Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Hizmetleri
  • 28 Mart, 2020

Düğün Plan Ve Hazırlık Listesi!

  • 0
  • 2923
  • 0
  • 0

Düğün Plan Ve Hazırlık Listesi!

Düğün töreni oldukça karışık, ama nasıl organize edildiği ve planlandığı çok önemli. Olası aksaklıkları önlemek, düğününüzü güzel bir anı olarak tutmak ve yeni hayatınıza iyi bir başlangıç ​​yapmak için düğün planlama ile ilgili bazı püf noktalarına dikkat etmelisiniz. Başarılı ve güzel bir düğün davetiyesi için uyum ve bütünlük önemlidir. Doğru menü, lezzetli yemekler, bir düğün töreni, ses ışık müzik, dekor, zamanlama, doğum günü pastası, programın seyri, hepsi bir arada düğün planlama programı içindedir.

plan1

Düğün Planlama Listesi

Düğün organizasyonunuzun veya şirket organizasyonunuzun detayları ile ilgileniyor olmanız fark etmez. Düğün gününüz özel ve arzularınıza göre olmalı. Bu nedenle gelin ve damadın adayı olarak düğün, gelin ve damadın mekanını seçmek, yemekler, davetiyeler, fotoğraf ve video göndermek, kendi zevkinizi seçmek için temel hizmetler ve röportajlar yapmak önemli olacaktır. Düğüne 6 ay kala düğün planlama ajandası ile yeni bir plan yapmalısınız.

Plan

Altı Ay Veya Daha Fazla Zaman Varken Neler Yapılmalıdır?

• Düğününüzün hangi stile ve ne zaman gerçekleşeceğine karar verin.

Kır düğünü, Düğün, Düğün ve Kokteyl, Otelde düğün, Düğün salonu, Havuz kenarında açık hava düğün olabilir. Özellikler: Açık havadaki ülke düğünleri ve düğünler için hava koşullarını tahmin etmeye çalışın ve yağmurlu ve soğuk yaşamayacağınız tarihleri ​​seçin. Mümkünse, düğün olayı için yağmur durumunda olabileceği bir ülke seçtiğinizden emin olun.

• Bütçenizi, kiminle ve ne için buluşacağını tanımlayın.

Elbette bu, bütün nişanlı çiftlerin bütçenizdeki en iyi düğün organizasyonunu gerçekleştirme isteğidir. Bu nedenle, her şeyden önce, düğün için bütçe açıkça belirlenir. Ardından düğün organizasyonu sırasında satın almanız gereken hizmetleri belirleyin, fiyatları öncelik sırasına göre alın. Ardından akraba ve arkadaşlarınızın kapsayacağı hizmetleri veya ürünleri bütçenizden kaldırın. Böylece en iyi düğün organizasyonunu bütçenize göre gerçekleştirebilirsiniz.

• Listenizi hazırlayın, adresleri düzenleyin.

Ana başlıklardan önce düğünde ne yapman gerektiğini listele. Ardından bu başlıkları tasarlayın ve bunları parça listenize ekleyin. Böylece, düğün organizasyonunuzda eksik bir eşya olasılığını azaltabilirsiniz.

• Evliliğinizin tarihini belirleyin.

Evlilik tarihinin açıklığa kavuşturulması bir düğün organizasyonu için en önemli kriterdir. Çünkü kurum için birçok detay bu hikayeye dayandırılabilir. Tüm randevular düğün tarihine veya bitiş tarihine göre planlanacaktır. Bu nedenle, düğün listesi ve detaylarını çok stratejik olarak belirlemek önemlidir.

• Bu süreçte yardım almak istediğiniz kişileri belirleyin.

Düğün organizasyonu sırasında sizinle çalışacak kişileri tanımlamak, şirketler ile buluşmak ve fikir alışverişinde bulunmak sizin için yararlı olacaktır.

• Bir gelinlik, aksesuar ve ayakkabı seçin.

Bir gelinlik seçimi, bir düğünün organize edilmesinde en önemli aşamalardan biridir. Aslında, bir gelinlik elbiseniz varsa, rüyalardaki model basit olabilir, yani E. Ancak, çözülmemiş gelin adayları için bu zor bir işlemdir. En son gelinlik modelleri göz atın. Hayallerinizdeki gelinlikleri seçmeye çalışın. Ya da hayal ettiğiniz geleceği tanımlamak ve dikmelerini istemek için bir gelinlik şirketi ile konuşun. Bununla birlikte, gelinlik yapımcılığının kesin tanımını anlayarak hayalini kurduğunuz elbiseyi dikmek zor olacaktır.

