Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Mekanları
  • 27 Mart, 2020

Avrupa Yakası Düğün Salonları Hakkında Bilgiler!

  • 0
  • 3153
  • 0
  • 0

Avrupa Yakası Düğün Salonları Hakkında Bilgiler!

Evlilik hayali kuran her çift bu mutlu birlikteliklerini bir düğün ile birleştirmek ister. Bunun içinde aylar öncesinden hazırlıklara başlanır. Bu hazırlıklarda birçok aşama olsa da en önemli aşama her zaman düğün organizasyonu olmuştur. Düğünün yapılacağı mekânın belirlenmesi, düğünde çalacak olan müzik, gelecek davetliler, sunulacak yemekler ve daha onlarcası çiftler tarafından bir bir belirlenir. Tüm bu süreç kimi zaman içinden çıkılmaz bir hâl alabilir. Bu durumda çiftlerin yardımına düğün organizasyoncuları yetişmektedir. Birçok organizasyon şirketi çiftlerin bu süreçten en iyi şekilde çıkabilmeleri için gerekli tüm hizmetleri sunmaktadır. Eğer düğününüzü en iyi şekilde atlatmak ve bu süreçlerle kendiniz uğraşmak istemiyorsanız organizasyon şirketlerinin size yardım etmelerini sağlayabilirsiniz. Bunun için doğru bir organizasyon şirketi seçmek yeterli olacaktır. Organizatörler ve mekân sahipleri düğün hazırlığı içerisinde olanların 6 ay ile 1 yıl içerisinde düğün salonlarını seçmelerini tavsiye etmektedir. Özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde her yıl yapılan yüzbinlerce düğün nedeniyle düğün salonlarında doluluk yaşanabilmektedir. Düğünlerin yaz aylarında ve hafta sonları yapıldığını, bunlara resmi tatil ve bayramlar eklenince de düğün yapılabilecek kısıtlı süre kaldığını söylenince seçebileceğiniz ne kadar az bir gün kaldığını daha iyi anlayabilirsiniz. Bu nedenle düğün organizasyon işlemlerinizi çok geç tarihlere ertelememelisiniz. Çok sayıdaki İstanbul düğün salonları sayesinde erken seçimlerde istediğiniz düğün salonunda rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Altınsaray Düğün Salonu (İstanbul / Şişli)
Altınsaray Düğün Salonu (İstanbul / Şişli)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►
Acar Düğün Sarayı (İstanbul / Esenler)
Acar Düğün Sarayı (İstanbul / Esenler)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►

anadolu1

En Geç Ne Zaman Düğün Salonu Seçilmeli?

Tavsiye edilen en geç 6 aylık süreyi kaçırdıysanız ve halen bir düğün salonu bulamadıysanız paniklemenize gerek yok. Çünkü tarihler yaklaştıkça düğün salonlarına olan talep azalmaktadır. Bununla beraber Avrupa yakası düğün salonları boş kalan rezervasyonları doldurabilmek için gelin damat çiftine özel indirimler uygulamaktadır. Bu sayede Avrupa yakası düğün salonları fiyatları düşmekte ve sizlere daha uygun teklifler sunulmaktadır. Eğer hiçbir tarihte beğendiğiniz düğün salonlarında yer bulamıyorsanız bu durumda Nisan ve Ekim aylarını tercih edebilirsiniz. Bu aylarda düğün salonlarına olan talep çok fazla olmadığı için daha uygun fiyata istediğiniz salonları tutma şansını bulabileceksiniz. Eğer zamanı kaçırmadıysanız ve 1 yıl öncesinden düğün salonu tutmak istiyorsanız bu durumda farklı avantajlardan yararlanabilirsiniz. Düğün mekânları arasından birçoğu erken yapılan rezervasyonlarda çiftlere özel indirimler uygulamaktadır. Bu indirimler kimi durumda %30 indirimi bulabiliyor. Bu da düğün arifesinde bütçenizi aşmadan daha rahat hareket etmenize olanak tanıyacaktır. Özellikle pahalı olduğu için tutamadığınız düğün salonları varsa bu aylarda rezervasyon yaptırarak belirlediğiniz bütçelere istediğiniz düğün salonunu kiralayabilirsiniz. Ancak erken rezervasyon yaptırırken seçeceğiniz tarihleri çok iyi belirlemeniz gerekiyor.

