Ali Altuntaş
3 yorum
Tıkla Ara0850 888 63 88
 • yuzyuze Yüzyüze
 • online Online

Ali Altuntaş

Trabzon/Merkez

Diyetisyen Ali Altuntaş, Trabzon’da çalışmaktadır. Gümüşhane Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu olan Altuntaş, hastanelerde yaptığı stajlarda edindiği deneyimle, hastalıklarda beslenme konusunda da danışmanlık hizmeti vermekte, online beslenme danışmanlığı yolu ile süreci yürütmektedir.

‘Hastalık yoktur hasta vardır’ Hipokrat’ın ünlü sözlerinden biridir. Hasta varsa, o hastanın, tedavisinde mutlaka uyması gereken bir diyet listesi de olmalıdır. Gümüşhane Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu olan diyetisyenAli Altuntaş, Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Gümüşhane Hastanesi’nde yaptığı stajlardan edindiği bilgi birikimi ile diyabetten tiroide, gut hastalığından kalp damara kadar pek çok hastalıktan mustarip hastalara da beslenme konusunda danışmanlık vermektedir. Trabzon’da hizmet vermekte olan Altuntaş’a, Online Beslenme Danışmanlığı yaptığı için başka illerden de kolaylıkla ulaşmak mümkündür.

Yetişkinler dışında, yeni doğan ve bebek beslenmesi konusunda da hizmet veren diyetisyen Ali Altuntaş’ın çalışma alanları şunlardır: ‘Kişiye Özel Beslenme Programları, Kilo Verme, Kilo Alma, Yeme Bozukluklarında Beslenme, ,Gebelik ve Lohusalıkta Beslenme, Tüp Bebek ve İnfertilite Tedavisinde Beslenme, Bebek Beslenmesi, Prematüre Beslenmesi,Yeni Doğan Metabolik Hastalıkta Beslenme, Çocuk ve Ergenlerde Beslenme, Menopozda Beslenme,Tip 1 Diyabet,Tip 2 Diyabet, Reaktif hipoglisemide Beslenme, Kanserde Beslenme, Kalp Damar Hastalıklarında Beslenme, Hipertansiyonda Beslenme, Metabolik Hastalıklarda Beslenme, İrritabl Bağırsak Sendromu (İBS) Diyeti,Spektrum Bozukluğu ve Otizmde Beslenme, Troid Hastalığında Beslenme, Bariatri Diyetisyenliği, Diyetisyenliği,Enteral Beslenme, Parenteral Beslenme, Gut Hastalığında Beslenme, Haşimato Hastalığında Beslenme, Migrende Beslenme, Metabolik Balans, Sporcu Beslenmesi ve Sağlık Koçluğu Programları’

Diyet yapmanın, sağlıklı beslenmenin bir zorluk değil aksine mutluluk olduğuna ‘ inanan Altuntaş, sağlıklı beslenmeyi sürdürmenin en önemli şartının, bunu keyifli hale getirmek olduğunu belirtiyor.

Kilo almak ya da vermenin yanı sıra, hem beden, hem ruh sağlığımız için de düzenli egzersizin, spor yapmanın önemli olduğunu belirten Ali Altuntaş, danışanlarının sağlık sorunlarına göre diyet listesi oluşturmakta ve gerekli gördüğünde Personel Trainer desteği de önermektedir.

‘Başlamak istiyorum’ demenin diyet için önemli bir adım olduğuna inanan Altuntaş, aslında diyetin sağlıklı beslenme anlamında önemli bir adım olduğunu ve vücudun bu alışkanlığını kazanmasının kilo vermeden daha önemli olduğunu vurguluyor. Ve acele etmeden, hızla kilo verdirerek beden ve ruh sağlığımızı bozan zayıflama haplarına, şok diyetlere, ağır egzersizlere başvurmadan vazgeçmeden yola devam edilmesi gerektiğini özellikle belirtiyor.

Pek çok hastalığın tedavisi sırasında önemli bir etken olan sağlıklı beslenme, diyet konularında öncü olmak, kendini geliştirmek konusunda sürekli araştıran, yenilikleri takip eden online beslenme danışmanı, diyetisyen Ali Altuntaş’a ulaşmak, verdiği hizmetlerle ilgili yardım almak için sayfamızdaki iletişim formunu doldurmanız yeterlidir.

Görüşler 3

 • Aslı G******
  17.09.2021

  İnsilün direnci problemim vardı,muhtemel şeker hastasıydım,diyetisyenimle tanışmadan çnce,sağlığım ve tüm değerlerim süper.Teşekkürler Ali bey

 • Kemal Ö******
  17.09.2021

  umutlarım bittiği an da ,kendimden vazgeçtiğim an da tavsiye üzerine gittim Ali bey e hayatımı değiştirdi

 • Kısmet g******
  01.07.2021

  Düğünüme 5 ay varken tanıştım Ali bey le, 9kg fazlam vardı,hepsinden kurtuldum teşekkürler

Size Ulaşalım

Bilgi talebiniz doğrudan diyetisyene gönderilir.
Bizi nasıl buldunuz?
Ali Altuntaş - konum
X : 39.33429742980725 Y : 35.068359375