Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Hizmetleri
  • 29 Mart, 2020

Düğün Mekanına Uygun Gelinlik Nasıl Seçilir?

  • 0
  • 6863
  • 0
  • 0

Düğün Mekanına Uygun Gelinlik Nasıl Seçilir?

Genellikle düğün mekanına uygun gelinlik nasıl seçilir? diye soruyorlar. Bunun için de en uygun gelinliği seçmek önemli. Özellikle düğün yapılacak mekana uygun olan bir gelinlik modeli tercih edilmeli. Kişisel zevklere uygun ve en modern gelinlikler tercih edilmeli. Özellikle düğün yapılacak mekana göre bir gelinlik tercih edilerek konsepte uyum sağlamalı. Mesela kır düğünü gelinliği daha sade ve şık modellerden tercih edilmelidir. Bu sayede oldukça şık bir gelin olmak mümkün. Ayrıca düğünde gelinlik en beğenilen detaylardan biri oluyor.

Otel Düğünü Gelinliği Nasıl Seçilmeli?

Günümüzde otel düğünleri çok fazla tercih ediliyor. Otellerdeki düğünlerde giyilen kıyafetler ve gelinlikler çok önemli. Otel düğünü görkemli ve gösterişli olduğu için gelinlik de buna uygun seçilmelidir. O nedenle otel düğünü gelinliği seçilirken daha gösterişli ve güzel bir model tercih edilmeli. Kır düğünleri daha açık alanda salaş bir şekilde yapılırken otel düğünü daha görkemli ve lüks bir konsept ile yapılır. Bu nedenle gelinin giydiği gelinlik de göz alıcı olmalıdır. Düğün konseptini belirlerken de gelinlik seçimi ve daha pek çok detay birbiri ile uyumlu olmalıdır.

mekangelinlik2

Dantelli Kır Düğünü Gelinlik Modelleri Seçimi

Kır düğünü yapılırken giyilecek olan gelinlikte çok önemlidir. Bu nedenle gelinlik seçilir düğün konseptine uygun bir özellikte olmalıdır. Ayrıca dantelli kır düğünü gelinlik modelleri de en doğru biçimde tercih edilmelidir. Kır düğünleri için genellikle dantelli gelinlik modelleri tercih edilir. Çünkü dantel daha romantik bir görünüm sağlar. Kır düğünlerinin ana teması da romantizm ve klasik detaylardır. Bu nedenle gelinler de gelinlik tercihlerinde konseptin ruhuna uygun seçimler yapmalılar. Kır düğünü yapılacak ise gelinlik de dantelli tercih edilmelidir. Bu şekilde şık bir görünüm elde edilir.

mekangelinlik

Tarihi Mekanlar İçin Uygun Gelinlik Modelleri Nelerdir?

Özellikle düğün mekanı seçiminde oldukça fazla seçenek var. Fazla tercih edilmeyen mekanlardan birisi de tarihi yerler. Çünkü tarihi mekanlar düğün yapmak için en uygun yerlerdir. Özellikle birbirinden güzel fotoğrafların çıkabileceği bu tarihi mekanlarda düğünler de benzersiz olabiliyor. Özellikle bu mekanlarda doğru bir gelinlik seçilmeli. Gelinler gelinlik modeli seçerken tarihi mekana uygun olmasına dikkat etmeliler. Tarihi mekanlarda daha romantik ve dantel detaylı gelinlikler tercih edilmeli. Ayrıca romantik ve klasik kesim gelinlikler de tarihi mekanlarda en çok tercih edilenlerden.

mekangelinlik8

Birbirinden Farklı Mekanlar İçin En Güzel Gelinlik Modelleri

Düğün her nerede yapılırsa yapılsın buna uygun bir gelinlik modeli mutlaka vardır. Önemli olan en iyi gelinlik modelini tercih etmektir. Düğün konseptini seçerken gelin ve damat ortak bir kararda buluşmalılar. Ayrıca farklı kesim gelinlikler de seçilirken gelinlerin beğenilerine göre tercih edilmeli. Düğün mekanları seçildikten sonra gelin adaylarının en beğendiği gelinlik modelleri alınmalı. Düğün yapmak sadece misafirleri eğlendirmek için değildir. Gelinler de en güzel biçimde düğünlerinin yapılmasını isterler. Buna göre de hareket etmeleri gerekir. Özellikle a kesim gelinlikler, her gelin tarafından beğeniyle kullanılıyor. Ayrıca gelinlik seçiminde gelinlerin tercihleri de ön planda tutuluyor.

mekangelinlik5

Kır Düğünü Gelinlik Modelleri

Gelinlikleri tercih ederken kır düğünü gelinlik modelleri doğru seçilmeli. Kır düğünü farklı konseptlerde yapılabiliyor. Özellikle salaş ve rahat bir konseptle hazırlanan düğünde tema genellikle romantizm oluyor. Bu nedenle gelinlik seçimi de ayrıca özen gerektiriyor. Bunun yanı sıra gelinler tarafından sahil düğünü gelinliği de doğru bir şekilde seçilmeli. Artık günümüzde sahil düğünleri de çok fazla talep görüyor. Günümüzde sahil düğünleri de farklı ve sıra dışı konseptler ile yapılıyor. Genç kızlar tarafından çok beğenilen bu sahil düğünlerinde ise genellikle kısa gelinlik modelleri giyiliyor.

mekangelinlik6

Salon Düğünü Gelinliği Nasıl Olmalı?

