkadaşınız olarak kaydedin! Çalışmalareşinizle egzersiz yaptığınızda ilişkinizdeki tutkuyu ve heyecanı artırabileceğini gösteriyor. Egzersiz yoluyla üretilen uyarılma eşinizle birlikte yapılırsa eşinize ve ilişkinize aktarılabilir. Dans etmek hem uyarılmadır, hem de dokunuş kullanır. Hepsi çiftler ve ilişkileri için önemli taşlar.

corona35

Birlikte akşam yemeği hazırlayın.

Eşinizle bir yemek şaheseri yaratmak, aynı takımda oynamanıza izin veren eğlenceli bir mücadeledir. Hem sevdiğiniz hem de tamamen yeni bir şey olan zamana bağlı bir tarif olsun, kendinize bir yemek hazırlamak için mutfakta çalışın. Biraz mum yakın, masayı kurun ve evinin rahatlığında biraz keyifli bir akşam geçirin.

coronaplan35

Birbirinizi tekrar tanıyın.

Eşiniz hakkında bilinmesi gereken her şeyi bildiğinizi düşünseniz bile, bir şey öğrenmek ya da hiç sormayı düşünmediğiniz soruları sormak onu daha iyi tanımanıza yardımcı olabilir. Mutlu çiftlerin bir özelliği, birbirlerinin iç yaşamlarını ve sosyal dünyalarını tanımaya devam etmeleri. Eşinize ilk randevunuzda ne gibi sorular sorabileceğiniz, ne gibi insanüstü güce sahip olmak istedikleri, şu anda nereye gitmek istedikleri gibi, lisede en sevdikleri dersin ne olduğu hakkında bir dizi soru sormanızı öneririz.

cronaplan37

Evi birlikte temizleyin.

Bahar temizliğine başlamak, için daha iyi bir zaman yok ! Neden birlikte yapmıyorsunuz? Ebeveyn yatak odasını açın, yer kaplayan şeylerden kurtulun, mobilyaları hareket ettirin, bazı yastıklar veya çevrimiçi olarak yeni bir yorgan satın alın. Odayı süslemek ve sadece ikiniz için romantik bir sığınak haline getirmek için bazı mumlar ve diğer aksesuarlar satın alın!

coronaplan38

Yalnız kalmak için de zaman ayırın.

Özellikle partnerinizle 7/24 olduğunuzda, biraz yalnız kalmak istemenizde yanlış bir şey yoktur. Aslında, ilişkinizi güçlendirebilir. Siz ve eşiniz birbirinize zaman vereceğiniz anlar üzerinde çocuklarınız varsa sıra koyarak anlaşma yapabilirsiniz. Eğer sadece ikinizse, kendi başınıza sessiz bir zaman isteyebilir ya da yan yana konuşmadan farklı işlerle ilgilenebilirsiniz. Birbirinize biraz zaman verdiğinizde, birlikte olduğunuzda ikinizi de daha iyi geldiğini göreceksiniz.

coronaplan39

Bir Yorum Yazın