• Düğün Hizmetleri
  • 26 Mart, 2020

Nişan Yüzüğünüze Karar Vermenize Yardımcı Olacak Modeller!

  • 0
  • 871
  • 0
  • 0

Nişan Yüzüğünüze Karar Vermenize Yardımcı Olacak Modeller!

Alyanslar eski dönemlerde ve antik mısırda görülmüştür. Evlilik de sonsuzluğun işareti olarak sayılmıştır. Can damarının geçtiği inanılan sol elin yüzük parmağına takılması önerilir. Erkeğin sevdiği kadına yüzüğü takması, onun evine sahip çıkması, bakması anlamına gelmektedir. Tarihteki İlk yüzükler kenevirden, sonrada deri, kemik ve fildişi gibi farklı değerli görülen malzemelerden yapılmıştır. Genelde altın yüzük ya da altın alyans tercih edilmektedir. Altın alyans nişanlanma esnasında takılmaktadır. Evlilik yüzüğü olarak alyans evliliğin temel bağı olarak kabul edilir. Altın alyans ilişkiyi üst seviyeye çıkarma anlamına gelir. Evliliğin en büyük en kutsal sembolü alyans ve tektaş yüzüktür. Alyans modelleri sayesinde sizler de evlilik tekliflerinizi unutulmaz hale getirebilir ve sevdiğiniz insana unutulmaz güzel bir hediye vermiş olursunuz. Sizler için özel olarak tasarlanan alyans modellerini hayatınızı birleştirdiğiniz kişi ve sizin aranızdaki uyumu dışarıya yansıtabilmek için tercih edebilir ve çok şık bir seçim yaparak onu mutlu edebilirsiniz. Çift alyans modelleri veya dilerseniz tek olarak tercih edebileceğiniz alyans modellerini ömür boyu kullanabileceğiniz özel taşlarla ışıltılı bir duruş ile stilinizi tamamlarken kendinize has bir tasarımı tercih etmiş olursunuz. Bir ömür boyu çıkarmak istemeyeceğiniz ve hayatınızın boyunca ve her zaman size eşlik edebilecek olan alyans modelleri yenilikçi tasarım dokunuşları ile sizlere sunuluyor. Kadın ve erkekler için ayrı şekilde ve özel tasarlanan alyans yüzüklerinize, yaptıracağınız küçük dokunuşlar sayesinde büyülü bir dünyanın kapılarını mutluluk, huzur ve saadetle açabilirsiniz.

Topaz Pırlanta & Alyans (Bursa / Osmangazi)
Topaz Pırlanta & Alyans (Bursa / Osmangazi)
Bursa
Teklif Al Firmayı İncele ►
Ariş Pırlanta (Bursa / Osmangazi)
Ariş Pırlanta (Bursa / Osmangazi)
Bursa
Teklif Al Firmayı İncele ►

nisanyuzuk1

Alyans Modelleri

Her zevke ve yaşa uygun olan klasik alyans modelleri arasında özel dokunuşlar ile hayat bulan modellerden tercih edebilir ya da kendi kafanızda oluşturduğunuz bir modeli de sipariş verebilirsiniz. İddialı duruşu ile ön plana çıkan alyans modelleri seçmek istiyorsanız o zaman binlerce model içinden özel tasarım ve taşlı olanları da seçebilirsiniz. Nişan ve düğün törenlerinin vazgeçilmez parçası olan altın alyans modelleri ihtiyaç duyuyorsanız sizler de kuyumcularda bulunan ürünlere kalite ve ayar olarak beğendiğiniz alyans modellerine göz atarak kendiniz ve sevdiğiniz için en uygun olabilecek alyans modelini alabilirsiniz. Unutmayın ki alyans bir kez alınır ve ömür boyu değiştirilmemelidir. Büyüsü ve kutsallığı olan bu ritüel çiftler için özeldir. Sevginizi temsil eden altın alyans ışıltısı ile aşkınızı yansıtan alyans modelleri arasında size özel olarak üretilen ve iç kısmında istediğiniz sözcüklerin yer aldığı alyans modelleri arasında da seçim yapabilirsiniz. Alyans fiyatları altının ayarı ve gramına göre değişmektedir. Nişan ya da söz yüzükleri arasından seçim yaparken ebedi aşkınızı sembol edecek alyans yüzük modelleri seçerken sevdiğiniz insanın zevkini de asla unutmamalısınız. Evlenen çiftlerin aşklarının mühürleri olan alyans modelleri evliliğe adım atarken en önemli detaylar arasında bulunmaktadır. Çiftlerin hayallerini süsleyen alyans yüzükleri arasında gelinlik modeline uyum sağlayabilecek farklı modeller bulunmakta ve tasarımını bu şekilde de yapabileceğiniz özel siparişler olmaktadır. Gelinlik ve damatlık modelleri ile uyumlu olabilecek çift alyans yüzüklerini seçerken bazı detaylara da dikkat etmeniz gerekir. Aşırı gösterişli ve iddialı bir gelinlik modeliyle evlenecekseniz alyans yüzükleriniz de taşlı ve ışıltılı olmalıdır. Sade tasarımlar ile hayata geçirilen alyans modellerini tercih edecekseniz o zamanda daha klasik model alyans yüzükler sizler için daha doğru olacaktır. Bu şekilde gelinlik modeliniz ile uyum içinde alyans yüzük modeline sahip olmuş olursunuz. Taşlı ya da taşsız olarak altın alyans yüzük modelleri bulunmaktadır. Günlük olarak tercih edeceğiniz gibi özel günler içinde tercih edebileceğiniz modeller vardır. Günlük kullanılanlar çoğunlukla genellikle taşsız modeller olmalıdır. Çünkü taşlı modellerin kullanımı biraz zordur. Taşların düşebilme riski taşlı modelleri daha özel günlerde tercih edilmelerine sebep olmaktadır.

