• Düğün Hizmetleri
  • 14 Ocak, 2020

Nişan Organizasyonu Nasıl Olmalı?

  • 0
  • 1060
  • 0
  • 0

Nişan Organizasyonu Nasıl Olmalı?

Bildiğiniz üzere evlilik dünyadaki pek çok karar arasında şüphesiz ki en çok mutluluk veren karardır. Hayatımız boyunca kaç tane özel gün vardır ki, her ayrıntıyı ince eleyip sık dokuyacağımız, sabırsızlıkla bekleyeceğimiz, günleri sayacağımız? Evlenme kararı aldığımız zaman, gelenek ve göreneklerimize uygun olarak sırayla yapılan organizasyonlar vardır. Bunlardan ilki kız isteme ve aile arasında olan sözdür. Sizlerde akrabalarınızın yakın arkadaşlarınızın mutluluğunuzun adımlarına şahit olmasını istersiniz. Bu yüzden daha geniş çaplı olan nişan töreni için hazırlıklar yapılır. Peki nedir bu hazırlıklar?

Even Life Organizasyon (Bursa / Nilüfer)
Even Life Organizasyon (Bursa / Nilüfer)
Bursa
Teklif Al Firmayı İncele ►
Bursa Yıldız Organizasyon (Bursa / Yıldırım)
Bursa Yıldız Organizasyon (Bursa / Yıldırım)
Bursa
Teklif Al Firmayı İncele ►

Nişan Organizasyonu Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

*Nişanı geleneklere göre hangi tarafın yaptığı,

*Nişan organizasyonunun nerelerde yapılabileceği,

*Nişan pastasının nasıl olması gerektiği,

*Nişanda hangi ikramlıkların verilebileceği,

*Nişan masasında hangi aksesuarların bulunabileceği,

*İstenen fotoğraf kalitesine ulaşabilmek için arka planın süslemelerinin nasıl olması gerektiği,

*Nişan tepsisinde neler olması gerektiği,

*Nişan yüzüğünü kimin keseceği,

*Nişanda hangi şarkıların çalınabildiği,

*Kıyafet seçimlerinin neye göre yapılması gerektiği,

*Nişanda saç modelinin neye göre seçildiği,

*Nişan bohçasında neler olması gerektiği gibi bilgiler önceden araştırılıp öğrenilmelidir. Bunun için internet sitemize bakabilirsiniz.

Nişan Hazırlıkları İçin Ne Yapmalıyım?

Öncelikle nişanı yapacağımız yer için, davetli sayısını bilmemiz gerekir. Davetli sayısını hazırladıktan sonra kişi sayısına göre gerekli büyüklükteki nişan mekanınızı tercih edebilirsiniz. Nişan organizasyonu yaparken önemli etmenlerden biri ise davetiyeye nasıl bir yazı yazılacağıdır. Eğer yemek içerikli bir nişan yapmak istiyorsanız, uzaktan gelen misafirleriniz varsa yemek yelpazesi geniş olan mekanları seçmenizi öneririm. Evde yemek vermek istersen telaşın fazla olduğu için bütçen de varsa, profesyonel catering hizmeti de alabilirsin. Dışarıda yapacağın bir eğlence düşünüyorsan nişan organizasyon firmaları ile çalışmalısın. Nişan organizasyonunu nerede yapacağına karar verdiysen sıra nişan için alınacaklar listesinde.

Chakra Organizasyon (İstanbul / Beşiktaş)
Chakra Organizasyon (İstanbul / Beşiktaş)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►
Almeka Organizasyon (İstanbul / Maltepe)
Almeka Organizasyon (İstanbul / Maltepe)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►

Nişan Alışverişi İçin Alınması Gerekenler Nelerdir?

Daha önce söz hazırlıklarında yaptığınız gibi, nişan için de alınacakların ve eksiklerin listesini yapmalısın. Eğer bu listeyi oluşturmassan almayı unuttuğun şeyler seni üzebilir. Nişan hazırlıkları için planlı ve programlı olmak gerekir.

