Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Astroloji
  • 02 Aralık, 2020

Aralık Ayında Burçları Neler Bekliyor? Astrolog Nebahat Ersöz Yorumladı!

  • 0
  • 20195
  • 0
  • 0

Yükselen Burcunu Hesapla

Merhaba, sevgili astroloji sever dostum;

Öncelikle belirtmek isterim ki; şu anda bu yazıyı okuyorsan, ya hayatında bazı şeyleri sorgulamaya başlamışsındır ya da hayatında bazı şeyler ters gittiği için bir çözüm arayışı içindesindir. Astroloji merakı tam da böyle dönemlerde başlar. Bilmelisin ki; evrende hiçbir şey insanlığın kötülüğü için değildir. Her şey gelişmemiz, kendimizi tamamlamamız ve evrene katkı sağlamamız içindir. Elbette kader vardır ve bu en çok, hayat yolumuzda yapmamız gerekenleri yapamadığımız, kendimizi tamamlayamadığımız zaman karşımıza çıkar.

Gökyüzünün enerjisini iyi ya da kötü olarak değerlendirmek biraz da bize bağlı. Hepimizin kişisel haritaları bir şeyleri vaad eder. Vaad etmediği şeyler de olduğu gibi, bu potansiyeli iyi bilip gezegenlerin enerjilerini bu doğrultuda çalıştırmalıyız. Eğer astroloji hakkında bilgi sahibi olursak, kendi hayat yolumuzda daha rahat ilerleme imkanına sahip oluruz.

Burçlar

Bu genel bilginin devamında, son ayını yaşamakta olduğumuz 2020 yılı hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum. 2020'nin; oldukça sancılı ve değişim-dönüşüm yılı olacağını tahmin ediyorduk. Astroloji, verilere dayanarak ilerler. Ağır hareket eden gezegenlerin, yani Satürn ve Plüton'un oğlak burcunda kavuşumunun ardından 500 yıl geçti. Pluto; 'yıkım', Saturn ise 'yeni düzen' demektir. Yani 2020 yılı için kısaca, 'eski düzenlerin yıkıldığı ve yeni bir düzene geçildiği dönem' diyebiliriz.

Aralık ayında burçlar ve gezegen hareketleri nasıl olacak? Aralık ayında ise Satürn ve Jüpiter'in kova burcuna geçmesiyle birlikte 'kitlesel konular' çok fazla öne çıkacak. Sosyal haklar, özgürlükler ve daha birçok bastırılan konu gün yüzüne çıkacak. Daha özgür hissedeceğiz. Büyük reformların başlangıç zamanı olacak. Plüton'un da 24 Mart 2023 tarihinde kova burcuna geçişiyle birlikte 'kova çağı'nın geldiğini çok net göreceğiz.

Burçlar

30 Kasım'da ikizler burcunda ay tutulması oldu. Dolayısıyla Aralık ayı, sürüncemede kalan konularımızın tamamlandığı, belki de duygusal kararlar aldığımız, sonlanmaları yaşadığımız gündemlerimiz olacak. Ardından 14 Aralık'ta,yay burcundaki güneş tutulması bize yeni başlangıçlar ve yenilik enerjisi sunacak. Aralık ayının son haftasında Mars Pluto karesine dikkat etmemiz gerekiyor. Bu dönemde manipüle olabilir ve güç gösterilerine girebiliriz. Lütfen öfkepatlamalarından uzak duralım. Çünkü Plüton'un yıkıcı etkileri vardır. Her burcun farklı hayat alanlarında tezahür edecektir. Ancak şunu özellikle belirtmek isterim ki; herkesin spesifik bir yaşam haritası var ve haritamızın vaad ettiği kadar, açıların durumuna göre de olayların akışı değişir. Anlatacaklarım, burçlara genel yansımaları. Sen de kendi yaşadığın olaylara göre analiz yapabilirsin. Yorumlarımı yükselen burcunuza göre değerlendirin. Umarım hayat yolunda biraz da olsa ışık olabilirim.

