• Yeme İçme Mekanları
  • 15 Ağustos, 2022

Bursa’nın En iyi 3 Ciğercisi

  • 0
  • 8031
  • 0
  • 0

Geleneksel yemeklerimiz nefis sunumu, lezzeti ve asırlardır beraberinde yaşattığı kültürüyle hepimizin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Bu nefis lezzetleri tatmak o yöreyi tanımak, yaşam şekillerini bilmek günümüzde gastrotravel gibi yeni mesleklerin ve yaşam tarzlarının doğmasına neden olmuştur.

Başarılı şeflerin yanısıra baba yadigarı mesleğini çocukluğundan günümüze taşıyan, ateşin başında yıllarca yemeği ile beraber pişen usta eller ülkemizin her bir yanına açtıkları lokanta, restoran ve sokak lezzetleriyle lezzet ve hizmet kalitesinin peşinden gitme macerasının yanına bu muhteşem yemekleri yaşadığınız şehirde tatma fırsatını eklemiştir.

Bu nefis lezzetlerden Arnavut ciğeri, tava ciğer, Urfa ciğer kebabı olsa da yesek diyen Bursalılar’a ya da Bursa’da bulunan yerli turistlere 3 mekan önerimiz var.

Bursa’ da ciğer konusunda eşsiz lezzet deneyimi sunan ayak üstü restoranlar arasında Bursa yakınında yer alan Ciğergah, Canciğer ve Ciğerci Şaban.

Ciğergah

Bursa’da ciğer ve ciğer çeşitlerinin en lezzetlisini yiyebileceğiniz mekanların başında Ciğergah gelmektedir. Ciğer profesörü Ali Usta ve geleneksel yemek konusunda maharetli ustalarının hazırladığı menüler ciğer ve kebap severler tarafından tercih edilmektedir.

Ünlü Ali Usta’nın menüsünde ciğer dışında bulunan kebap türleri, çorba, tatlı gibi ürünleri de müşteriler tarafından beğeniyle karşılanmaktadır. Ciğerin yanında ikram olarak gelen 6 çeşit meze “herse, acılı ezme, kebapların olmazsa olmazı sumaklı soğan, nane, maydanoz, közlenmiş biber ve közlenmiş soğan” yemeğin başarılı yancıları olarak sunulmaktadır. Taze etler ve sebzelerle hazırlanan ve servis edilebilecek duruma getirilen ürünlerle hizmet veren Ali Usta dondurulmuş et ve sebze kullanılmamaktadır. Doğallıktan yana olan Ciğergah’ın bir diğer meşhur lezzeti, ciğerin yanında sunulan yayık ayranıdır. Ciğergah Kebap’ta keyifle yenen bir yemeğin ardından tercih edebileceğiniz tatlı menüsünün en az ana yemek kadar iddialı olduğunu söylemeliyiz. Hatay’dan getirilen doğal ürünler ve Hatay’ın kendine özgü tarifiyle hazırlanan künefe Bursa’da yiyebileceğiniz en iyi tatlıların arasında yer almakta, yemek ve tatlıdan sonra dibek kahvesi ve çay ikramı sunulmaktadır.

Bursa restoranları ve yeme içme mekanları arasında en iyi ciğerciyi arıyorsanız Bursa Nilüfer ilçesinde Özlüce , Ata Bulvarı’nda , Yıldırım ilçesi Millet Mahallesi’nde ve İnegöl Şebboy Caddesi’nde hizmet veren Ciğergah uygun menü fiyatı, kaliteli servis sunumu ve lezzetiyle değerlendirebileceğiniz yeme içme mekanlarının arasında yer almaktadır.

Can Ciğer

Bursa’da farklı bir gün geçirmek, Mudanya’da deniz havası almak ve gelmişken Ali Usta tarafından hazırlanan nefis ciğerin tadına bakmak istiyorsanız Can Ciğer’e uğramalısınız.

Ciğer ve yöresel lezzetler alanında 35 yıllık emeğiyle Ali Usta, ezber bozan yorumuyla yemeyene ciğeri sevdiren menüler oluşturmuş. Ali Usta ve eşinin hazırladığı geleneksel yemekleri ve zengin ciğer menüsünü deneme fırsatı bulduğunuzda hafızanızdan silinmeyecek lezzetlerle tanışmış olacaksınız.

Edirne ciğer tava, yaprak ciğer ve bunun yanında İzmir çöp şiş, kasap köfte, menemen, çorba çeşitleri gibi farklı tatlarla misafirlerine tüm Anadoluyu sunan bu özel mekanda kendinizi evinizde hissedeceğiniz bir sıcaklıkla karşılanırsınız.

Bursa Mudanya’ da hizmet veren Can Ciğer’in menüsünde müşteriler tarafından en çok tercih edilen yemeklerin başında Edirne ciğer tava ve yaprak ciğer gelmektedir.

Meşhur Fransız yemeği ciğer terrineye taş çıkaran bu ikili, aynı zamanda Ali usta’nın ününün temsilcisi de diyebiliriz. Can Ciğer menü fiyatları incelendiğinde ekonomik olarak hazırlandığı görülmektedir. Can Ciğer, güler yüzlü işletmeciliğiyle en iyi 3 Bursa ciğercisi arasında yerini almaktadır.

Ciğerci Şaban

Bursa Nilüfer Küçük Sanayi Sitesi’nde hizmet veren Ciğerci Şaban Şaban Cömert yılların deneyimi ve ustalarının profesyonelliğiyle yemeklerindeki eşsiz tadı koruyan yeme içme mekanlarının başında gelmektedir. Enfes ciğerleri ve tereyağlı pilavın muhteşem lezzetiyle müşterilerine eşi benzeri olmayan bir lezzet deneyim sunmaktadır. Ciğerci Şaban menüsünde yer alan ciğer ve tereyağlı pilavının yanında kuzu çevirme, sırık kebabı gibi farklı et yemekleri de bulunmaktadır.

Bursa’da keyifli vakit geçirmek, açık alanda muhteşem lezzetlerin tadına bakmak istiyorsanız Ciğerci Şaban’ın havuzlu bahçesi size hitap edecektir. Günün her saatinde müşterilerini açık ve kapalı alanda hizmet sunan Ciğergah ekonomik menü fiyatı ile doyurucu lezzetleri, hızlı servisi ile Bursa’da tercih edebileceğiniz yeme içme mekanların arasında yer almaktadır.

Kalabalık yemek gruplarınız içinde tercih edebileceğiniz Ciğerci Şaban toplam 250 kişilik kapasiteye sahiptir.

Bir Yorum Yazın