Nişan pastası:Nişan organizasyonlarında pasta büyük önem taşır, pasta nişanın olmazsa olmazıdır. Nişan organizasyon şirketleri sizler için bir çok pasta modeli hazırlar. Nişan yüzükleriniz aile büyüğü tarafından takıldıktan sonra, küçük bir pasta kesme töreni gerçekleşir.

Bu küçük tören için pastanız sadeliğinin yanında olabildiğince şık olmalı, dikkat çekmelidir. Pastanızın süslemeleri oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Çiçekli ,simli, fotoğraf baskılı, sizi yansıtan küçük kabartmalı ilginç pasta çeşitleri mevcuttur.

Eğer süsleme istemiyorsanız üzerinde yüzüklerin olduğu ve isimlerin yazıldığı klasik pasta modellerinden seçebilirsiniz. Nişan pastanızın siparişini muhakkak bir kaç hafta önceden vermeniz gerekir. Önceden sipariş verin ki tasarımı beğenmezseniz değiştirme şansınız olsun pastanız içinize sinsin.

Nişan masası: Üzerinde ikramlıkların, özenle seçtiğiniz pastanızın ve dekoratif aksesuarların bulunduğu özenle süslenmiş bir masadır. Nişan masası süsleme için nişan organizasyonu firmalarıyla anlaşabilirsiniz. Nişan masanızın yanlarına çiçek yada meşale koymak güzel bir görüntü elde etmenizi sağlar.

Nişan masaları için en çok tercih edilenler arasında baş harfli helyumlu balonlar ve simli balonlar tercih edilmektedir. Masa örtünüzün aksesuarlarınıza uymasına özen gösterin. Masanızdaki güzel görüntü davetlilerin beğenisinden önce senin içine sinmeli. Nişanınızda masa arkası süsü olarak yuvarlak demire dönerek sabitlenmiş renkli balon yada çiçekleri tercih edebilirsiniz. Böylece nişan fotoğraflarınız daha hoş görünecektir.

Nişan makası:Tüm nişan aksesuarlarından belkide daha fazla önem taşıyan nişan makası, boncuklu, püsküllü, taşlı, çiçekli gibi çeşitleriyle sizi mest edebilir. Nişan makası seçmekte zorlana bilirsin. Tüm modeller sana uygun olabilir böyle bir durumda masan ile olan uyumuna göre seçebilirsin. Nişan makasını hatıra olarak saklamak istersen gümüş almanı öneririm ki paslanmasın.

Nişan takıları: Nişan takılarından kastımız gelinin damada yada damadın geline aldığı takıları kapsar. Gelin tarafının damada alabileceği takılar arasında saat, kol düğmesi alınabilirken damat tarafı geline takı seti, bileklik, kolye küpe gibi takılar alabilir.

Nişan tepsisi:İsterseniz söz tepsinizi nişanınızda da kullanabilirsiniz. Daha farklı özel bir tepsi istiyorsan, daha gösterişli bir tepsi seçimi yapabilirsin. Yüzükleri yüksek tutmak için küçük yüzük yastığı ya da kendi kutusunu kullanabilirsin.

Nişan Yüzükleri: Nişan yüzükleri sizler için oldukça önemlidir. Hayatınız boyunca parmağınızda taşıyacağınız bu yüzükler, klasik, özel tasarım, taşlı ya da motifli olabilir. Alyans seçimini eşinle beraber yapmanı tavsiye ederim.

Nişan kıyafetleri: Nişan süslemeleri aşamasını geçtiysek eğer kıyafetleri düşünebiliriz. Eğer evde aile arasında küçük bir nişan yapmak istiyorsanız, abartı ve ağır makyajdan, abartılı iri topuzlardan ve kabarık abiyelerden kaçınmalısınız. Ama nişanınız salonda ya da dış mekanda geniş çapta yapılacak ise o zaman kabarık abiye modellerinden tercih edebilirsiniz. Damat adayları için takım elbiseyi seçtikten sonra tek yapmanız gereken kravatını gelin adayının elbise rengine göre seçmek. Slim kravatlar sizi daha modern ve şık gösterecektir. Boyunuzu daha uzun gösterir.

