Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Mekanları
  • 03 Ekim, 2022

Bursa’nın En İyi 5 Düğün Restoranı

  • 0
  • 4354
  • 0
  • 0

Bursa’da Düğün Yapabileceğiniz Restoranlar

Eski kazanlarla yemek pişirilen geleneksel düğünler gibi olmasa da son yılların konseptlerinden biri de restoranların düğün mekânı olarak kullanılması. Bu restoranlar, hem birbirinden lezzetli yemekleri, mezeleri, pastaları, alkollü-alkolsüz içki servisi hem de doğayla iç içe açık ve kapalı mekanlarıyla oldukça ilgi çekiyor. Bu yazımızda lezzetleriyle, nezih ortamıyla düğün gününüzü unutulmaz kılacak Bursa restoran ve düğün salonu olarak kullanılan mekanlara yer vereceğiz.

Bursa’da En İyi 5 Düğün Restoranı

Doğasıyla, tarihi atmosferiyle, ünlü lezzetleriyle kadim şehirlerden biri olan Bursa’da yer alan restoranlar şehrin tarihi gibi oldukça eski geçmişleriyle, geleneksel lezzetleri, nezih ortamlarıyla müşterilerini ağırlıyorlar. Bursa yemekli düğün tercihinde düğünlere ev sahipliği yapan Bursa’nın en iyi restoranları arasında bakalım hangileri yer alıyor…

Kasaba Garden Organizasyon

Bursa Gökçeören’de yer alan Kasaba Garden Organizasyon 500 kişilik ferah ve konforlu alanı, konsepte uygun mekân düzenlemesiyle rüya gibi bir düğün gününe imza atmaktadır. Kır düğün mekanının düzenlemesini müşteri talebi doğrultusunda yapan işletme, düğün günü olabilecek aksilikler için alternatif çözümler de sunuyor. Tanınan Bursa düğün restoranı, yağmur yağması durumunda açık alanın hemen yanında yer alan ve kır bahçesiyle aynı kalitede hizmet sunan rustik salonunda hizmetini sürdürüyor.

Kasaba Garden Organizasyon müşteri talebine göre ahşap masaların yer aldığı ve doğanın elemanlarıyla süslenmiş masa düzenlemeleri ya da modern dokunuşlarla hazırlanmış konseptiyle mekânı müşteri memnuniyetine uygun hale getirmektedir.

Tarihi Merinos İstasyonu

Kuruluş tarihi 1800’li yılların sonuna dayanan Tarihi Merinos İstasyonu, tarihi dokusunu koruyarak düğünlere ev sahipliği yapan özel mekanlardan biri. Bursa Merinos’ta yer alan ve kolaylıkla ulaşılabilen işletme, geniş alanı, açık ve kapalı mekanları ile her türlü özel gün ve organizasyonlar için hizmet vermektedir. Doğayla iç içe olan Lokomotif Kır Düğün Alanı davet bahçesi, 800 kişiyi ağırlayacak bir kapasiteye sahiptir.

Tarihi Merinos Tren İstasyonu, Şimendifer Lokantası, Cafe Vagon ve Nostaljik Vagon mekanlarında da lezzetleri, zengin menü ve konsepte uygun mekan süslemeleri ile davetlilerini ağırlamaktadır.

Video çekiminden canlı müzik orkestrasına, ses ve sahne sistemlerinin kurulmasından konukların karşılanmasına kadar düğüne dair her detayla ilgili hizmet veren işletme, düğün sahibinin talebine göre organizasyon şirketleriyle de ortak çalışmalar yürütmektedir.

Banguet Palas

Bursa Odunluk’ta yer alan Banguet Palas, bahçe ve kapalı mekanlarıyla Bursa düğün mekânı için aranan yerlerden biridir. İşletmede yer alan Nev-i Çeşni, Lotus Ballroom ve Lotus Garden, nezih ortamı, lezzetleri, profesyonel hizmet anlayışıyla evlilik yolunda adım atan çiftlerin ve konuklarının özel günlerini unutulmaz kılmaktadır.

25 kişiden 1200 kişiye kadar davetliyi ağırlama kapasitesine sahip olan Banquet Palas Nev-i Çeşni, düğün, nikah, söz, nişan, mezuniyet, sünnet gibi özel günlerin yanında şirket toplantıları, iş yemekleri, kokteyl ve seminer gibi etkinliklerde de hizmet vermektedir.

Banguet Palas’ın bir diğer düğün alanı olan Lotus Ballroom ve Lotus Garden da düğün gibi özel günlerin unutulmaz, mükemmel bir şekilde geçmesi için modern, şık salonlarında, yeşilin her tonunun yer aldığı bahçesinde konuklarına ev sahipliği yapmaktadır.

Banguet Palas, otopark ve vale hizmeti de sunmaktadır.

Rumeli Restoran

Bursa Zafer Mahallesi’nde yer alan Rumeli Restoran, şehir merkezine yakınlığı, doğayla iç içe ortamı nedeniyle tercih edilen Bursa düğün mekanlarının başında geliyor. Açık ve kapalı alanları bulunan mekân, düğün, nişan organizasyonlarını yemek ya da kokteyl tarzında yapmaktadır. Bahçe ve şehir manzaralı Rumeli Restoran, doğayla uyumlu rustik donanımı, doğal ortamı ile özellikle bu tür konseptten hoşlanan müşterilerin ilgisini çekmektedir. Organizasyon ve catering şirketleriyle de çalışan mekân, sıcak, samimi ortamda eğlence ve lezzeti buluşturacak bir düğün planlayanlar için ideal bir seçim olacaktır.

Hayat Lokantası

Bursa Merinos’ta yer alan Hayat Lokantası, kaliteli hizmeti ve özel lezzetleriyle Bursalıların uzun yıllardır yakından bildiği bir mekân. Düğün organizasyonları da yapan Hayat Lokantası, açık alanında 1000, kapalı alanında ise 200 kişilik kapasiteye sahiptir. Kır düğün salonu olarak hizmet veren mekân, doğayla uyumlu dekoru, yetiştirildiği yörelerden getirilen ürünlerle hazırlanan lezzetli yemekleri, canlı müzik performansı, düğünden unutulmaz kareler yakalayan fotoğrafçısı, deneyimli personeli ile konuklarını ağırlamaktadır. Müşteri talebine göre düğün yemekli, alkollü-alkolsüz, yemeksiz ve kokteyl tarzında organize edilmekte, hava şartlarının değişmesi, yağmur yağması durumunda kapalı alana da geçiş de yapılmaktadır.

Bursa’da yer alan bu mekanlarda yemekli düğün fiyatları, düğün sahibinin seçtiği menüye göre değişiklik göstermekte, menülerde her bütçeye uygun seçenekler yer almaktadır.

Bir Yorum Yazın