Ahsen Düğün Salonu (İstanbul / Büyükçekmece)
Ahsen Düğün Salonu (İstanbul / Büyükçekmece)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►
Alvina Davet ve Balo Salonları (İstanbul / Bayrampaşa)
Alvina Davet ve Balo Salonları (İstanbul / Bayrampaşa)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►

anadolu2

Düğün Mekânı Bütçesine Dikkat Edin

Düğün mekânları ve fiyatlarına dikkat etmek bütçenizi sarsmamanız için önemli bir etkendir. Çünkü düğün mekânı kiralamak düğün masraflarının en büyük kalemidir. Ayrıca bu masraflara nişan mekânlarına yapılacak olan masrafta ekleneceği için ortaya çok yüksek miktarlar çıkabilir. Her Avrupa yakası düğün mekanları birbirinden farklı fiyatlara sahiptir. Örneğin kır düğünlerinin ücretleri bir otelde yapılacak düğün ücretinden düşük görünebilir. Ancak kır düğününde yapılacak olan hizmetler dışarıdan tedarik edileceği için maliyette artacaktır. Bu nedenle detaylı bir araştırma yapmadan önce rezervasyonlarınızı yaptırmamalısınız. Günümüzde düğün yapabileceğin birçok mekân olduğu için araştırmalar sonucunda kendine en uygun düğün salonunu bulabilirsin. Düğün mekânı seçerken tek kriterinizin bütçe olmaması gerekiyor. Düğüne gelecek olan davetli sayısı az çok belirlidir. Düğün salonunun büyüklüğü davetlilere yetecek büyüklükte olmalıdır. Kır düğünü yapacaksanız bu çok fazla sorun olmayacaktır. Ancak kapalı alan düğünlerinde davetli sayısı fazlaysa buna göre düğün salonu seçmelisiniz. Ayrıca düğün tarihinizi önceden kararlaştırdıysanız mekân seçiminde mevsim şartlarını da ön planda bulundurmak gerekiyor. Bu sayede istenmeyen hava durumlarında düğününüzü ertelemek zorunda kalmazsınız.

Armoni Balo Davet Salonları (İstanbul / Avcılar)
Armoni Balo Davet Salonları (İstanbul / Avcılar)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►
Anisa Davet Salonu (İstanbul / Bahçelievler)
Anisa Davet Salonu (İstanbul / Bahçelievler)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►

anadolu3

Dikkat Edilmesi Gereken Etkenler

Davetli sayısı düğün salonu seçerken dikkat edilmesi gereken etkenlerden bir tanesidir. Ayrıca açık alanda yapılacak olan düğünler için olası aksilikleri göz önünde bulundurarak kapalı alanının olup olmadığına bakılmalıdır. Ayrıca kapalı alanda yapılan düğünler için de açık alanın olması gelecek olan misafirlerin temiz hava almalarını kolaylaştıracaktır. Kalabalık bir düğün olacaksa havuz başında yapılacak olan bir düğün yanlış seçim olacaktır. Bunun yerine açık ya da kapalı alanda bir düğün düşünmelisiniz. Aksi durumda ortada bir karmaşa olacaktır. Eğer ilkbahar ya da sonbahar aylarında düğün yapmayı düşünüyorsanız anlaşacağınız salonun açık ve kapalı alanı olup olmadığına bakın. Olası bir yağmurda düğün salonunun buna hazırlıklı olması günü kurtarmanıza olanak tanıyacaktır. Kimi düğün salonları kendi organizatörlerine sahiptir. Fotoğrafçı, yemek hizmetleri, müzisyen gibi hizmetlerin düğün salonu tarafından sunulması maliyetlerinizi düşürmenize yardımcı olabilir. Bu kriterleri göz önünde bulundurmak size fayda sağlayacaktır. Eğer düğün salonlarının sunduğu hizmetlerden yararlanmak istemiyorsanız bunu anlaşacağınız düğün salonu ile paylaşmalısınız. Bu sayede ek indirimler alabilirsiniz. Kendi yemeklerinizi, fotoğrafçınızı ve müzisyenlerinizi getirtmeyi düşünüyorsanız bu hizmetleri alacağınız ekipler ile önceden anlaşmalısınız. Ayrıca düğünden önce ekipler ile düğün salonuna giderek organizasyon hakkında toplantı yapmalı ve işlerin nasıl ilerleyeceğini konuşmalısınız.

