Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Hizmetleri
  • 22 Şubat, 2020

Hayalinizde ki Gelinliğin Duvağı Nasıl Olmalı?

  • 0
  • 3393
  • 0
  • 0

Hayalinizde ki Gelinliğin Duvağı Nasıl Olmalı?

Son yıllarda gelinlik seçimi kadar öne çıkan bir detay da; duvak modelleri diyebiliriz. Gelinliğinizin vücuda göre seçilmiş olması, ekonomik olarak iyi bir alternatif oluşturması ve size özel dikildiğini herkes tarafından düşündürmesi yeterli gelebilir. Ancak hangi duvağı kullanacağınıza karar vermek daha fazla zaman alabilir. Düğün mekanını da yansıtacak bir model mi istersiniz yoksa daha modernize edilmiş bir seçenek mi? Mesela hiç modası geçmeyen rahibe duvak modeli sizi her zaman sade ama elit gösterir. Buna karşılık marjinal bir karar ile renkli bir duvak modeli de davetliler üzerinde bambaşka etkiler yaratabilir. Geçen sene ve bu sene arasında Farklı duvak tasarımlarının bulunduğunu, yeni marjinal fikirlerin yanı sıra eskilerden feyz alınarak tasarımlar yapıldığını da görüyoruz.

gelin duvağı1

Duvak Seçimi Neye Göre Yapılır?

Nasıl bir duvak kullanacağınıza karar vermek için dikkat etmeniz gereken başlıca detaylar şu şekilde sıralanabilir:

-Öncelikle nasıl bir gelinlik giyeceğiniz.

-Vücut tipiniz ve kilo görünümünüz.

-Özellikle kullanmak istediğiniz bir saç aksesuarı var mı?

-Nasıl bir makyaj yaptıracağınız ve hangi renkleri tercih edeceğiniz.

-Damadın seçmiş olduğu düğün kıyafeti ve rengi.

-Düğünün nasıl bir mekanda yapılacağı. ( Rüzgarlı ya da üstü açık - kapalı olabilir )

-Gelinlik ve duvak için ayırdığınız bütçe.

-Gelin olarak kullanmak istediğiniz özel bir aksesuar var mı? ( Çanta ya da başka bir şey )

-Bir de tabi ki gelin çiçeğinizin rengi ve modeli de önemlidir.

gelin duvağı2

Nasıl Bir Gelinlik Seçeceksiniz?

Hem bütçenize hem de tarzınıza uygun bir gelinlik seçmek bizce hiç zor değil. Çünkü Türkiye'de son yıllarda moda dünyasında o kadar çok alternatifler var ki. Biri mutlaka size göre olacaktır. Sade bir gelin duvağı ya da hareketli duvak modelleri 2020 alternatifler açısından pek çok fikir sunabilir. Gelin makyajında kullanacağınız renkler, simli ya da sade bir gelin ayakkabısı, renkli bir gelin çiçeği bile bir anda tüm duruşunuzu etkiler. Kısa ve parlak olan duvaklarda oldukça sade bir makyaj uygulamalısınız. Bu detaylara karar verirken ağırlığın büyük bölümü gelinlerde olur. Ancak damatları da azımsamamak lazım. Onların da karşılarında ve ömür boyu bakılacak düğün fotoğraflarında nasıl bir gelin hayal ettiğini sormak lazım. Gelin damat ikilisi olarak düğün boyunca ve fotoğraf çekimlerinde hareketlerinizi kısıtlamayacak seçimler yapmanız önemlidir. Günümüzde bazı gelinler düğünde ayrı fotoğraf çekimlerinde ayrı duvak seçimi de yapabiliyorlar. Ya da farklı şehirlerde iki ayrı düğün yapılacak ise ekonomik açıdan tek gelinlik ama iki farklı duvak uygulamasına gidebiliyorlar.

gelin duvağı3

Vücut Modeline Göre Duvak Seçimi

Başlığı yanlış okumadınız. Sadece gelinliğinizi değil, duvağını da vücut tipinize göre seçebilirsiniz. Hatta bu şekilde bir seçim yaparsanız çok daha hoş ve naif bir görünüm elde etmiş olursunuz. Duvak modelleri 2019 seçeneklerine baktığımızda da tasarımcıların bunu desteklediğini ve vücut tipine göre gelinlik - duvak tavsiyesinde bulunduklarını görüyoruz. Bazı mağazalarda nerede ise gelinlik fiyatları kadar yüksek olan duvakların da sebebi daha iyi anlaşılıyor. Öyleyse doğru duvak seçiminde bulunmak için yazımızı sonuna kadar mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

gelin duvağı4

İnce Uzun Beden Tipi

Eğer böyle bir vücut tipine sahipseniz kesinlikle yerlerde sürünen ve genellikle Fransız duvak modelleri diye adlandırılan modelleri tercih etmemelisiniz. Çünkü bu tip model zaten uzun olan bacak ya da gövde boyunuzu güzel görünmeyecek şekilde daha uzun gösterebilir. Seçtiğiniz gelinlik modeliniz bir ömür boyu hiç değiştiremeyeceğiniz o gelin damat fotoğraflarınızda ki en önemli ayrıntılardan biridir. Bir başka deyişle; üzerinde hiç işleme olmayan bir rahibe duvağı modeli tüm dikkati makyaj ve gelinlik modelinize çevireceği için vücudunuza doğru oturmuş olmalıdır. Fotoğraflarda olduğunuzdan kilolu göstermemesi, yayık durmaması da önemlidir.