YÜKSELEN KOÇ

Merhaba sevgili koç: Öncelikle size tavsiyem; bu ay sakin olun. Birkaç aydır içinizde biriktirdiğiniz enerjiyi,Mars'ın Pluto ile kare yaptığı bu ay sonu, kariyer alanınızdan mücadele gücünüze baskı oluşması neticesinde öfkeli tavırlar sergilemeyin. İş hayatında üstleriniz sizi manipüle etse de çatışma içine girmeyin. 23 Aralık'ta ise ekstra dikkatli olun. Bu ay; yakın çevre, kardeşler ya da bir haber neticesinde birşeyler tamamlanabilir, sonlanabilir ya da sürüncemede kalan bir durum neticelenebilir. Kendi para kaynaklarınız ya da dışarıdan gelen para kaynaklarınız ile alakalı ani gelişmeler olabilir. Güneş tutulması 9. evinizde. Yani; uzak yerler, yabancılar, uluslararası işler, hukuksal konular, yüksek öğrenim ve ticaret alanınızda bu konularda yeni bir gündem oluşabilir. Dolayısıyla yeni bir başlangıç olasılığı söz konusu. Ay ve güneş tutulmalarının etkileri 6 aydır. Aslında Jüpiter ve Satürn'ün bu ay 11. evinize, yani sosyal çevre, umutlar ve büyük kazanç evinize giriş yapması ile birlikte birçok koç burcunun sosyal çevresini değiştirmek isteyeceğini düşünüyorum. Sektör değişiklikleri de yapabilirler. 3-9 yakın uzak aksıdır. Burada bazı sonlanmaların oluştuğunu düşünürsek ve 11. evde de yani sosyal çevre alanının 2.5 yıl bir düzenleme içine girebileceğini, belki de farklı projelere dahil olarak çevrenizden destek alabileceğinizi söyleyebilirim. Aslında olasılıklar çok geniş ve püf noktası, sizin haritanızda gizli. İletişim alanını kapsayan bir işe dahil olabilirsiniz. Fakat her şekilde umutlarınız, hayat planınız bir disiplin içine girecek.

YÜKSELEN BOĞA

30 Kasım'da 2-8 aksında kendi gelir kaynaklarınız ve dışarıdan gelen gelir kaynaklarınız alanındaki ay tutulmasıyla Aralık'a başlangıç yapıyorsunuz. Para, boğaların en hassas konusudur ve konforları elbette. Bu yüzden duygusal hassasiyet yaşayabilirsiniz. Alım-satım konularınız gündeme gelebilir. Başka kaynaklardan yeni bir gelir kapısı, örneğin; kredi, nafaka, miras, ortaklıktan ya da eşten gelen para kaynağı gibi durumlar da gündeminizde olabilir. 8. ev 'ameliyatlar' evidir. Bu sebeple tıbbi bir operasyon geçirme kararı alabilirsiniz. Mars Pluto karesi 23 Aralık'ta hukuksal bir gündem oluşturabilir. 2.5 yıl boyunca kariyerinizde ya da toplum önündeki statünüzde değişiklikler olabilir. 10. ev, 'ne ile nasıl tanındığınız' alandır. Bu yüzden buna evliliği de katabiliriz. Jüpiter; eğitim, uluslararası işler ya da ticaret konularında size geçtiğimiz bir yıl boyunca fırsat sundu. Satürn de 10. evinize geçiş yapacak. Satürn; düzen, disiplin ve sorumluluk ister. Size, çok çalışmayı göze alıp, kariyerinizde bir atak yapmanızı tavsiye ederim. Mars'ın ruhsal alanınızda size sıkıntılar yaşattığını, ancak bu ay itibariyle biraz daha rahat olacağınızı, hatta Mars burcunuza geçtiği zaman oldukça eylemci olacağınızı da söyleyebilirim.

