Diyetisyen Esra Öztürk
0 yorum
Tıkla Ara0850 888 63 88
  • online Online

Diyetisyen Esra Öztürk

Niğde/Merkez

Diyetisyen Esra Öztürk, İstinye Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. Daha sonra Üsküdar Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde yüksek lisansa başlayan Öztürk, aynı zamanda psikoloji alanında da eğitimini tamamlamıştır. Yurt içi ve yurt dışı online beslenme ve diyet danışmanlığı yapan diyetisyen Esra Öztürk’ün ana iş başlıkları ‘kilo alma, detoks diyetleri ve kişiye özel beslenme programları’dır.

Yeterli ve dengeli beslenmenin öneminden hareket ederek aç kalmadan kilo vermeyi ilke edinen diyetisyen Öztürk, diyet kişiye özel olduğundan, internet ortamında verdiği ve her yerden ulaşılma şansı olan online diyet hizmetinde öncelikle danışanının varsa sağlıkla ilgili sorunlarını, beslenme alışkanlıklarını, yaşını, boyunu, kilosunu öğrenmekte, yaptırdığı tahliller ile kan değerleri konusunda da bilgi sahibi olmaktadır. Daha sonra belirlenen hedefe ulaşmak için kişiye özel diyet programları hazırlamaktadır. Başlarken yaşanan zorluklar, Öztürk’ün motive edici yaklaşımıyla kolaylıkla aşılmaktadır.

Hastanelerde farklı bölümlerde, toplu beslenme mutfaklarında ve diyetisyen yanında yaptığı stajlarla kazandığı deneyimini danışanlarının sağlıklı, dengeli, sürdürülebilir beslenmesi için kullanan Öztürk’ün verdiği hizmetler, ‘kilo alma, kilo verme, gebelik ve lohusalıkta beslenme, kişiye özel beslenme programları, sporcu beslenmesi, kontrol randevusu, hipertansiyonda beslenme, detoks diyetleri, tip 2 diyabet ve vücut analizi’dir.

Kilo yönetimi, hastalıklarda beslenme konusunda uzman olan Öztürk, kilo verme konusunda sıkıntı yaratan beslenme alışkanlıklarıyla ilgili olarak da önerilerde bulunmakta, tatlı krizleri için önerdiği sağlıklı atıştırmalıklar, pratik çözümler ve vücuttan toksinlerin atılması için zaman uyguladığı detox diyetler ve tariflerle de danışanlarına yardımcı olmaktadır.

İstinye Üniversitesi’nde ekip arkadaşları ile birlikte hazırladığı ‘Zayıflama Diyetlerinin Sürdürülebilirliğini Etkileyen Faktörler: Niteliksel Bir Çalışma’ başlıklı makale, Türkiye Klinikleri Sağlık Bilimleri Dergisi’nde yayımlanmıştır. Spor endüstrisi, spor beslenmesi uzmanlığı ve Australia Spor Enstitüsü’nden aldığı ‘Egzersiz Beslenmesi’ konulu sertifikalara da sahip olan Öztürk, aldığı psikoloji eğitiminin de yardımıyla danışanlarının diyet sürecindeki motivasyonlarını da arttırmaktadır.

Özellikle detoks diyetleri, kilo alma ve kişiye özel beslenme programları konusunda uzman olan, kilo koruma önerileri ile diyetten alınan sonucun sürekliliğine sağlayan diyetisyen Esra Öztürk’e ulaşmak, verdiği hizmetlerle ilgili yardım almak istiyorsanız sayfamızdaki iletişim formunu doldurmanız yeterlidir.

Size Ulaşalım

Bilgi talebiniz doğrudan diyetisyene gönderilir.
Bizi nasıl buldunuz?
Diyetisyen Esra Öztürk - konum
X : 37.93842464787066 Y : 34.68873229399646