Ayşe Sinem Çığır Kıran
0 yorum
Tıkla Ara 0850 888 63 88
  • yuzyuze Yüzyüze
  • online Online

Ayşe Sinem Çığır Kıran

Yalova/Merkez

Diyetisyen Ayşe Sinem Çığır Kıran, Yalova’da Aktif Hastanesi’nde görev yapmaktadır. Trakya Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu olan Kıran, danışanlarına online beslenme danışmanlığı ve yüz yüze beslenme danışmanlığı yoluyla hizmet vermektedir.

Diyet, zayıflamak isteyen pek çok insanın gözünde büyüyen bir süreçtir. Hep başlanmak istenir ama o gün nedense bir türlü gelmez. Sorun sadece başlamak da değildir. Başlamak kadar, devam ettirmek ve sonrasında da sağlıklı beslenme alışkanlığını içselleştirmek önemlidir. Aç kalmadan, strese girmeden bu süreci başarıyla atlatmanın yolu ise diyetisyenin yaklaşımı ve başarısından geçer. Diyetisyen Ayşe Sinem Çığır Kıran, kişinin yaşam tarzına özel hazırladığı diyet programları ile danışanlarının bu sürecini oldukça kolaylaştırmaktadır.

Trakya Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu olan Kıran, Online Beslenme Danışmanlığı ve Yüzyüze Beslenme Danışmanlığı hizmeti vermektedir. 2014 yılından bu yana işini severek sürdüren ve Yalova Aktif Hastanesi’nde görev yapmakta olan Kıran’a göre, diyetisyen, yalnızca zayıflatan kişi değildir, sağlığın da temelini oluşturur.

Özellikle diyet sürecinde değişimin çabuk gerçekleşen bir şey olmadığını, karar vermekle başlayan sürecin, istek ve azimle devam etmesi gerektiğini belirten Kıran’ın çalışma alanları, hem kilo vermek isteyenler, hem de bazı hastalıklarla ilgilidir: ‘Kilo Verme, Kilo Alma, Vücut Analizi, Kişiye Özel Beslenme Programları, Yeme Bozukluklarında Beslenme, Gebelik ve Lohusalıkta Beslenme, Tüp Bebek ve İnfertilite Tedavisinde Beslenme, Bebek Beslenmesi,Yeni Doğan Metabolik Hastalıkta Beslenme, Çocuk ve Ergenlerde Beslenme, Metabolik Hastalıklarda Beslenme, Troid Hastalığında Beslenme, Haşimato Hastalığında Beslenme, Detoks Diyetleri, Ketojenik Diyet, Soğuk Lipoliz Diyeti,İrritabl Bağırsak Sendromu (İBS) Diyeti, Menopozda Beslenme, Sendrom,Tip 2 Diyabet,Reaktif hipoglisemide Beslenme, Kalp Damar Hastalıklarında Beslenme, Gut Hastalığında Beslenme, Bariatri Diyetisyenliği, Migrende Beslenme, Gut Hastalığı ve Beslenme ve Hipertansiyonda Beslenme’

Çocuk beslenmesi konusuna da eğilen Kıran, gelişim çağındaki beslenme alışkanlıklarının çocukların geleceğini belirlediğini, pandemi gibi dönemlerde zamanlarını evde, hareketsiz ve bilgisayar başında geçirmeleri nedeniyle beslenme alışkanlıklarının bozulduğunu, bu nedenle diyetisyen desteğinin şart olduğunu vurguluyor.

Diyetin diyetisyenden, egzersizin ise spor eğitmeninden alınması gerektiğini vurgulayan Kıran, günde en az 30 dakika egzersiz yapılmasını önererek danışanlarını spor salonları ve Personel Trainer desteğine de yönlendirmektedir.

Pek çok hastalığın tedavisi sırasında önemli bir etken olan sağlıklı beslenme, diyet konularında yüreklendirici yaklaşımıyla danışanlarını motive eden, online beslenme danışmanlığı da yapan diyetisyen Ayşe Sinem Çığır Kıran’a kendiniz ve yakınlarınız için ulaşmak, verdiği hizmetlerle ilgili yardım almak istiyorsanız sayfamızdaki iletişim formunu doldurmanız yeterlidir.

Size Ulaşalım

Bilgi talebiniz doğrudan diyetisyene gönderilir.
Bizi nasıl buldunuz?
Ayşe Sinem Çığır Kıran - konum
X : 40.7808420412718 Y : 29.897962026367185

AKTİF HASTANESİ SAHİL MAHALLESİ İZMİT KARAYOLU ÜZERİ NO 81