Banquet Deluxe Bahçeşehir (İstanbul / Başakşehir)
Banquet Deluxe Bahçeşehir (İstanbul / Başakşehir)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►
Anatolia Düğün Salonu (İstanbul / Beşiktaş)
Anatolia Düğün Salonu (İstanbul / Beşiktaş)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►

anadolu4

Uzmanların Uyarılarına Kulak Asın

Uzmanlar özellikle seçilecek olan düğün salonunun kolay ulaşılabilir olmasını tavsiye ediyor. Bu sayede davetliler düğün salonuna daha rahat ulaşabilirler. Maliyeti düşürmek için şehrin dışında seçeceğiniz bir düğün salonu davetlilerin gelişini zorlaştıracağı için düğüne katılımı azaltacaktır. Ayrıca içkili bir düğün yapmayı düşünüyorsanız bunun limitli mi yoksa limitsiz bir süreyle mi olacağını belirlemelisiniz. Uzmanların diğer tavsiyesi ise canlı müziğin süresine kadar vermeniz. Çok uzun süreli canlı müzikler belirli bir süre sonra konuklarınıza rahatsızlık verebilir. Bu nedenle müziğin zamanını ve süresini iyi ayarlamalısınız. Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu Avrupa yakası kır düğünü mekanları seçerken fiyatları da göz önünde bulundurmanız. Sadece bir kere evleneceğim diye çok abartılı ve bütçenizin üzerinde düğün salonları seçmek ilerleyen dönemlerde büyük finans yükü altında kalmanıza neden olabilir. Özellikle düğünden gelecek olan parayla borçlarınızı kapatmayı düşünüyorsanız bütçenizi fazla zorlamak bunu imkânsız hale getirebilir. Bu da evlendikten sonra bile halen düğün masraflarını ödemek zorunda kalmanıza neden olabilir. Düğünden sonrasına sizi zorlayacak borçlar bırakmamak için bütçenizi iyi planlamalı ve bu bütçe için en uygun fiyatlı düğün mekânını seçmelisiniz.

Cennet Düğün Sarayı (İstanbul / Gaziosmanpaşa)
Cennet Düğün Sarayı (İstanbul / Gaziosmanpaşa)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►
Beygen Balo Salonları (İstanbul / Avcılar)
Beygen Balo Salonları (İstanbul / Avcılar)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►

anadolu5

Dinleyebileceğiniz Tavsiyeler

Kısaca bahsetmek gerekirse düğün salonunuzu 6 ay ile 1 yıl içerisinde seçmelisiniz. Seçime başlamadan önce davetli sayınızı belirlemeli ve düğün mekânı seçerken davetli sayısını da göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca seçeceğiniz mekânda canlı müzik, yemek servisi, fotoğraf ve video hizmeti olmasını istiyorsanız mekânlar arasından eleme yaparak seçeneklerinizi azaltmanız gerekiyor. Son olarak yapacağınız mevsimi de göz önünde bulundurarak mevsim şartlarına uygun bir düğün salonu belirlemelisiniz. Kriterler sonucunda ortaya çıkan düğün salonları arasından belirlediğiniz bütçeye uyanları işaretleyebilir ve bu düğün salonlarını ziyaret ederek son kararınızı verebilirsiniz. Düğün salonu seçerken bunlara dikkat ettiğiniz zaman hiçbir sorun yaşamadan düğününüzü yapabileceksiniz. Siz de bu tavsiyelere kulak asarak düğününüzün en iyi şekilde gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu konuda organizasyon şirketlerinden de yardım alabilir ve size yardımcı olmalarını sağlayabilirsiniz.

Elhamra Sarayı (İstanbul / Esenler)
Elhamra Sarayı (İstanbul / Esenler)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►
Ece 1 Düğün Salonu (İstanbul / Avcılar)
Ece 1 Düğün Salonu (İstanbul / Avcılar)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►

anadolu6

Bir Yorum Yazın