• Organizasyon
  • 17 Ocak, 2020

Baby Shower Organizasyonu Nasıl Yapılır?

  • 0
  • 1467
  • 0
  • 0

Baby Shower Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Baby shower konsept olarak bebek için doğumdan önce verilen bir partidir. Günümüzde pek çok anne adayı doğumdan önce baby shower party yapmaktadır. Bu parti içerisinde davetli olan misafirler bebeğin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hediyeler getirmektedir. O güne özel etkinlikler hazırlanarak misafirler ile birlikte oyun oynanmaktadır. Doğuma 1 ay zaman kala bu parti yapılmaktadır. Doğum öncesi yapılan bu parti hem anne adayına manevi destek olmak için hem de davetlilerin eğlenmesi için yapılmaktadır. Baby shower partisi bebek doğmadan önce yapılır. Bu nedenle bebeğin cinsiyeti bazı kişiler tarafından bu partide öğrenilir. Baby shower ne demek sorusu için verilebilecek en net cevap ise bebek doğmadan önce aile yakınları ve arkadaş çevresi arasında yapılan eğlenceli bir partidir. Anne adayına maddi destek sağlanması için de bu parti hazırlığı yapılmaktadır. Partide misafirler tarafından getirilen hediyeler ile anne adayına maddi destek sağlanmaktadır. O gün boyunca anne adayının yakın arkadaşı tüm misafirler ile özel olarak ilgilenmektedir. Anne adayına gün boyu destek olmak için yakın arkadaşları tüm ihtiyaçlarını giderir.

Davetname (İstanbul / Beykoz)
Davetname (İstanbul / Beykoz)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►
CES Event Project (İstanbul / Kağıthane)
CES Event Project (İstanbul / Kağıthane)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►

Baby Shower Konsept Önerileri

Baby shower partisi yapmak isteyen anne adayları çeşitli konseptler bulmaktadır. Bu konseptlere uygun bir şekilde mekan ayarlaması ve süslenmesi yapılır. Baby shower konsepti için çeşitli organizasyon firmasıyla anlaşmalar yapılmaktadır. Baby shower partisinin evde olmasını isteyen kişiler anlaştıkları organizasyon şirketini evlerinde ağırlayarak evi parti konseptine göre hazırlatmaktadır. Baby shower organizasyonu için platformumuzda bulunan çeşitli organizasyon firmalarını inceleyip dilediğiniz kadar teklif alabilirsiniz.. Aynı zamanda aklınızdaki konsepti yapabilecek organizasyon şirketleri ile konuşmalısınız. Baby shower konseptini belirlemek için bebeğin cinsiyetini bilmek çok önemlidir. Yakın zaman içerisinde en çok tercih edilen konseptlerden biri rengarenk eşyaların olduğu renkli bir konsepttir. Bu konsept genellikle bebeğin cinsiyetini bilmeyen anne adayları tarafından tercih edilmektedir. Kız bebek için hazırlanan kurdeleli ve her yerin pembe süsler ile hazırlandığı konseptte en çok tercih edilenler arasındadır. Erkek çocuklarına özel mavi ve yeşil balonların hakim olduğu ve ayıcıklı baby shower konsept önerileri bulunmaktadır.

Bayram Büyükoruç Tasavvuf Organizasyon (Bursa / Nilüfer)
Bayram Büyükoruç Tasavvuf Organizasyon (Bursa / Nilüfer)
Bursa
Teklif Al Firmayı İncele ►
Desing by Sezer Pamuk (Bursa / Nilüfer)
Desing by Sezer Pamuk (Bursa / Nilüfer)
Bursa
Teklif Al Firmayı İncele ►

Baby Shower Ne Zaman Yapılır?

Baby shower partisi doğumdan önce yapılmaktadır. Anne adayının ailesinin ve yakın arkadaşlarının bulunduğu bu parti doğumdan yaklaşık 1 ay önce yapılmaktadır. Bazı anne adayları bu partiyi daha erken yaparken bazıları ise daha geç yapabilmektedir. Anne adayının kendini iyi hissetmesi bu parti zamanını belirlemede en önemli kuraldır. Anne adayının gün boyu gelen misafirler ile ilgilenmesi için doğumdan en az bir ay önce yapılması daha uygun olacaktır. Bunun dışında bazı anne adayları karnının çok çıkmaması için bebek 6 aylıkken baby shower partisi yapmaktadır. Çoğu anne adayının aklında olan baby shower ne zaman yapılır sorusu için net bir cevap verilmemektedir. Genellikle anne adayları bu partinin zamanına kendileri karar vermektedir. Bazı anne adaylarının bu partiyi yapmak istemesi sonucunda doktorları da yönlendirme yapmaktadır. Özellikle problemli bir hamilelik geçiren anne adaylarının zorlanmaması için parti daha erken yapılabilir. Tamamen doktorun yönlendirmesi ve anne adayının kendini iyi hissetmesine bağlı olarak parti tarihine karar verilir. Fakat genel olarak anne adayları doğumdan tam 1 ay önce yapmaktadır.

Baby Shower Masası Hazırlama

Baby shower partisinin en önemli noktalarından biri, parti sırasında gelen misafirlerin fotoğraf çekinebileceği bir alanın olmasıdır. Güzel anlarınızı fotoğraf karesi ile sabitlemek için baby shower masası hazırlığı yapılmaktadır. Baby shower partisinin konseptine uygun bir masa hazırlığı yapılmaktadır. Konsepte uygun bir şekilde hazırlanan masa ile gelen davetliler rahatlıkla fotoğraf çekinmektedir. Baby shower masası hazırlamak için çeşitli masa örtüleri, mumlar, pasta, aksesuarlar hazırlanarak masa üzerine yerleştirilmektedir. Baby shower partisini evinde yapacak olan anne adayları evin belirli bir köşesine bu masa hazırlığını yapmaktadır. Evde yapılacak olan partilerde masa üzerine çeşitli baby shower hediyelikleri başta olmak üzere pastalar, ikram edilecek yiyecekler koymaktadır. Bu partiler genelde ev içerisinde yapıldığında az davetli bulunmaktadır. Evin içerisinde daha rahat hareket etmek için davetli sayısının az olması daha iyi olacaktır. Aynı zamanda masanın büyük olması da gelen misafirlerin toplu bir şekilde fotoğraf çekinmesi için rahatlık sağlayacaktır.

