Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Hizmetleri
  • 15 Nisan, 2020

COVID-19 Nedeniyle Yeniden Planlama Yapıyorsanız Hafta İçi Düğüne Ne Dersiniz?

  • 0
  • 13240
  • 0
  • 0

COVID-19 nedeniyle düğününüzü yeniden planlamanız gerekiyorsa, bu yıl etkinliğinizi hala yapmak istiyorsanız hafta içi bir düğün iyi bir seçenek olabilir. İşte nedeni.

corona60

EğerCOVID-19 nedeniyle düğününüzü yeniden planlama diğer birçok etkinlik için yeni bir tarih bulma gibi durumlar ile karşı karşıya iseniz yalnız değilsiniz. Düğününüzü bir yıl veya daha uzun süre geri itmek konusunda sorun yaşıyorsanız, firmaların müsait olduğu bir hafta sonu tarihini bulmak için daha kolay olabilir. 2020'de evlenmeye karar verdiyseniz, hafta sonlarının oldukça hızlı bir şekilde dolduğunu ve hafta içi bir düğüne ev sahipliği yapmanın tek seçenekleriniz arasında olabileceğini görebilirsiniz. Bunun için diyoruz ki: Devam edin! Hafta içi düğünlerin hafta sonu düğünlerinden bile daha iyi olmasının birçok nedeni vardır.

COVID-19 nedeniyle düğününüzü yeniden planlıyorsanız hafta içi bir düğüne ev sahipliği yapma fikrinin kesinlikle iyi bir fikir olmasının bazı nedenleri:

Düğününüzü Daha Erken Yapabilirsiniz.

Cumartesi ya da Pazar düğünü yapmaya ayarlıysanız, tedarikçi ekibinizin müsait olduğu bir tarih için gelecek yıla kadar beklemeniz gerekebilir. Ama eğer gerçekten evlenmek istiyorsanız hafta içi bir düğün, etkinliğinizi bu yıl içerisinde yapmanıza izin verir. Sadece moraliniz için iyi değil, aynı zamanda COVID-19 krizi sırasında işleri büyük olasılıkla zor durumda olan firmalar için de iyidir. Firmalara yapacağınız ödemeler bu süreçte onlarında rahatlamasına destek olacaktır.

coronaplan611

Firmaların Müsait Olma Olasılığı Daha Yüksektir.

Tedarikçileriniz muhtemelen daha önce rezerve edilen etkinliklerle deneyimlerini sizlerle paylaşır. Ör: (Ekim ayı düğünler için en popüler aydır!), Bu nedenle yeniden planlıyorsanız hafta sonu için gün bulmak epey zor olacaktır. COVID-19 nedeniyle ertelenen düğününüz mekanlar, tedarikçiler ya da firmalar açısından pazartesi ve cuma günleri için oldukça açık olacaktır. https://endavet.com/en-firsat sayfasından kampanyalı firmaları inceleyebilir, anlaşma yapabilirsiniz.

Konuklarınızın Hafta İçi Düğününüze Katılmayacağı Konusu Sizi Endişelendirmesin!

Düğününüz hafta içi yapılırsa sevdiklerinizin düğüne katılamamasından endişe duyabilirsiniz. Endişelenmeyin. Ertelemenizin koşulları ve COVID-19 nedeniyle düğününüzü yeniden planladığınız gerçeği göz önüne alındığında, konuklarınız özellikle kutlamak için her türlü çabayı gösterecektir. Özellikle de onlara yeterince bildirimde bulunursanız. Bazı arkadaşlar veya aile üyeleri herhangi bir nedenle katılamasalar bile, onları dahil etmenin yolları da var. (örneğin, töreninizi canlı akışla yayınlamak).

coronaplan62

Bazı Tasarruflar Yapabilirsiniz.

Bazı satıcılar hafta içi etkinlikler için daha düşük fiyatlandırma sunar, çünkü bunlar çok yoğun zamanlar değildir. Tüm satıcılarınızın indirim sunacağını kesinlikle garanti edemesek de, hafta içi bir güne geçerseniz bazılarının daha büyük bir olasılıkla indirimli olması muhtemeldir.

coronaplan63

Memleket Düğünleri İçin İdealdir.

Memleketinizde bir düğüne ev sahipliği yapıyorsanız ve konuklarınızın sadece birkaçı etkinliğe seyahat edecekse , kesinlikle hafta içi bir düğünü düşünmelisiniz. Düğününüzü akşam için planlıyorsanız, konuklarınızın katılmak için işlerinden izin almak zorunda kalmayacakları da büyük bir avantaj.

coronaplan67

Daha Rahat Bir Kutlama Düzenleyebilirsiniz.

Düğünlerinin rahat ve samimi hissetmesini isteyen çiftler aslında bir hafta içi düğünü tercih edebilirler. Hafta içi düğünler genellikle daha sadedir. Bu nedenle daha cazip gelecektir.

coronaplan69

Fazladan Etkinlik Eklemek Bir Seçenektir.

Düğünlerin yüzde 11'inin Cuma günleri gerçekleştiğini biliyor muydunuz? Bir Cuma etkinliğini düşünüyorsanız, kutlamanın düğününüzle bitmesi gerekmez! Ertesi gün kutlamayı ve coşkuyu daha yüksek tutmak için bazı önemli etkinliklere ev sahipliği yapın. Cumartesi günleri “ertesi gün brunch”, ardından şehrinizde bir tur, bir grup yürüyüşü, tarzınıza uygun ne olursa olsun ev sahipliği yapabilirsiniz! Eğer bir Pazartesi düğününü olacaksa, bu ekstra etkinlikleri büyük günden önce düzenleyebilirsiniz. Hafta sonu gerçek düğünü kutlayamasanız da, konuklarınızla birçok eğlence düzenleyebilirsiniz.

coronaplan65

Bir Yorum Yazın