Düğün salonlarında düğün yapmak her genç kızın hayali. Günümüzde de en fazla salon düğünü tercih ediliyor. Çünkü her kesime hitap eden bu düğünlerde gelin ve damat daha özgür oluyor ve konuklar da gönüllerince eğlenebiliyor. er bütçeye uygun olan salonlar, farklı alternatifler sunuyor. Gelinler de gelinlik seçimlerinde tutulan salona göre hareket ediyorlar. Daha küçük bir salonda rahat hareket edilebilecek gelinlikler tercih edilirken büyük bir salonda ise görkemli gelinlikler tercih ediliyor. Özellikle gelinler salon düğünü gelinliği seçerken kendi kişisel zevk ve beğenilerini göz önünde tutuyorlar.

mekangelinlik7

En Güzel Kesim Gelinlikler

Her gelinliğin kesimi ve detayları farklıdır. Evlenecek olan çiftler de gelinlik seçerken her detaya özen göstermeliler. Düğün yapılacak olan mekana göre seçilecek olan gelinlikler için iyi bir araştırma yapılması lazım. Özellikle otel düğünü gelinliği seçilecek ise burada rahat ve gösterişli modeller öne çıkmalı. Gelinler de kendi zevk ve beğenileri doğrultusunda en şık modelleri tercih etmeliler. Otel ortamı daha klasik ve şık bir konsept olduğu için burada gelinin giyeceği gelinlik, düğünün ihtişamını arttıracaktır. O nedenle gelinin giydiği gelinlik, otel kadar gösterişli ve ihtişamlı olmalıdır.

mekangelinlik8

En Şık Tekne Gelinliği Modelleri Nasıl Tercih Edilir?

Günümüzde düğünler için mekan arayışı çoğalıyor. Daha farklı ve yaratıcı bir düğün mekanı arayanlar genellikle tekneleri tercih ediyorlar. Birbirinden farklı konseptlerin uygulandığı teknelerde benzersiz düğünler oluyor. Bu düğünler yapılırken de her detay düşünülüyor. Giyilecek ayakkabıdan , gelin ve damadın kıyafetine kadar her detay ustalıkla düşünülüyor. Mesela tekne içerisinde bir düğün yapılacak ise gelin tekne düğünü gelinliği modellerinden birini tercih etmelidir. Bu gelinlik modeli de genellikle kısa ve rahat olur. Rahat bir hareket kabiliyeti sağlayan bu gelinlikler çok da şıktır.

mekangelinlik9

Zarif Ve Romantik Kumsal Düğünü Gelinliği

Son yıllarda birbirinden farklı düğün konseptleri ortaya çıkıyor. Benzersiz ve farklı bir düğün yapmak isteyen gençler zevklerine ve beğenilerine uygun olarak düğün mekanları arıyorlar. Hem masrafsız hem de romantik bir düğün yapmak isteyenler ise genellikle sahil ve kumsal düğünlerini tercih ediyorlar. Özellikle yaz aylarında tercih edilen ve benzersiz bir düğün imkanı sunan kumsal düğününde giyilecek kıyafetler de çok önemli. Gelin ve damadın yanı sıra gelen konuklar da kumsal düğününe özel giyiniyorlar. Özellikle gelinler kumsal düğünü gelinliği modelleri tercih ediyorlar.

mekangelinlik10

Gelinlikler Hangi Kumaşlardan Olmalıdır?

Her farklı mekana göre giyilecek olan gelinliklerin kumaşları da çok önemlidir. Çünkü tene ve sahil düğünlerinde genellikle hafif kumaştan gelinlikler tercih edilmelidir. Ama düğün otel ve ya salonlarda yapılacak ise daha ağır kumaşlardan gelinlikler tercih edilebilir. Bu gelinlikler de tül ve danteller ile detaylandırılabilir. Ayrıca bu gelinlik modellerinin çoğu taşlar ile süslenir. Salon ve otel düğünlerinde gelinliklerin gösterişli ve şık olması çok önemlidir. Gelin tüm ihtişamıyla salonun en çok bakılanı olur. Bu gelinlikler de göz alıcı bir şıklıkta olmalıdır. Eğer gelinliğinize daha karar veremediyseniz platformumuzda bulunan moda evlerini inceleyebilir, dilediğiniz kadar ücretsiz teklif alabilirsiniz.

mekangelinlik12

Gelinliklerin Temizlik ve Bakımı Nasıl Olmalı?

Her nerede giyilir ise giyilsin tüm gelinlikler mutlaka kuru temizlemeye gönderilmelidir. Gelinlikler kuru temizleme dışında başka bir yöntemle yıkanmaz. Özel kumaşlardan hassas bir dikimi olan gelinliklerin doğru biçimde temizlenmesi son derece önemlidir. Usta ellerde temizlenen gelinliklerin bakımı da temizlik talimatlarına uygun olarak yapılmalıdır. Her gelinlik de çok özeldir.

mekangelinlik13

Bir Yorum Yazın