Atasay

  • Paylaş
Hakkında
Türkiye kuyumculuk sektörünün son üç kuşağı Atasay, Türkiye Cumhuriyeti'nin gelişme döneminin kökünde bulunan birinci lig Atasay Kuyumculuğu'na dayanıyor. Denizli Çivril kazasının temelleri 1937 yılında Hacı Mustafa Qamar tarafından Türkiye'de Atasay kuyumcu attı, esnafın sanayileşmiş bir üretim koluna geçişi ve gelişimi, lokomotif gücü oldu.

Atasay, şirketin kurucusu Atasay Kamer'nin tarihsel gelişimindeki en önemli yapı taşlarından biri olup, babasını, macerayı geliştirme ve büyütme arayışı deneyim ve bilgisini devralmıştır. Bu maceranın kilit noktası Atasay Kamer'in 1965'teki Anadolu turu ve bu tur sırasında Anadolu'nun sayısız şehrinde bu konuda edindiği zengin deneyimler ve gözlemlerdir. Atasay Kamer çalışmalarına İstanbul Kapalıçarşı'da 50 metrekarelik bir mağazada başladı. 1980'den bu yana sanayileşme, ihracat ve markalaşma faaliyetlerine hız verilmiştir. Atasay Kuyumculuk, 1989 yılında üç kuşak mücevherle ilgilenen Kamer Ailesi'nin bilgi ve tecrübesiyle kuruldu. Bu organizasyon, altın takı üretim ve pazarlamasında sektör için bir dönüm noktasıdır.

1990-2000 yılları arasında Atasay ve Asgold markalarının pazarlama faaliyetlerini hızlandıran marka, 2000-2010 yılları arasında yapılan stratejik planlar doğrultusunda üretici kimliğinden perakende kimliğine geçiş yaptı. Bu dönemde Atasay adı altında mağaza markası oluşturulmuş ve değişen müşteri ihtiyaçlarına ve yaşam tarzlarına göre yeni marka geliştirme çalışmaları yapılmıştır. Kuyumculuk sektöründe ilk uygulayıcı olan 'erişilebilir lüks' kavramını değerlendiren Atasay 2007 yılında, halkadaki elmas solitaire “36 aylık taksit kampanyası” sloganı altında organize edilen 'bu kapanış' halkası, özellikle Ürün ağırlığı düşük olan ürün yelpazesi, 2012 yılında kuruluşunun 75. yılını kutlayan ilk outlet Atasay, İsviçre merkezli Chopard ile lüks sektörün önde gelen markalarından biri. önemli bir işbirliği imzaladı. Chopard, Atasay'ın 75. yıldönümü için Atasay Good Luck / Chance adlı sınırlı bir Chopard koleksiyonu hazırladı. Chopard lüks mallar dünyada bu işbirliğini ve orijinalini Atasay ile birlikte Türkiye'de yerel bir marka haline getiren ilk projelerden biri olma özelliğini taşıyor.

Tüketicilerin yaşam tarzlarına göre pazarları bölümlere ayırarak, farklı profillerle Myras, Belle, One & Only; Tekas, Atasay Fantezi Pırlanta, Alyanz, Jou, Hediye, Asgold Coronet, Asgold Klasik, Asgold 22 alt kategoride, Atasay, mevcut trendlere uygun olarak yılda dört koleksiyon hazırlıyor ve müşterilerine binlerce ürün sunuyor.Atasay'ın vizyonu, dünya kuyumculuk sektöründe en büyük 10 markadan biri olmaktır. Dünyada 2023 yılına kadar bu bağlamda ve Türkiye'de 500 mağazaya ulaşmayı planlayan Atasay, özgün tasarım ürünü ile dünya kuyumculuk endüstrisinde haber trendlerinin moda liderliğini hedefliyor.
Yorumlar 0
Görüşlerini Paylaş
Yorumun bizim için çok önemli. Bu firma ile ilgili değerlendirmeni ve tecrübelerini belirterek kullanıcılarımıza yardımcı olabilirsin.
Atasay - konum
X : 41.019053 Y : 28.817647

Merkez Mah. Sedir Sok. No:7, 34530, Yenibosna