• Güzellik
  • 17 Ocak, 2022

Yeni Güzellik Trendi BB Glow Nedir ?

  • 0
  • 4030
  • 0
  • 0

‘Her şeyin başı sağlık’ denir ve doğrudur da. Ancak sağlıklı olmayı bütünleyen ve kişinin kendini daha iyi hissetmesini sağlayan bir diğer faktör de, estetik açıdan da istenilen niteliklere sahip olmak, yani güzelliktir. Doğuştan gelen bazı özelliklerimizi değiştirmemiz mümkün değil belki ama teknolojiyle birlikte geliştirilen alet ve ürünler, artık bu konuda da işimizi kolaylaştırıyor. Her yenilik bir öncekinden esinlenerek ama onun eksik ve yan etkilerini, zararlarını giderecek önlemlerle karşımıza geliyor. Bakım ve güzellik alanındaki bu yeniliklerden biri de, cildine önem verenler tarafından merak edilen ve uygulama yaptıranların memnuniyetini dile getirdiği BB Glow…

Bbglow eldiven kadın

BB Glow Nedir?

BB Glow, güzellik ve bakım için yapılan medikal estetik bir uygulamalarından birisidir. Çeşitli vitamin, mineral ve bitki özleri içeren serumlarla yapılan bu uygulama, cilt renginin eşitlenmesini sağlayarak ciltteki renk eşitsizliklerini ortadan kaldırıyor. Bu işlemin yapılma şekli ve kullanılan serum, ciltte sıkılaşma sağlıyor, nem kazandırıyor ve cildi pürüzsüz bir hale getiriyor. Cilde uygulanan serum, cildin kalojen üretimini de arttıran bir özellik içeriyor. Bu anlamda BB Glow, yüz gençleştirme konusunda da etkili olan bir uygulama.

Kalıcı makyaj uygulaması olarak biliniyor ancak kalıcı makyaj kategorisinde değerlendirilmeyen bir işlem. Ten makyajı yapmaktan kaçınan ya da uğraşmak istemeyenlerin tercih ettiği bu yöntem cildi renklendiriyor ama fondöten uygulaması değil, cildi beslemesi ve diğer yararlarıyla onun çok daha ötesi.

İşlem, cildin önce derinlemesine temizliği, ardından hazırlanan bitkisel serumların bu uygulamaya ait bir cihazla cilt üzerine uygulanmasıyla yapılıyor. Uygulamada kullanılan mikro iğne sistemi ile ciltte ince çizgiler açılıyor ve açılan ince çizgilerle cilt altında kolajen üretimi arttırılması da sağlanıyor. Böylece hücrelerin yenilenmesi, cildin gençleşmesi de açısından da yararlı bir uygulama.

Ağrı ve acıya neden olmayan BB Glow, oldukça hızlı bir şekilde etkisini gösteriyor. ilk aşamada ciltte gerilme, sıkılaşma hissedilirken, işlemin sonraki seanslarında ise kırışıklıklar azalmaya, renk eşitlenmesi gözle görülür hale gelmeye başlıyor. BB Glow, 1 yıl süreyle de dayanıklılığını koruyor. BB Glow avantajları da uygulamayı daha rağbet görür hale getiriyor.

BB Glow Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

BB Glow uygulaması, cildi renklendirmekle, lekeleri gidermekle, kırışıklıkları azaltmakla, sivilce ve akne, yara izlerini onarmakla kalmaz, cildin alt kısımlarına da işleyerek cildi besler. Bu uygulamayla, güneş lekeleri, çiller azalır ve güneş koruyucu gibi sonrasında da cilde güneşe karşı koruma özelliği sağlar. Gözaltı morluklarını da kapatan uygulama, kılcal damar görünümünü hafifletir ve serumlarda yer alan B3 vitamini sayesinde cilde yoğun nemlendirme sağlar. Cilde pürüzsüz ve aydınlık bir görünüm kazandırır, serumların etkisiyle ciltteki kolajen ve bulunduğu dokulara esneklik sağlayan elastin üretimini arttırır ve hücre yenilenmesini uyarır.

BB Glow yaptıranlar 1 yıl boyunca bunun etkisini hissedecekler ve ten makyajı yapmaya gerek kalmadan günün her saati sağlıklı, ışıltılı bir cilde sahip olacaklar.

Ancak, bu uygulamaya karar vermeden önce dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Uzmanlar, bazı hastalık grupları, hamileler ve emzirme döneminde olanların bu işlemi yaptırmasını önermiyorlar. Yine, uygulama alanında ben, siğil bulunanlar, egzama, sedef gibi cilt sorunları olanların da dikkatli olmaları gerekiyor. Bu yüzden işlemi yaptırmadan önce alanında uzman bir doktora danışmakta yarar var.

Yaptırmasında sakınca olmayanlar için ise, işlemi yaptırmadan seçtikleri merkezdeki uzmana danışarak, işlem öncesinde neler yapmamaları, nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda bilgi almaları yerinde olacaktır. İşlem sonrasında makyaj, yıkanma, deniz gibi konularda nelere dikkat edileceği konusunda ise gidilen uzmanın uyarılarını dikkate almak gerekiyor. Uygulama acısız, ağrısız ancak bazı kişilerde yan etkileri de olabiliyor. Uygulama bölgesinin kısa süreliğine ağrıması, kızarıklık, ender de olsa kanama halleri bunlardan bazıları.

Uygulamanın yapılacağı şehrinizdeki güzellik merkezleri seçimi önemlidir. Her uygulamada olduğu gibi steril ve hijyenik ortamlarda yapılmadığı taktirde, enfeksiyon riski de taşıyabilir. Bu nedenle, uzman ve merkez seçiminde dikkat edilmesi önerilir.

BB Glow Fiyatları Nedir?

Cilde ışıltılı ve genç bir görünüm kazandıran BB Glow fiyatları, 7 ila 10 gün aralıklarla olacak şekilde toplam 4 seans uygulandığı takdirde 1 yıl boyunca kalıcı olması ve cilde sağladığı yararlar düşünüldüğünde uygun görünüyor. Seans ücreti 450 liradan başlayan ve seans sayısına göre değişen uygulamayı yaptırdığınız taktirde bir yıl boyunca makyaj ve bakım konusunda çok fazla işlem yaptırmak zorunda kalmamanız işlemi ekonomik hale getiriyor.

Bir Yorum Yazın