Selda Atalayın
3 yorum
Tıkla Ara0850 888 63 88
 • yuzyuze Yüzyüze
 • online Online

Selda Atalayın

Rize/Merkez

Rize diyetisyen listesinde yer alan ve kan şekerini kontrol altında tutmaya yardımcı olan beslenme öğünlerini planlamayla ilgili karbonhidrat sayımı eğitimi de alan, Tip 1 diyabet ve Tip 2 diyabet hastalıklarında da danışanlarına yardımcı olan Selda Atalayın, Artvin Çoruh Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunudur. Atalayın, sağlıklı bir beslenme tarzı oluşturmak için kendisine başvuranlara online beslenme danışmanlığı yoluyla hizmet vermektedir.

Bariatrik cerrahi diyetisyenliği ve diyabet diyetisyenliği sertifikası da olan diyetisyen Selda Atalayın çalışma alanları, ‘ Kilo Alma, Kilo Verme, Vücut Analizi, İrritabl Bağırsak Sendromu (İBS) Diyeti, Kişiye Özel Beslenme Programları, Gebelik ve Lohusalıkta Beslenme, Bebek Beslenmesi, Kalp Damar Hastalıklarında Beslenme, Metabolik Hastalıklarda Beslenme, Menopozda Beslenme, Çocuk ve Ergenlerde Beslenme, Reaktif hipoglisemide Beslenme, Gut Hastalığında Beslenme, Troid Hastalığında Beslenme, Gut Hastalığı ve Beslenme, Haşimato Hastalığında Beslenme, Hipertansiyonda Beslenme ve Sporcu Beslenmesi’ dir.

Aldığı eğitimlerle bariatri diyetisyeni unvanına da sahip olan Atalayın, bu özelliğiyle, kişilerin kilo vermelerine yardımcı olan ve gerektiğinde uygulanan obezite cerrahisi ameliyatları öncesi ve sonrasında, ameliyat olan danışanına beslenme konusunda bilgi ve terapi vermektedir. Yine, kronik rahatsızlıklar arasında bulunan kalp damar, diyabet, tansiyon, tiroid gibi hastalıkların tedavi sürecinde beslenme konusunda danışanlarına uyguladığı programlarla kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlamaktadır.

Diyabet diyetisyenliği sertifikası da olan Selda Atalayın, diyabet tedavisine destek olarak yaşam tarzlarına, beslenme alışkanlıklarına uygun, kişiye özel hazırladığı, kan şekerini normal seviyelerde tutacak yeterli ve dengeli beslenme planlarıyla, diyabetlilerin sağlıklı, kaliteli bir yaşam sürmeleri için yardımcı olmaktadır.

Atalayın’ın uyguladığı, sağlıklı beslenme alışkanlığı da kazandıran diyet programlarını, sağlıklı bir yaşam, sağlıklı bir görüntü için başvurulacak spor salonları ve güzellik merkezleri desteğiyle bütünlemek mümkündür.

Gerek kilo alma, kilo verme konusunda, gerekse kronik hastalıklarda beslenme konusunda verdiği hizmetlerle danışanlarına yardımcı olan ve onların sağlıklı beslenmeyi bir hayat tarzı haline getirmelerinin yolunu açan diyetisyen Selda Atalayın’a ulaşmak, rahatsızlıklarınız ile ilgili ya da daha sağlıklı ve zinde bir yaşam için destek almak isterseniz sayfamızdaki iletişim formunu doldurmanız yeterlidir.

Görüşler 3

 • Burcu A******
  10.09.2021

  Tavsiye ederim,süper bir diyetisyen

 • Emrah K******
  10.09.2021

  Rize de tek geçerim Selda hanımı,şiddetle tavsiye ederim diyetisyen arayışında olanlara.

 • Gizem Ç******
  04.09.2021

  Tavsiye üzerine online destek aldım kendisinden,aslında online olur mu diye şüphelerim vardı ,ama hepsi boşaymış,o kadar ilgili ki yüzyüze olsak anca bu kadar olurdu .Tavsye ederim ben de.

Size Ulaşalım

Bilgi talebiniz doğrudan diyetisyene gönderilir.
Bizi nasıl buldunuz?
Selda Atalayın - konum
X : 39.33429742980725 Y : 35.068359375

Mora plaza, Piriçelebi Mah. Atatürk Cd.Uluabat Sk No:405 K:4 Merkez/Rize