Melisa Organizasyon (Ankara / Çankaya)
Melisa Organizasyon (Ankara / Çankaya)
Ankara
Teklif Al Firmayı İncele ►
Bellissima Organizasyon (Ankara / Çankaya)
Bellissima Organizasyon (Ankara / Çankaya)
Ankara
Teklif Al Firmayı İncele ►

Baby Shower Organizasyon Fiyatları

Doğumdan önce hazırlanan baby shower etkinliği ve partisi için anne adayları bir konsept belirlemektedir. Bu konsepte uygun bir mekan arayışı yapıldıktan sonra çeşitli organizasyon şirketleri ile konuşmalar gerçekleştirilmektedir. Baby shower partisi yapmak isteyen kişiler bu partinin maliyetini de merak etmektedir. Fakat bu parti için net bir fiyat bulunmamaktadır. Özellikle dışarıda yapılacak olan partilerde mekan kiralama fiyatı ayrı baby shower organizasyon fiyatları ayrı olarak belirlenmektedir. Bu nedenle kişileri maddi açıdan daha çok zorlamaktadır. Bu organizasyonu dışarıda yapacak olan kişiler için konsepte göre de fiyat belirlenmektedir. Fiyat aralığı genel olarak 7.000 ila 15.000 arasında değişen bu parti mekanın gösterişine ve bulunduğu lokasyona göre de değişiklik göstermektedir. Baby shower partisini evinde yapacak olan kişiler için yalnızca organizasyon fiyatı bulunmaktadır. Anne adayları organizasyon şirketlerine istedikleri konsepti anlatarak bir fiyat istemektedir. Evde yapılacak olan baby shower partisinin genel maliyeti ise 1.500 TL ile 3.000 TL arasında değişim göstermektedir.

Hayaller Organizasyon (İzmir / Konak)
Hayaller Organizasyon (İzmir / Konak)
İzmir
Teklif Al Firmayı İncele ►
Bebek Sandığı Organizasyon (İzmir / Aliağa)
Bebek Sandığı Organizasyon (İzmir / Aliağa)
İzmir
Teklif Al Firmayı İncele ►

Baby Shower Oyunları Nelerdir?

Baby shower partisinde gelen misafirlerin keyifli vakit geçirmesi ve anne adayına bir anı kalması için çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Baby shower oyunları da bu etkinliklerin en büyük kısmını kaplamaktadır. Partinin belirli bir kısmında oynanan bu oyunlar ile gelen davetliler keyifli vakit geçirerek partiden ayrılmaktadır. Bu oyunlarda kazanan davetlilere ise çeşitli hediyeler verilmektedir. Baby shower partisinde oynanan oyunlar genellikle tahmin oyunlarıdır. Misafirlere verilen kartlar üzerine sorulan soruların cevapları istenir. Özellikle bu oyunlarda bebeğin cinsiyet tahmini, boyu, ne zaman doğacağı, ağırlığı nedir gibi sorular yöneltilmektedir. Bu sorulara en yakın tahmini yürüten misafir oyun sonunda kazanır ve bu kişiye hediye verilir. Aynı zamanda yuvarlak bir şekilde yerleşme düzeni belirlenerek burada çeşitli organizasyonlar da yapılmaktadır. Gelen kişilerin keyifli vakit geçirmesi için bebek bezi değiştirme, mama yedirme, ağlamasını susturma oyunları düzenlenir. Bu oyunlarda her kişiye bir bebek verilir ve bu bebeğin ihtiyaçlarının karşılanması beklenir. Oyun sonunda en başarılı kişiye hediye verilir.

Baby Shower Partisi Nasıl Hazırlanır?

Baby shower partisi düzenleyecek olan kişiler bu parti hakkında detaylı bilgiye internet üzerinden ya da yakın çevresinde bu partiyi yapan kişilerden ulaşabilir. İlk olarak mekân ayarlanmalıdır. Bu nedenle partiden önce farklı mekânlar araştırılarak en beğenilen mekâna karar verilmelidir. Mekân ayarlaması baby shower partisini hazırlama işinde en önemli adımdır. Mekân belirlendikten sonra çeşitli organizasyon şirketleri ile görüşmeler sağlanır. Organizasyon şirketlerinin sizin istediğiniz konsepti hazırlamasına ve vereceği fiyata göre bir firma ile anlaşabilirsiniz. Parti için önceden davetiye hazırlığı yapılmalıdır. Partinin olacağı yer ve zamanın belirli olduğu davetiye çağıracağınız misafirlere gönderilmelidir. Parti sırasında oynanacak oyunlar ayarlanmalıdır. Aynı zamanda pasta başta olmak üzere yiyecek listesine de karar verilerek hazırlık yapılmalıdır.

Piex Organizasyon (Adana / Seyhan)
Piex Organizasyon (Adana / Seyhan)
Adana
Teklif Al Firmayı İncele ►
Gold Organizasyon (Adana / Yüreğir)
Gold Organizasyon (Adana / Yüreğir)
Adana
Teklif Al Firmayı İncele ►

Bir Yorum Yazın