YÜKSELEN İKİZLER

Aralık ayına kendi evinizde bir ay tutulması ile giriş yapıyorsunuz. Aydınlanma ve bir şeylerin farkındalığına geçebilir, duygusal bitişler yaşayabilir ya da bu konuda karar alabilirsiniz. İlişkiler evinizde Venüs ve Merkür'ün bulunuyor olması; ilişkiler, ortak çalışmalar ve hukuki konularını tetikleyebilir. Güneş tutulmasının da ilişkiler ve ortaklıklar alanınızda olacağını eklersek bu konularda yeni başlangıçlar yaşayabilirsiniz. Var olan planlarınıza start verebilirsiniz. Bahsettiğim konularda gayet olumlu bir süreçte olacaksınız. Bir hatırlatma yapmak istiyorum: Merkür yay burcunda ve ilişkiler alanında biraz zararlı çalışabilir. Bu yüzden belirttiğim konularda kararlarınızı ay sonuna doğru verin. Satürn ve Jüpiter bu ay 9. evinize geçiş yapıyor. Dolayısıyla medya, iletişim, ticaret ve eğitim konularında, ya da uluslararası işlerde çok sıkı çalışmanız gerekecek. Çünkü Satürn; disiplin, sistem ve sıkı çalışma ister. Sıkı çalışırsanız Jüpiter, yani bolluk ve bereket gezegeni de eşlik ettiği için ödülü gerçekten çok büyük olacaktır. Satürn ve Jüpiter etkisinin 20 Aralık itibariyle başlayacağını da belirtmek isterim.

YÜKSELEN YENGEÇ

Sevgili, 'duygusal' ve 'en anaç' dostum. İlişkiler, ortaklıklar ve hukuki konularda ne kadar zorlu birkaç yıl geçirdiğinizi biliyorum. Çünkü Satürn bu alandan size baskı yaptı, ancak bu konularda da oldukça geliştiniz. Satürn'ün öğretici etkisi de vardır. Ay tutulması 12., yani kontrol dışı, arka planınız, ruhsal ve izole alanınızda oldu. 30 Kasım'da biraz içinize dönebilir, arkadan dönen işleri farkedebilir ya da ruhsal baskı hissedebilirsiniz. Bir haber neticesinde gerçeğin farklı olduğu bir konu da öğrenebilirsiniz. Güneş tutulması 6. evinizde olacak. Yani rutin hayatınızda, çalışma hayatınızda ve sağlık konularında yenilenme olabilir. Bu konularda karar verecekseniz lütfen ay sonunu bekleyin. Satürn Jüpiter etkisi 2.5 yıl dışarıdan gelen para kaynakları alanınızda olacak. Bu demektir ki; bu alanda bir düzenleme yapmanız gerekecek. Kredi, miras, eş ya da partnerden gelen para kaynakları ile vergi ve ödemeler de gündeminizde olabilir. Elbette ki bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter de bu alanda bulunmasıyla size şans verecek. Bu ay Mars, 10. evde düz hareketinde. Kariyerinizde bir efor sarfetmek, birşeyler yapmak isteyeceğiniz bir ay olacak. 23 Aralık'ta Mars Pluto karesi kariyer alanınızda bir konunun tetikleneceğini işaret edebilir. Bu güne lütfen dikkat edin.

YÜKSELEN ASLAN

Aralık'a 11. evinizde bir ay tutulmasıyla başlıyorsunuz. Geleceğinizle alakalı bir karar alabilirsiniz. Sosyal çevre ve arkadaşlık ilişkilerinizde sonlanma ya da hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz, ya da bir projeniz varsa aydınlığa kavuşabilir. 14 Aralık'ta 5. evinizde bir güneş tutulması gerçekleşecek. Yeni bir aşka başlayabilir, hobi edinebilirsiniz. Çocuk sahibi olmak isteyenler için güzel bir 6 aylık dönem. Çocuğu olanlar için de yenilik yaşayacakları bir süreç. Riskli bir yatırım planlıyorsanız ayın sonunu bekleyin. Satürn ve Jüpiter ilişkiler, ortaklıklar alanınıza girecek. 2.5 yıl boyunca ortaklıklar yapabilir, bekarsanız evlenebilir, evli iseniz Satürn'ün getirdiği zorluklara yenik düşüp boşanabilirsiniz. Bu ay eğitim ve hukuki konular ile sınavlar ve satış-pazarlama konuları gündeminizde olabilir. Mars bu konularda sizi destekleyecektir. Yapacağınız yatırımlardan Jüpiter'in etkisiyle bol kazanç fırsatları yakalayabilirsiniz. Ancak biraz sınavlı olacaktır. Özellikle Ocak ayı sizin için önemli bir ay.

