• Yeme İçme Mekanları
  • 17 Haziran, 2022

Türkiye’nin En İyi Lüks Restoranları Burada

  • 0
  • 3927
  • 0
  • 0

Yöresel lezzetleriyle dünyanın en seçkin mutfakları arasında yer alan Türk mutfağı, lüks restoranları ile de ziyaretçilerini büyülemeye devam ediyor. Ağırladığı misafirlerine lezzet şöleni yaşatan Türkiye’nin lüks restoranları, dünya mutfağını harmanlayan geniş menüsüyle de kendine hayran bırakıyor.

Eşi benzeri olmayan lezzetleriyle tüm dünyanın hayranlığını kazanan Türk mutfağı, lüks restoranlarıyla da adından söz ettiriyor. Özellikle akşam yemeği saatinde dünyanın dört bir yanından misafirlerini ağırlayan Türkiye’nin lüks restoranları, dünya mutfağının seçkin yemeklerini de menüsünde bulundurarak, kalitesini ve tecrübesini gözler önüne seriyor.

Dünya mutfağı yemekleri arasında parmakla gösterilen lezzetleri menüsünde bulunduran Türkiye’nin lüks restoranları, eşsiz sunum ve hizmet anlayışıyla da kendine hayran bırakıyor. Romantik yemek yemek isteyen çiftlerin de ilk adresi olan lüks restoranlar, fiyatları ve menü listeleri ile çoğu kişide merak uyandırmaya devam ediyor.Ana yemeklerin yanı sıra hafif yiyecek ve içecek portföyüyle de müşterilerinin damak tadına hitap eden Türkiye’nin gözde restoranları, işinde uzman ve donanımlı personeliyle de kusursuz bir hizmet sunuyor. Peki, lüks restoranların menüsünde neler var? Türkiye’nin en lüks restoranlarında menü fiyatları kaç liradan başlıyor?

Lüks Restoranları ve Seçkin Menülerini Keşfedin

Türkiye’nin en lüks restoranları listesinin ilk sırasında İstanbul’da hizmet veren Mikla yer alıyor. Türkiye’nin eşsiz yöresel lezzetlerini müşterilerine sunan Mikla, dünyanın en iyi 100 restoranı arasında gösteriliyor. Antalya’da hizmet veren 7 Mehmet ve Gaziantep’te faaliyet gösteren Halil Usta da Türkiye’nin en meşhur lüks restoranları arasında bulunuyor. Ankara’da bulunan Kalbur, İzmir’de müşterilerini ağırlayan Ferdi Baba ve İstanbul’da hizmet veren Hünkar da listede ön plana çıkan diğer lüks restoranlar olarak dikkat çekiyor. Erzurum’da bulunan Hacı Baba ve Trabzon’da faaliyet gösteren Nihat Usta da Türkiye’nin parmakla gösterilen lüks restoranları arasında ön plana çıkıyor. Türkiye’nin en lüks restoranlarının seçkin menüleri de misafirlerini büyülüyor. Türkiye’nin eşsiz yöresel lezzetlerini geniş menü yelpazesi içinde sunan birçok lüks restoran, bunun yanı sıra dünya mutfağının birbirinden değerli yemeklerini de menüsüne ekleyerek hem kalitesini hem de sektördeki tecrübesini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Fine Dinning Restoran Ne Anlama Gelir?

Kaliteli ve üst düzey hizmet veren fine dinning restoranlar, özel yemek kursuna sahip aşçıları ve personelleri bünyesinde barındıran, aynı zamanda en kaliteli ürünleri kullanan işletmeler olarak dikkat çekiyor. Kalite kurallarının üst seviyede bulunduğu fine dinning restoranlarında, aynı zamanda müşterilerini uyması gereken çeşitli kriterler de bulunuyor. Genellikle seçkin ve yüksek gelirli kişilerin ağırlandığı fine dinning restoranlarında, müşterilerin uymak zorunda olduğu belirli bir kıyafet kuralı bulunuyor. Bunun yanı sıra çeşitli yeme kurallarının da bulunduğu bu restoranlar, önde gelen iş insanları tarafından da sıklıkla tercih ediliyor.

Yemek, menü

Lüks Restoran Menü Fiyatları

Lüks restoranların menü fiyatları da özellikle internet ortamında en çok araştırılan başlıklar arasında yer alıyor. “Lüks restoranlarda fiyatlar kaç liradan başlıyor?” ve “Lüks restoranlarda menüden yemek seçerek sipariş vermek doğru mu?” gibi çeşitli sorulara yanıt arayan internet kullanıcıları, çoğu zaman restorandan restorana farklılık gösteren çeşitli fiyat aralıkları ile karşılıyor. Türkiye’nin en pahalı restoranları arasında Nusr-Et Restoran, Leb-i Derya Restoran, 360 İstanbul, Lacivert Restoran, Kız Kulesi Restoran, Duble Meze Bar, Vogue ve Mükellef ön plana çıkıyor. Öte yandan İstanbul’daki lüks restoranlar, diğer kentlerindeki emsallerine kıyasla biraz daha yüksek menü fiyatlarıyla dikkat çekiyor. Türkiye’nin lüks restoranları, iş dünyasının önde gelen ve seçkin isimlerinin de en uğrak adresleri arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra eşleriyle birlikte romantik bir akşam yemeği yemek isteyen çiftlerin de gözde tercihleri arasında bulunan lüks restoranlar, tecrübeli ve donanımlı personeli, üst düzey hizmet kalitesi ve müşterilerine sunduğu lezzet şöleniyle de misafirlerine eşsiz bir deneyim sunuyor. Lüks restoranlarda çalışan aşçılar ve personeller, uzun yıllar özel yemek ve sunum kursları alarak müşterilerini ağırlıyor. Sunum başta olmak üzere pek çok konuda üst düzey hizmet anlayışıyla müşterilerine yardımcı olan lüks restoran personelleri, tecrübeleri ve donanımlarıyla da işletmelerini başarıyla temsil ediyorlar. Romantik bir gece geçirmek isteyen eşlerin de vazgeçilmez adresi olan lüks restoranlar, genellikle akşam yemeği saatlerinde yoğun ilgi görüyor.

Bir Yorum Yazın