A&R Alyans Pırlanta (İstanbul / Bahçelievler)
A&R Alyans Pırlanta (İstanbul / Bahçelievler)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►
Altın Alyans Köksal Ahıska Kuyumculuk (İstanbul)
Altın Alyans Köksal Ahıska Kuyumculuk (İstanbul)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►

nisanyuzuk

Klasik Alyans Modelleri

Klasik alyans modelleri çoğunlukla sarı renkte yuvarlak kesim 22 ayar olan yüzüklerdir. Binlerce alyans modeli arasında en çok sevilen ve tercih edilen yine bu model alyans yüzüklerdir. Nişan yüzükleri ile bir bütün oluşturmak ve en özel gününüzün parlayan yıldızı olan alyans yüzüklerini tercih ederken parmak kalınlığına ve el şekline çok dikkat etmelisiniz. Parmaklarınız kalın ise ince model bir alyans yüzük seçmelisiniz. Parmaklarınız ince ise kalın model bir alyans yüzük seçmelisiniz. Altın olarak kuyumcular tarafından çiftlere özel olarak tasarlanan beyaz alyans modelleri arasında birbirinden özgün alyans modelleri bulunmakta zevkinize uygun olanları seçmelisiniz. Hayatınıza yepyeni bir hikâye getiren klasik alyans tasarımlarını aşkla işleyerek sizlere sunan kuyumcular aşkınızın, tutkunuzun ve sevginin en özel bağı olan alan alyans modellerini sizlere sunmaktadırlar.

Alyans Fiyatları

Pırlanta Alyanslar

Altın Alyanslar

Klasik Alyanslar

Beyaz Altın Alyanslar

Diye 4 farklı kategoriye ayrılan ve kullanılan altının ayarı ve taşa göre fiyatları değişmektedir. Halka sonsuzluk yüklü bir hayatı anımsatır. Tarih boyunca bu durum böyle ve bu sebeple yüzüklerin halka şeklinde olduğu söylenir. Tek taş, tek taş altın, zümrüt kesim, minimal tektaş, yuvarlak tektaş, damla kesim model gibi birçok farklı modeli vardır. Piyasada bir birinden farklı tasarımlarda alyans modelleri bulunmakta ve fiyatları da buna göre değişmektedir. Alyans yüzüklerde kullanılan malzemeler ve eklenen taşlar ya da pırlantalar yüzüğün fiyatlarını etkiliyor. Özellikle erkek ve kadın olarak çift şeklinde satılan alyanslar, tekli alyanslar ya da şık ve tarz modeller tercih ediliyor. Beyaz, sarı, rose ve taşlar ile bezenmiş halde kimisi detaylar ile süslenmiş durumda. İstediğiniz ölçüde ayarlanabildiği gibi, seçtiğiniz alyansları özel paketlerde sizlere teslim edilmektedir. Altın Alyans çeşidi olarak oldukça geniş bir yelpazeye ve fiyata sahip çeşitli alyanslar bulunmaktadır. Altın yüzük ve altın alyanslar özellikle bayanların en önemli aksesuarlarından bir tanesi olsa da artık erkekler ve gençlerde altın yüzük almaya ve akmaya başlamıştır. Günlük hayatımızda ya da özel toplantı ve yemeklerde olmazsa olmazlardan biridir.

Aspar Alyans Evi (İzmir / Konak)
Aspar Alyans Evi (İzmir / Konak)
İzmir
Teklif Al Firmayı İncele ►
Atlantis (İzmir / Konak)
Atlantis (İzmir / Konak)
İzmir
Teklif Al Firmayı İncele ►

nisanyuzuk5

Alyans Renk Tonları

Önceden altın alyans yüzük ve altın takı denildiğinde aklımıza sarı renk gelirdi ancak günümüzde altın alyans ve yüzükler pembe ve beyaz olarak da karşımıza çıkmaktadır. Pembe altın özellikle gençlerin tercihleri arasındadır. Altın alyans yüzükleri ve renk tonlarını kendi zevkinize göre ayarlamanız mümkündür. Beyaz altın son dönemin trend rengi olsa da klasik alyanslar yıllardır piyasada ve gönüllerde yerini korumaktadır. İstediğiniz renk ve tonda altın alyansınızı alabilir ve ömür boyu takabilirsiniz. Önemli olan elinize ve parmaklarınıza yakışmasıdır. Eğer tektaş pırlanta ile takacaksanız o zaman beyaz altın renk uyumu açısından daha doğru ve uygun olacaktır. Çift olarak seçeceğiniz birbiri ile uyumlu alyanslar daha şık durmaktadır. Kişiye özel tasarımlar da yapmaktadır. Kendi isteğinize göre bir altın yüzük belirleyerek renk modelini seçebilir ve özel tasarım yaptırabilirsiniz. Düğününüz ya da nişanınız da size özel tarz bir alyansla o anı ölümsüzleştirebilirsiniz. Ayrıca binlerce çeşit içinde istediğiniz renk ya da kalınlıkta seçim yapabilirsiniz. Unutmayın ki özel ve kutsal sayılan altın ya da pırlantalı alyanslarınız sizlere ömür boyu arkadaşlık edecek ve en güzel hatıra olacaktır.

selina mücevherat (Ankara / Çankaya)

selina mücevherat (Ankara / Çankaya)
Ankara
Teklif Al Firmayı İncele ►
Ay Kuyumculuk (Ankara / Çankaya)
Ay Kuyumculuk (Ankara / Çankaya)
Ankara
Teklif Al Firmayı İncele ►

nisanyuzuk9

Bir Yorum Yazın