• Güzellik
  • 30 Aralık, 2019

Yılbaşı Gecesi İçin Kıyafet, Saç ve Makyaj Önerileri

  • 0
  • 19815
  • 0
  • 0

Yılbaşı Gecesi İçin Kıyafet, Saç ve Makyaj Önerileri

Yeni yıla doğru adım adım yaklaşırken sizlere ne giyeceğiniz, saç ve makyajınızı nasıl yapacağınız konusunda harika bir yazı hazırladık. Yılbaşı yaklaştıkça hepimizi ne giyeceğimiz konusu oldukça düşündürmekte. Yılbaşı kıyafetiniz, yılbaşı saç ve makyajınız, yılbaşı aksesuarlarınız konusunda hala fikriniz yoksa bu özel gece için hazırlık önerileri sizlerle.

Elbise

Yılbaşı kıyafetinizi seçmeden önce dikkat etmeniz gereken konulara değinelim öncelikle:

Vücut Hatlarınıza Uygun Kıyafet Seçimi Yapmak

Bu konu aslında sadece özel günlerde değil, günlük hayatta da dikkat etmeniz gereken konular arasında. Hiç birimiz kendimizi olduğundan fazla kilolu gösteren kıyafetler tercih etmek istemez ya da fiziksel özelliklerimizi olumsuz yönde açığa çıkaran kıyafetler giymek istemeyiz değil mi? Öyleyse burada yapmamız gereken vücudumuzu tanımak. Vücudumuzun öne çıkan hatlarını güzel bir görünüm elde edeceğimiz şekilde dengelemek.

Elbise

Bu yılın trend kıyafetlerine gelecek olursak yılbaşı gecesinin olmazsa olmazı payetler ve simler yine revaçta. Işıl ışıl görünebilmenizi sağlayacak bu elbiseler de doğru kumaş tercihleri ile gecenin yıldızı olmanızda size yardımcı olacaktır. Siyahtan vazgeçemeyenler için ise derin sırt dekolteli bir elbise şık aksesuarlar ile birlikte kullanılabilir. Gelelim yılbaşı gecesinin konsept rengi kırmızıya. İlle de kırmızı diyenler rengin iddiasından dolayı mutlaka model seçimi, aksesuarları ve makyajı sadelikten yana olmalı.

Elbise

Doğru Dekolteler ile Gösterişten Kaçının

Dekolteli kıyafetler doğru kullanıldığında görünümünüze şıklık ve zarafet katar. Tabi dekolteyi kullanırken sınırları bilmeniz de önem var. Vücudumuzun hangi kısmını ön plana çıkaracağımızı bilmek bu konuda bize yardımcı olacaktır. Peki sadece dekolteyi vücudumuza uygun kullanmak yeterli mi sizce? Giydiğimiz kıyafetlerin yer, konsept ve zaman ayarlamasını yapmak da oldukça önem taşıyor. Özel günleri baz aldığımızda kıyafet seçimi yaparken davetin mekanını, saatini, hangi mevsimde yapıldığını ve konseptin nasıl olduğunu göz önünde bulundurmalıyız.

Yılbaşı Elbise

Makyajınız Sade Ama Fresh Görünüm Sağlayacak Işıltılara Sahip Olmalı

Yılbaşını ister evde ister dışarıda geçirin mükemmel bir makyaj ile gecenin hakkını vermelisiniz. Fresh bir makyaj ile sağlıklı ve canlı görünmek tüm gözleri üzerinize toplamanızı sağlayacaktır. Burada önemli olan kombininiz ile makyajınızın uyum içerisinde olması. Göz farı ya da rujunuzun kıyafetiniz ile alakası olmamasını istemezsiniz herhalde. Yılbaşı gecesi için giyeceğiniz kıyafeti belirledikten sonra makyajınızı karar verebilirsiniz. Işıltılı bir görünüm yakalamak istiyorsanız simler ya da pullar yerine highlighter kullanmalısınız. Gecenin konseptine uygun olarak kırmızı ruj kullanmak isteyenler için ise tavsiyemiz tercihlerini mat rujlardan yana kullanmaları.

Makyaj

Abartılı olmayan, fresh aynı zamanda çekici görünen bir makyajın sırrı ön plana çıkaracağımız kısmın dışındaki yerleri oldukça sade tutmak. Çekici bir göz makyajı yapmayı planlıyorsanız sadece gözlerinize odaklanmalısınız. Yüzünüzün diğer kısımlarında daha açık renk ve pastel tonlar uygulamalısınız. Örneğin; Buğulu siyah göz makyajı olan smokey eye yapmayı düşünüyorsanız, ruj ve allığınızı şeftali tonlarında sürebilirsiniz. Eğer makyajınızda kırmızı ruj kullanmak istiyorsanız bu kez göz kapağınızda nude tonda bir far kullanmalısınız.

Makyaj

Saç Modeliniz Kıyafetinize ve Makyajınıza Uygun Olmalı

Örgülü saç modelleri de yılbaşı gecesinin vazgeçilmezi olmaya aday. Her kıyafete ve her makyaja uygun olan bu saç stili ister topuz yapın ister at kuyruğu birçok modelde kullanılabilmekte. Hem abiye hem de modern saç stillerine oldukça yakışıyor. Örgü detaylı dalgalı bir topuz uçuş uçuş elbise tercihinize çok yakışır. Ya da saçınızı doğal dalgalarla açık bırakmak istiyorsanız mini bir elbise seçimi yapabilirsiniz. Biraz daha dekolteli ve şıık bir abiye elbise tercih ettiyseniz örgülü at kuyruğu modelleri tam size göre.

Kıyafetinize Uygun Aksesuarlar Seçin

Yılbaşı gecesi kullanacağınız aksesuarlar yine kıyafetiniz ve makyajınız ile uyum içerisinde olmalı. Makyajınız ve kıyafetiniz gösterişli ise daha zarif aksesuarlar tercih etmelisiniz. Kıyafet ve makyaj seçiminiz daha doğal ve sade ise görünüşünüze hava katacak aksesuarlar kullanmalısınız. Yılbaşı gecesine nasıl hazırlanacağınız hakkında bilgi edindiğinize göre platformumuzun Abiye ve Nişanlık kategorisinden abiyenizi seçerek gecenin en şık kadını olabilirsiniz. Saç ve makyaj konusunda da hizmet alabileceğiniz kuaförler ve güzellik salonları yine platformumuzda mevcut.

Mutlu yıllar dileriz…

Bir Yorum Yazın