YÜKSELEN BAŞAK

Ay ve güneş tutulması, köşe evlerinizde olduğu için yaşayacaklarınız hızlı ve etkili olacaktır. Kariyer alanında sonlanma ya da tamamlanma yaşayabilirsiniz. Duygusal bitişler de. 14 Aralık güneş tutulmasıyla; aile, ev, gayrimenkul, taşınma hatta evlenme konuları gündeminizde olabilir. Özellikle yay burcunda 23 derece civarı bir gezegeniniz varsa. 21 Aralık itibariyle aşk, çocuklar, yatırımlar ve hobileriniz gündeminizde olabilir. Mars ve Plüton'un sert açısı var. Aralık'ın son haftası lütfen çok dikkat edin. Satürn 17 Aralık'ta Jüpiter'de 19 Aralık'ta 6. evinize geçiş yapacak. 2.5 yıl boyunca günlük rutinleriniz, sağlığınız, çalışma ortamınız farklı bir düzen isteyecek. Sınavınız bu alanlarda olacak. Kısıtlandığınızı hissedebilir ve farklı bir sistem oluşturmak isteyebilirsiniz. Bu ay dışarıdan gelen para kaynakları ve ödemeler gündeminizde olabilir. Lütfen sağlığınıza dikkat edin. 2.5 yıl boyunca ağır sorumluluklar altına girmeyin ve size hizmet edenleri sınırlandırmayın.

YÜKSELEN TERAZİ

Bu ay; ticari işler, hukuki konular, medya-iletişim ve eğitim konuları hakkında tamamlanmalar yaşayabilirsiniz. Akabinde 14 Aralık'ta güneş tutulması 3. evde kardeşler, iletişim, yakın çevre, girişimler, çeşitli eğitimler alma konuları gündeminizde olabilir. Yeni insanlar hayatınıza girebilir, çeşitli girişimleriniz olabilir. Kardeşlerinizin hayatında bazı yeni başlangıçlar olabilir. Bu alanlarda bir karar almak istiyorsanız lütfen Aralık'ın son haftasını bekleyin. Ticari anlaşmalar, medya-iletişim ve satış-pazarlama konuları ile diplomatik konularda ay sonuna doğru fırsatlar elde edebilirsiniz. Özellikle online bir eğitime katılma olasılığınız yüksek ve tavsiye ederim. Satürn ve Jüpiter 21 Aralık'tan itibaren 5. evinizde olacak. Sınavlarınız; aşk, çocuklar ve riskli yatırımlar alanında olacak. 2.5 yıl boyunca yeteneklerinizi geliştirmenizi tavsiye ederim. Çocuklarınız varsa düzenlemeler yapmanız gerekebilir. Bu konularda biraz kısıtlandığınızı hissedeceksiniz. Fakat Jüpiter'in bereketinden de faydalanacağınızı söyleyebilirim. Aşk hayatınızda, çocuklarınızın aşk hayatında sınırlayıcı davranmayın.

YÜKSELEN AKREP

2-8 aksınız, yani gelir-gider hattınız bu ay ön planda olacak. Bu alanlarda sonlanmalar ve yeni kaynaklar olasıdır. Kredi, nafaka, miras, eşten gelen para kaynağı vb. alanlarda değişiklikler olabilir. Kendi kazancınızda gelişmeler olabilir. 15 Aralık itibariyle Venüs'te kendi kazancınız alanında olacak fırsatlar karşınıza çıkabilir. Lütfen para ile alakalı konularda bu tarihlerden itibaren kararlar alın. Satürn ve Jüpiter bu ay 4. evinize geçiş yapıyor. Kadersel gelişmeler yaşayabilirsiniz. En temelde aile ve kariyer alanları gibi. Köklü değişiklikler sizleri bekliyor. Elbette önce bu alanlarda sınavlarınız olacak. Hakettiğiniz takdirde Jüpiter bereketini size yansıtacaktır. Uzun yıllık evliliğiniz bitebilir bekarlar da Satürn'den dolayı sağlam temelli evlilik yapabilir. Aile büyüklerinizle sınanabilirsiniz. Gayrimenkul ve taşınma konuları da hızlı bir şekilde gündeminize oturabilir. Size tavsiyem, yuva alanlarınızda sorumluluklar alın. Sizi mutsuz eden evliliğiniz varsa muhtemelen 2.5 yıl içinde bitecektir. Kendinizi sınırlandırmayın. Jüpiter size takıntı yaptığınız konularda şifalanma yaşatacaktır.

