Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Mekanları
  • 15 Nisan, 2020

Staycation Nedir?

  • 0
  • 12560
  • 0
  • 0

Balayı planınızı iptal etmek zorunda mı kaldınız? Bu yaratıcı staycation fikirleri, karantina sürecinde sizlere bu konuda yardımcı olacaktır.

coronaplan50

Öncelikle staycation nedir? Bu konudan bahsedelim. İngilizcede “stay” kalmak, “vacation” ise tatile çıkmak anlamına geliyor. Kelime anlamı şehrindeki güzellikleri keşfedebileceğin bir tatil yapmak ya da evinde oteldeymiş gibi tatil havası yaratmak.

Birçoğumuz, COVID-19 virüsünün ortaya çıkmasıyla birlikte normal rutinlerimizin durduğunu hissettik. Çiftler düğünlerini ertelemek zorunda kalırken, diğer yandan da balayı planları için de değişiklikler yapmak zorunda kaldılar. Sağlıklı ve huzurlu olmak en büyük nimet olsa da, bu önemli, heyecan verici günleri tamamen yapamayacak olmak hüzün verici. Bu nedenle düğün uzmanları bu konu için bazı staycation fikirleri sunuyor.

Evden Keşif!

Ne yazık ki, Türkiye’de seyahat etmek bir süredir mümkün olmasa da, ülkenizi ya da farklı ülkeleri ve çeşitli kültürlerini yatağınızdan ayrılmadan keşfetmenin yolları var. Birçok efsanevi müze ve şehir sanal turlar sunuyor. Eğlenceli bir staycation fikri. “ Paris'e mi gitmek istiyorsunuz?" Musée d'Orsay veya Eyfel Kulesi'ne çevrimiçi göz atın. Listede bulunmayan farklı yerler bile keşfedebilirsiniz. Nereye gitmek isterseniz isteyin, dijital olarak nelerin mevcut olduğunu araştırmak için zaman ayırmaya çalışın, böylece yol haritanızı kaybetmezsiniz. Yeniden seyahat edecek duruma geldiğimizde sanal turlar sayesinde gideceğiniz yerler hakkında daha fazla bilgi ile donanmış olacaksınız.

coronaplan51

Sırayla romantizm için sahneler ayarlayın.

Birçok restoran, tur, otel, tatil ve balayı rezervasyonları olsa da, virüs tam anlamıyla her şeyi bir anda sildi. Yine de durduramayacağı şey romantizm. İkiniz de kendinizi evinizde iyi hissediyorsanız sırayla birbiriniz için romantik bir akşam planlayabilirsiniz. Amaç, tatlı bir ortam oluşturmak ve birbirine bağlanmak için ihtiyacınız olan alanı sağlamaktır. “Masanızı normalden farklı şekilde hazırlayın. Masayı yumuşak dokunuşlarla dekore edin. Mumları unutmayın! Bunlar romantik bir yemeğin olmazsa olmazı ve farklı bir şekilde sunulduğunda her şeyi farklı hissettiriyor.

coronaplan53

Balayında yapılacaklar listenizdekileri uygulamaya çalışın.

Sahilde bir kitapla birlikte uzanmanız balayında yapılacaklar listenizde yer alıyorsa, yeni okuma materyalleri indirin, verandanıza oturun ve uygulamaya geçin. Kamp yapmak istediyseniz bahçenizde kamp yapın! Bir çadır kurun, biraz atıştırmalık hazırlayın, kart veya masa oyunları oynayın. ”

coronaplan54

Etkileşimli akşam yemekleri yapın.

Çiftlerin çoğu balayına gittiklerinde, daha önce hiç bulunmadıkları bir yer seçerler, bu da heyecan, entrika ve hız değişikliği sunar. Aynı enerjiyi, uygulamalı bir akşam yemeği gibi etkileşimli ve ilgi çekici bir şey yaparak yeniden oluşturabilirsiniz. Bir peynir topları veya çikolata fondü akşamı, suşi ruloları veya diğer aktif kreasyonlarla uğraştığınız bir gece geçirebilirsiniz. İnsanlar her zaman yeni deneyimler arıyorlar ve en sevdiğimiz yerel restoranlarda bu şeyler olsa da, genellikle evde çaba göstermiyoruz.

coronaplan55

Evde bir spa günü yeniden yaratın.

Düğün planlaması kaosundan detoks yapmak isteyen çiftler için, balayı günleri için bir spa günü şarttır. Üst düzey veya lüks olmasa da, evde bir spa gününü özel ve romantik hissettirmenin yolları vardır. Güne bir banyo bombası ile başlayın. Boyun ve omuz masajı, kafa derisi / saç masajı ile masöz olma becerilerinizi deneyin. Zardaki sayılara farklı bir vücut parçası atayın ve beş ila on dakika boyunca kimin hangi bölüme masaj yaptığını görmek için zarları yuvarlayın. Yüz maskelerinizi takarken bir yandan salatalık ve limon suyunuzu yudumlayın.

Birbirinize sürpriz bir hediye alın.

Birçok küçük işletmenin şu anda zorluk çektiği düşünüldüğünde, sevgili zanaatkârlarınızı, yiyecek dükkanlarınızı ve küçük işletmeleri staycation fikri içerisine dahil ederek onlardan bir şey satın alın. Birbirinize bir hediye vermeniz bu beklenmedik dönemde bile, birbirinize olan takdirinizi ve sürekli sevginizi göstermenize yardımcı olacaktır. Önce bir bütçe belirleyin, sonra bu hediyeleri birlikte açabileceğiniz bir gece belirleyin. Nakliye süreleri şu anda büyük ölçüde ertelendiğinden, gelecekte en az bir hafta olacak. Paranız varsa, biraz harcamaktan korkmayın. Eşinizin yüzüne bir gülümseme getirecek bir şey üzerine yapacağınız bu tür şeyler sizleri de mutlu edecektir.

coronaplan55

Bir Yorum Yazın