Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Hizmetleri
  • 29 Ocak, 2021

Düğün Fotoğrafında Yeni Trend: Gece Çekimi

  • 0
  • 11843
  • 0
  • 0

Gece Çekilen Düğün Fotoğrafları İle Değişen Ortam Havası

Düğün günü, evlenen çiftler için en heyecan verici ama aynı zamanda da en koşuşturmalı olan günlerinden biridir. Mutlu giden ilişkilerini evlilik ile taçlandırmak için yapılan düğünler insanların hafızalarında çok özel bir anı olarak yer etmektedir. Tercih edilen bir organizasyon, düğününüzün siz ve misafirleriniz için çok anlamlı ve keyifli geçmesini sağlayacaktır. Seçilen canlı müzik bile ortamın havasını bir anda değiştirebilmektedir. Örneğin çılgınca bir şeyler istiyorsanız düğün sonrası after party mekanları göz ardı edilmemelidir. Bu nedenle yaşanılan stresi minimuma indirebilmek için planlı bir düğün programın hazırlayabilirsiniz.

Fotoğraf Çekimi Olmazsa Olmazlardandır

Böylesine özel bir günün olmazsa olmazlarından biri de düğün fotoğraf çekimi olmaktadır. Çünkü hatıraları ölümsüz kılmanın en iyi yöntemlerinden biri de fotoğraf çekimidir. İşinde profesyonel bir ekip ile anlaşırsanız çektirdiğiniz fotoğrafların da kalitesi oldukça yüksek olacaktır. Bu özel gününüzü ölümsüzleştirmek için anlaşılan fotoğrafçı ve mekân oldukça önemlidir. Fotoğrafçınız ile iletişim halinde olarak hayal ettiğiniz şekilde fotoğraf çekimi yaptırabilirsiniz.

Düğün öncesini, anını ve sonrasını güzel bir anı olarak ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekmek gereklidir. Ancak fotoğraf çekimi oldukça özen ve beceri gerektiren bir sanattır. Çiftlerin durdukları konuma göre ışıkların ve kadrajın ayarlanması, konsepte uygun poz vermek gibi pek çok detay istemektedir. Gündüz yapılan çekimlerde ışık oldukça yeterli olduğu için kusursuz bir görüntü elde etmek mümkündür.

Dışarıda fotoğraf çekerken aydınlatma, hava ve teknik sorunları ustaca ele alabilen fotoğrafçılarla çalışmanız güzel bir sonuca ulaşabilmenizde yararlı olacaktır. Düğün öncesinde ve sırasında defalarca çekim yapılmaktadır. Düğünlerde yapılan fotoğraf çekimi sayesinde düğünün neredeyse tamamını ve yapılan etkinlerin çoğunu ölümsüzleştirerek hafızalarda bir anı olarak kalmasını sağlayabilirsiniz.

Düğün Fotoğrafçılığında Dış Çekim

Düğün fotoğrafçılığı kendi içinde bölümlere ayrılmaktadır. Açık havada çekilen fotoğraf çekimleri dış mekan çekimler olarak adlandırılmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte ekipmanların taşınmasının kolaylaşmasıyla birlikte dış çekimler popüler bir hale gelmiştir. Dış mekan fotoğrafları düzenleyebilmek bir özen ve profesyonellik meselesidir. Öncelikle hangi tarzda bir çekimin istendiğine karar verilmelidir. Tarihsel veya doğal alanlar, oldukça fazla oranlarda tercih edilmektedir.

En Çok Tercih Edilen Mekanlar

Genellikle nostaljik mekanlar, tarihi alanlar, deniz kenarı, sahiller vb. akla gelen her türlü manzaraya sahip yerler tercih edilmektedir. Bu tarz çekimler için genellikle sabah çekilmesi gün ışığının fazla olmasından dolayı çekilen fotoğrafların daha hoş çıkmasını sağlamaktaydı. Fotoğraf çekimine gelmeden önce bir hazırlık süreci vardır. Gelin, saç ve makyajını konsepte uygun yaptırdıktan sonra, eğer açık hava da bir çekim ise saç ve makyajının bozulmamasına dikkat etmelidir.

Gece Fotoğraf Farklı Bir Hava Katıyor

Ancak son zamanlarda adını oldukça sık duyduğumuz düğün fotoğraflarında yeni akım gece çekimi hafızalarımıza yerleşti. Gündüz ile gece çekilen fotoğraflar arasındaki farklar gözle görülebilir derecededir. Çünkü gündüz çekilen fotoğraflarda gün ışığı olduğu için istenilen sonuca ulaşmak kolaydır. Ancak gece yapılan çekimlerde şehrin aydınlatmalarından, ya da çekim yapacak ekibin yanında getireceği ışıklandırmadan dolayı yapay bir ışıklandırma sistemi kurulacaktır. Ancak sonuç olarak ortaya çıkan fotoğraflara bakıldığında insanlar son zamanlarda farklılık arayışı içine girmektedirler. Bu nedenle de gece yapılan çekimlere talepler fazlasıyla artmaktadır.

Şehirdeki Manzara ve Işıklardan Yararlanabilirsiniz

Şehirdeki ışıklandırmadan ortaya çıkan şık bir manzara fotoğraf çektiren çiftlerle bir ahenk oluşturmaktadır. Bu nedenle gece düğün fotoğrafı çekimi ile oluşturulan fotoğrafların sıradan olmayan bir hava kattıklarını söyleyebiliriz. Konsepte farklılık arayanların çiftlerin başvurdukları popüler bir yöntem olma yolunda ilerlemektedir.

Işıklar ile fotoğraf çekilen çiftlerin uyumunu ortaya çıkarabilmek için oldukça önem taşımaktadır. Öncelikle ışığı yakalayabilmek kolay olmayacağı için seçilen konum çok önemlidir. Örneğin bir kumsalda yakılan ateş gecenizi hem aydınlatmaya hem de ısıtmaya yetecektir. Ayrıca çok farklı bir hava oluşturacaktır. Dilek feneri, gaz lambası, led ışıklar ve maytap gibi detaylar ile fotoğraflarınızı renklendirebilirsiniz. Fotoğrafta ön planda manzara mı olmalı yoksa ışıklandırmalar mı buna siz karar vermelisiniz.

Ay ışığından faydalanıp karanlık ile uyumlu bir fotoğraf çekimi de elde edebilirsiniz. Gece olduğunda şehrin denize yansıyan ışıkları sayesinde arka planınızdaki atmosfer oldukça güzelleşecektir. Ayrıca sadece ışıkları yakalamak değil çiftlerin birbirleri ile fotoğraf çekimi için verdikleri pozlar da anı güzelleştiren bir durumdur. Fotoğrafçı ile iletişim yüksek düzeyde olmalıdır. Bu iletişim, fotoğraflarınızın istediğiniz en yüksek kalitede olmasını sağlayacaktır. Bu nedenle tüm isteklerinizi ifade etmekte fayda var. Fotoğraf çekerken gece fotoğrafçılığının yoğun ışıkların altındaki doğal atmosfer hissedilmelidir.

Bir Yorum Yazın