YÜKSELEN YAY

Sevgili yay. Ben de bir yay burcu olarak nasıl bir değişim sürecinde olduğunuzu tahmin ediyorum. Oldukça önemli bir aydayız. 1.5 yıllık kadersel bir döngü içindeyiz. 30 Kasım'daki ay tutulmasıyla birlikte; ilişkiler, iş birliktelikleri ve ortaklıklar konularında bir şeyler neticelenebilir ve bize kararlar aldırabilir. Ayrıca duygusal sonlanmalar da yaşatabilir. Akabinde 14 Aralık'ta kendi burcunuzda bir güneş tutulmasının da dahil olması, Venüs ve Merkür'ün de burcunuza geçiyor olması nedeniyle gerek yazılı, gerek sözlü olarak güneş gibi parlayacağınız bir ayın etkileri 6 ay kadar etkili olacak. Kendinizi yenilenmiş bir şekilde ortaya koyacaksınız. Bu süreçte kadersel bir partner hayatınıza girebilir, ortaklıklar, işbirlikleri, evlilik ve boşanma durumu yaşayabilirsiniz. Reset dönemindesiniz. Biliyorum uzun dönem çok sıkıntılar yaşadınız. Bu ay Satürn ve Jüpiter'in de 3. evinize geçiş yapıyor olması teknolojiyi size daha fazla kullandıracak. İletişim, yazılı ya da sözlü ifade yeteneklerinizi ortaya koymak durumunda kalabilirsiniz. 20-21 Aralık Güneş Merkür kavuşumu yaşanacak. Kariyer ile ilgili başlangıçlarınızı gezegenler destekliyor olacak. 21 Aralık'ta Güneş'in para evinize girmesi ile birlikte odağınız para olacak. Alım satım kararları da alabilirsiniz. Venüs 15 Aralık itibariyle yükseleninize geçecek. Mars'tan güzel etki alıyor olacaksınız. Bu demektir ki, geçmişten gelen biri ile tutkulu bir aşk yaşayabilirsiniz. Riskli yatırımlarınızı 15 Aralık itibariyle yapabilirsiniz. Çocuklarınız adına efor sarfedebilirsiniz. 23 Aralık'ta Mars Plüto karesi var. Spekülatif yatırımınızı bu güne denk getirmeyin ya da elden çıkarmaya çalışmayın. Çocuklarınıza yönelik manipüle davranışlar sergilemeyin.

YÜKSELEN OĞLAK

30 Kasım'daki ay tutulmasını 6. evinizde yaşadınız. Aralık ayına bu etkiyle başlıyorsunuz. Gündelik düzeninizde, çalışma ortamınızda, işverenler için çalışanları ile alakalı ya da sağlık konularında tamamlanmalar, sonlanmalar, sağlığınızla alakalı gelişme ya da bu konularda bazı kararlar almış olabilir ya da alacak olabilirsiniz. İkizler burcunda gerçekleştiği için bazı haberler alabilirsiniz. Bu haberlerin doğruluğunu lütfen araştırınız. Akabinde 12. evinizde 14 Aralık'ta bir güneş tutulması yaşayacaksınız. Sağlığınızla ilgili bir şifalanma yaşayabilir, ruhsal yönünüz yenilenebilir, arka planınızda farkedemediğiniz konularda aydınlanma yaşayabilirsiniz. 12. ev, izole alandır, arka planımızdır. Bilinç altımızı da temsil eder. Aynı zamanda kapalı alanlar, yani hastane, hapishane vb. gibi alanları, ya da kendinizi izole ettiyseniz bu durumdan kurtulmayı da işaret eder. Aralık'ın sonuna doğru Jüpiter ve Satürn'ün her ne kadar Jüpiter 1 yıl, Satürn 2.5 yıl kalacak olsa da para evinize geçmesiyle birlikte 20 yıllık bir döngü başlamış olacak. Yeni kazanç kaynakları ve fırsatlarınız olacak. Ancak bilmelisiniz ki, Satürn'ün sınavından geçeceksiniz. Para konularında daha sıkı çalışmanız gerekecek. Elbette Jüpiter'in kısmetlerinden de faydalanacaksınız. Özellikle 2021 yılının sonuna doğru. Bazı kaynaklarınız kapanıp yeni kaynaklar açılacak. Elbetteki çaba göstermeniz koşulu ile. Kova burcunda olacakları için teknolojiyi kullanarak ve daha geniş kitlelere ulaşan çalışmalar yaparak ilerleme fırsatlarınız olacak. Mars uzun süredir 4. Evinizde. Ev, yaşam alanınız, gayrimenkulleriniz, ebeveynler konularında sıkıntılar yaşayarak adım atamamış olabilirsiniz. Mars retrosu içe dönük çalışır. Mars düz hareketinde bu alanlarda daha aktif olabilirsiniz. Taşınma ya da gayrimenkul konularında harekete geçmek isteyebilirsiniz. 23 Aralık'ta Mars Plüto arasında oldukça sert bir açı var. Aile ortamınızda ya da kariyerinizi ilgilendiren konularda lütfen kimse ile çatışmaya girmeyin. Aksi takdirde yıkıcı durumlar yaşamanıza neden olabilir.