gelin duvağı5

Kısa Boylu ve Kalın Beden Tipi

Boyu aslında çok kısa olmayan birini basık ve kalın yapılmış bir gelin başı çok kötü gösterebilir. Aynı şekilde renk ya da model olarak patlak duvak modelleri ve kalın işlemeli detaylar da görünümünüzde olumsuz etki bırakır. Eğer kalın bir bel yapısına sahipseniz korse görünümlü ve bele oturan bir gelinlik size çok yakışacaktır. Duvak seçimi olarak da uzun, işlemesi az olan sade bir model ile tamamlamalısınız. Eğer bu vücut tipine sahipseniz ve tesettür duvak kullanacaksanız beyaz mat saten görünümlü baş örtüsü üzerine ince geçirilmiş dantel tercih edebilirsiniz. Yeni çıkan tesettür duvak modelleri incelemesinde de bunu görebiliyoruz.

gelin duvağı6

Yaşa Göre Gelinlik ve Duvak Seçimi

Sadece vücut tipiniz ya da kilonuz değil, aynı zamanda yaşınız da seçimlerinizi etkileyebilir. Gelin olacak genç kızların en çok tercih ettiği modellerin başında uzun, sade ve nakış işlemesi olmayan modelleri geliyor. Otuzlu yaşlarda olan bir gelin iseniz yine sade bir duvağı farklı saç aksesuarları ile özel kılabilirsiniz. Daha ileri ki yaşlarda gelin adayları için ise rahibe duvak modelleri ya da kısa ve işlemesi fazla olmayan modeller biçilmiş kaftandır. İyi yapılmış bir duvak seçimini yakışıklı bir damat, neşeli davetliler ve mutlu bir düğün finali ile tamamlayarak ömür boyu unutulmayacak güzel anılara imza atarsınız. Yaşınıza göre böyle bir seçim yaparken etraftan sizin için öngörülen şeylere kulağını kapatmanızı öneririz. Çünkü bu gün sizin gününüz. Partinin kızı sizsiniz. Hayat boyunca göreceğiniz fotoğraflarda elbette hayalini kurduğunuz gibi ve bir kuğu gibi oradan oraya süzülerek hatırladığınız bir gelin olmak için tercihlerinizi iyi yapmalısınız. Gelinlik mağazalarının pek çoğu artık satışlarını sadece satış görevlileri ile değil aynı zamanda tasarımcılarla da birlikte yapıyor. Özel dikim ya da hazır gelinlik olması hiç fark etmez. Bu da karar vermenizi çok daha kolay hale getirecektir.

gelin duvağı7

Diğer Detayları da Unutmayın

Gelinlik ve duvak modeli olarak tercih yapacağınız zaman yukarıda bahsetmiş olduğumuz detayların yanı sıra diğer hususları da unutmayın. Gelin çiçeği ve takımını oluşturan duvak modelleri de ayrı ilgi görüyor. Sonra düğünün yapılacağı mekan da çok önemli. Mesela rüzgarlı bir ortamda olacaksa sadece tokalarla tutturulmuş değil, içinden klipsli duvakları tercih etmelisiniz. Ya da merdiven çıkacağınız ve zorlanarak hareket edeceğiniz dar bir mekanda olacak ise kesinlikle uzun model kullanmamalısınız. Bu durumda hareketleriniz de oldukça kısıtlanacaktır. Bazen size hiç karar veremeyecek durumda iseniz duvak modelleri isimleri de yardımcı olabilir. İşin en zor kısmı gelinliğe karar vermek gibi dursa da bazen ilk olarak seçtiğiniz bir duvak size nasıl bir gelin olacağınız yönünde fikir de verebilir. Bununla birlikte bütçe de çok önemli. Üzerinde işleme ve nakış olan duvak modelleri paha olarak size fazla gelebilir. El işçiliğinin çok artması ile birlikte hem kullanılan malzeme hem de paha olarak fazlalaşacaktır. Karar vermenizde fiyatların da etkili Son yıllarda özellikle daha marjinal gelin adaylarının tercih ettiği kırmızı duvak modelleri ya da diğer renkli duvaklar, delikli duvak modelleri de farklı bir fikir olabilir. Duvak bu, her zaman beyaz olacak ille de tek tip alışılmış tercih edilecek değil ya. Sizler gelinliğinize ve duvağınıza daha karar veremediyseniz eğer platformumuzda bulunan moda evlerini inceleyebilir ve dilediğiniz kadar ücretsiz teklif alabilirsiniz.

gelin duvağı8

Bir Yorum Yazın