Savoy Stüdyo

 • Paylaş
Savoy Stüdyo
Savoy Stüdyo
Savoy Stüdyo
3 Adet medyayı görüntüle
Hakkında

İstanbul Lindy Hoppers Dans Okulu bünyesindeki Savoy Stüdyo, caz müziğin altın çağı olarak adlandırılan Swing dönemi dansları arasında yer alan Lindy Hop, Solo Jazz ve Tap Dans’ı 2015 yılından bu yana İstanbul Kadıköy’de sevenleriyle buluşturmaktadır.

Türkiye Dans Sporları Federasyonu’na bağlı ve 2007 yılından beri faaliyet gösteren İstanbul Lindy Hoppers Dans Okulu bünyesinde yer alan Savoy Stüdyo, caz müziğin altın çağı Swing dönemi danslarını meraklılarıyla buluşturmaktadır. 2015 yılından bu yana İstanbul Kadıköy’de dans severlerle bir araya gelen Savoy Stüdyo’nun usta öğreticileri, başta Lindy Hop olmak üzere Otantik Caz, Blues ve Tap dansı konusunda eğitim vermektedirler ve başarılarıyla 2022 yılı Mart ayı başında gösterime giren Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisinde de yer almışlardır.

Daha çok 1920’li yıllarda cazın altın çağında ortaya çıkmış ve Amerika’da popüler olan, cazın ustalarının hayatını anlatan filmlerde de yer alan Swing dönemi dansları, neşeli, dinamik, eğlendiren halleriyle ilgi çekmekte, dönemine ait ruhu da yansıtmaktadır. O atmosferi ve ruhu, günümüzde de Savoy Stüdyo’nun düzenlediği stüdyo çalışmaları ve düzenledikleri özel dans etkinliklerinde yaşamak mümkündür.

Swing danslarının başlıcalarından olan Lindy Hop, Solo Jazz, Tap Dans alanında hizmet veren stüdyo, dansın insanı yenileyen, motive eden, eğlendiren yanını bilerek belki biraz dans etmek lazım diyen ve dansın insanları buluşturan, stresi atan, dönemine ait atmosferi yaşatan yanıyla buluşmak isteyen her meraklıyı mekânına davet etmektedir.

Swing nedir sorusunun cevabını gerek tarihsel süreci, gerekse dans figürleriyle en iyi şekilde anlatan stüdyo, yalnızca cazın müziği ve dansına aşina olanları, daha önce bu dansı yapanları değil, daha önce hiç cazla tanışmamışları da verdikleri eğitimle bu dans ve müzikle tanıştırmaktadır. Stüdyoda, eşli dansların yanı sıra, partner gerektirmeyen, grup şeklinde yapılan danslar da yer almaktadır. Savoy Stüdyo, Lindy hop parti ve etkinliklerinin vazgeçilmezi, solo caz rutini Shim Sham’i ve cazın en seçkin örneklerini öğreten atölyeleriyle, dans partileriyle, caz severlerin ve meraklıların vazgeçemediği mekânlardan birisidir.

Siz de İstanbul Kadıköy’de yer alan ve caz müziğinin en seçkin örneklerini sevenleriyle, meraklılarıyla buluşturan usta eğiticilerden ders almak, dansın bizi mutlu eden, stresi atan, motive eden yanıyla buluşmak istiyorsanız , Savoy Stüdyo’ya ulaşmak ve çalışmaları hakkında bilgi almak için sayfamızdaki iletişim formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

Yorumlar 3
 • 18.12.2021
  Pervin A******

  Hocalar oldukça iyi, ortam samimi ve tam bir motivasyon kaynağı. İnsan derdini unutuyor dans ederken. Emeğinize sağlık

 • 11.12.2021
  Emre G******

  Ben bilmem ben yapamam demeyin. Bu kadar yorucu durup bu kadar enerji veren başka bir şey olamaz. Sonuna kadar SWİNGGGG!

 • 02.04.2021
  Ayşe A******

  Sizi seviyorum Savoy ailesiiii :) İstanbula dönünce ilk işim pistin tozunu attırmak!!

Görüşlerini Paylaş
Yorumun bizim için çok önemli. Bu firma ile ilgili değerlendirmeni ve tecrübelerini belirterek kullanıcılarımıza yardımcı olabilirsin.

İletişim Formu

Randevu talebiniz doğrudan firmaya gönderilir.
Bizi nasıl buldunuz?
Savoy Stüdyo - konum
X : 40.99396820240718 Y : 29.02722431330951