YÜKSELEN KOVA

30 Kasım'da aşk, yatırımlar, varsa çocuklar ve hobiler evinizde bir ay tutulması ile başlıyorsunuz aya. Bu konularda bazı kararlar alabilir, sürüncemedeki konular netleşebilir. Ya da duygusal bitişler olabilir. Riskli yatırımlarınızı, borsa vb. tarzı, lütfen 23 Aralık hariç ay sonuna doğru yapınız. 14 Aralık'ta Merkür kavuşumlu 11. evinizde güneş tutulması yaşayacaksınız. Bu ev, büyük kazançlar evidir. Sosyal çevre, kulüpler, dernekler, partiler evidir. Bu konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Bu etkiler 6 ay boyunca sürecek. Yay burcu medya ve uzak yerleri de simgelediği için bu alanlarda yeni projeler başlatabilir ya da dahil olabilirsiniz. Merkür kavuşumlu olduğu için iletişimi ve ticareti simgelediği için aynı zamanda Merkür çevreninde desteğini alarak 11. evinizde gerçekleştiği için büyük çaplı projelere imza atma fırsatı yakalayabilirsiniz.17 Aralık'ta Satürn 19 Aralık'ta da Jüpiter burcunuza geçiyor. Satürn son 2.5 yıldır 12. evinizde iken sıkıntılar yaşatmış olabilir. Jüpiter 12 yılda bir, bir burca gelir. Bir düşünün bakalım 12 yıl önce neler yaşamıştınız. Elbette tıpa tıp aynı etkiler olmaz, fakat mutlaka şans getirecektir, büyüme fırsatı oluşturacaktır. Girdiği yıl etkisini anlamasanız bile bir sonraki yıl için çalışacaktır. Jüpiter Satürn 20 yılda bir kavuşur, Aralık'ın sonunda hayatınızda köklü değişim yaşayabilirsiniz. Elbette bu enerjilere izin verdiğiniz kadarıyla. Bilinirliğiniz farklı bir boyuta taşınabilir.

YÜKSELEN BALIK

Bu ay aile, yuva, geçmiş ve gelecek konularınız gündemde olabilir. Yer değişikliği, gayrimenkul, alım ya da satım kararı alabilirsiniz. Acele etmemenizi tavsiye ederim. Mars 2. evinizde, kişisel kazançlarınız için daha fazla çaba göstererek eyleme geçmek isteyebilirsiniz. Kariyer ve toplumda nasıl göründüğünüz alanınızdaki güneş tutulması 14 Aralık itibariyle toplum önünde ya da kariyerinizde sizi farklı gösterebilecek kararlar aldırabilir. Buna boşanma, evlenme, kariyer değişikliği gibi konuları dahil edebiliriz. Ancak Neptün açısının yanıltıcı açısı söz konusu. 15 Aralık itibariyle bazı fırsatlar elde edebilirsiniz. 21 Aralık'tan sonra yeni bir ortama girebilir ve umutlarınız artabilir. Takıntılarınızdan kurtulmaya başlayacağınız 2.5 yıllık bir sürece giriyorsunuz. Kariyerinizde anlaşmalar, sözleşmeler gündeme gelebilir, uzak yerlerle bağlantılı çalışmalar yapabilirsiniz. Aile ve kariyer aksınız oldukça etkili köklü değişiklikleri kadersel olarak yaşayacaksınız. Evlilik, boşanma, kariyer değişiklikleri gündeminizde olabilir.

Nebahat ERSÖZ

Horary (Soru) Astrolojisi Uzmanı

Bir Yorum Yazın