TürkAta Organizasyon (Ankara / Altındağ)
TürkAta Organizasyon (Ankara / Altındağ)
Ankara
Teklif Al Firmayı İncele ►
Bay Usta Organizasyon (Ankara / Çankaya)
Bay Usta Organizasyon (Ankara / Çankaya)
Ankara
Teklif Al Firmayı İncele ►

Nişan Bohçası Nasıl Hazırlanır?

Nişan bohçanıza neredeyse tüm kişisel bakım ürünleri girmektedir. Günlük ve gecelik pijama takımları, kozmetik ürünleri (makyaj seti, parfüm, deodorant, vücut bakım ürünleri...), ayna ve saç fırçası seti. bornoz, havlu gelin bohçasında yer alan ürünlerdir. damat bohçasında ise röpteşambr ve pijama takımları, gömlekler, tıraş seti, kemer, havlu, cüzdan, çorap, terlik, parfüm,mendil konulur. nişan bohçanızı tercihinize göre sandık, valiz içinde götürebilirsiniz.

Nişan Organizasyonu Fiyatları?

Otel veya düğün salonları gibi farklı mekanlarda yapılan nişanlar günümüzde oldukça popüler, organizasyon gerektiren törenlerdir. Elbette nişanımızda düğünümüz kadar özenilmeyi hak eder. Organizasyon şirketi sizi onca telaşın ve iş hayatının koşuşturmasından kurtarır. Nişan organizasyonun için ne kadar bütçe ayırman gerektiğini bilmiyor musun? Nişan organizasyon fiyatları kesin bir rakamla sunulmuyor. Süslemelere, süslemelerin sayısına, boyutuna göre fiyatları değişiklik gösterebiliyor. Diyelim ikramlıkları organizasyondan çıkardın sen hazırlayacaksın bu fiyatta düşüklük sağlar. Sadece sandalye süslemeleri için fiyatlar sandalye başına 10 liradan başlıyor. Masa sandalye süslemesinin içinde sandalye giydirme, masa örtüsü ve şamdan mevcut. Daha detaylı fazla aksesuarlı bir süsleme isterseniz fiyatlar 50 liradan başlıyor. Bu ortalama pakette dantel bardak kapaklarına kadar her detay var. Eğer anlaştığınız bir mekan varsa ve bu mekan masa sandalye süslemelerini yapıyorsa tek ihtiyacınız olan nişan masası olacak. Bu da sizin tercihinze kalmış. Aklınızda böyle bir şey varsa en az 1000 lirayı gözden çıkarmalısınız. Organizasyon şirketleri fiyatlandırma yaparken öncelikle nelere ihtiyacınız olduğunu listeliyor, fiyatlandırmalar bu listeye göre şekilleniyor. Mekanda fiyatlandırmayı her türlü süsleme etkiliyor. Örneğin, sandalyenin türleri, aksesuarların çeşitleri ve modelleri, mumların mı olması yoksa meşale mi? Eğer masandaki çiçeklerinin yapay olmasını tercih edersen fiyatlarda büyük oranda düşüş olacaktır. Canlı seçilen çiçeklerin yerli veya ithal olması bile organizasyon fiyatını etkileyen faktörler arasındadır.Organizasyon firmanızdan dans ekibi, orkestra animasyon ekipleri gibi ekstra hizmet istersen buda fiyatlarda ekstra maliyete neden olacaktır. Daha sonra ek isteklerle beraber tüm fiyat size sunuluyor. Nişan organizasyonu fiyat tasarlamaları için internet sayfalarımızdan, telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilir, ihtiyaçlarınız doğrultusunda fiyatlandırma bilgisi alabilirsiniz.

Events Wedding (İzmir / Bayraklı)
Events Wedding (İzmir / Bayraklı)
İzmir
Teklif Al Firmayı İncele ►
Alyssia Organizasyon (İzmir / Balçova)
Alyssia Organizasyon (İzmir / Balçova)
İzmir
Teklif Al Firmayı İncele ►

Bir Yorum Yazın