• Düğün için belediyeden saat alın.

Elbette düğünde unutulmaması gerekenler arasında belediyeden nikah tarihi alma durumu da vardır. Düğün için belediyenizin aile ofisine başvurun. Düğün töreni belediyenin düğün salonunda yapılacak ya da düğün görevlisi düğün yerine gelecek, zaten bu hissi yaşayacaksınız ve düğün için gerekli ödemeleri yapmanız gerekecek.

• Konuklarınıza ne gibi davranmaları önereceğinize karar verin.

Düğün yemeğinizi mi yoksa tercih ettiğiniz kurutulmuş meyveli kek-kanepe-güzelliklerini mi istiyorsunuz? Elbette, maliyetleri sizin için kritik öneme sahip olacak. Halen pek çok düğün mekanı kendi personelini (düğün yemekleri dahil) hazırlama yeteneğine sahiptir. Ancak, düğün salonunda kararlaştırdığınız böyle bir hizmet yoksa, catering şirketi ile bir sözleşme imzalamak faydalı olacaktır.

• Düğün ve müzik ortamına karar verin.

Müziğinizi önceden ayarlayın ve bir düğün öncesi yapılması gerekenler listesi oluşturun. Ardından programın düğünde nasıl gittiğini öğrenin ve hangi müziğin çalacağını belirleyin. Müzik parçalarının zamanının, program akışında müziğin çalması gereken zamanla eşleştiğinden emin olun.

• Fotoğrafçıya karar verin.

Düğün fotoğrafları ve videoları, düğününüzden sonra kalan en önemli belgelerdir. Bu nedenle, düğün fotoğrafçısı ve kameraman konusunda seçici olmanızı tavsiye ederim. Bir düğün masalı ya da bir düğün hikayesi şeklinde tüm gün fotoğrafçı o gün anısına size kapsamlı bir albüm sunacaktır.

• Balayınızı planlayın ve yerinizi ayırtın.

Uzun ve yorucu bir düğün sürecinden sonra, harika bir balayı sizin için çok faydalı olacaktır. Yeni evliler için, Türkiye ve yurtdışındaki birçok otel özel hizmetler ve çok uygun indirimler sunuyor. Öncelikle, balayınıza gitmek istediğiniz ülke ve bölgeyi belirleyin. Ardından seçtiğiniz bölgedeki otelleri bulun. Balayı çiftleri için sundukları hizmetleri, bu hizmetler için talep ettikleri ücretleri ve kampanyaları takdir edin. Uçakla balayı gezisi yapmayı planlıyorsanız, bütçeniz için önceden bir düğün hazırlık listesi belirlemeniz faydalı olacaktır.

plan3

Dört İla Altı Ay Arası Bir Zaman Kaldığında Neler Yapmalısınız?

• Arabanızı ayarlayın.

Pembe nostalji dolu klasik bir düğün arabası istiyorsunuz. Üstü açık ve gelinlikli saçlarınızın uçacağı bir düğün arabası ister misiniz, ama aynı zamanda eğlenceli mi? Yoksa bir gelinin arabası için normal bir araba mı tercih edersiniz? Önceden karar verirseniz, bir ulaşım noktası ayarlamanız daha kolay olacaktır.

• Davetiyelerinizi sipariş edin, kartvizitlerinize teşekkür edin ve ihtiyaç duyduğunuzda bir hat yazısı bulun.

Düğün davetiyeleri için davetiye şirketlerini ziyaret etmeye başlamadan önce, davetiye şirketlerinin kataloglarına bakarak bir fikir edinebilirsiniz ve plaformumuzda bulunan davetiye firmalarını inceleyebilir, dilediğiniz kadar ücretsiz teklif alabilirsiniz. Adresinize düğün davetiyesi bile sipariş edebilirsiniz. Veya davetiyeleri canlı görmek ve incelemek istediğimi söylerseniz, davet şirketleri genellikle birbirine yakın yerlerde bulunur.

• Damadın smokinini satın almak veya sipariş etmek için karar verin.

Her yıl, damat veya damat için iyi bilinen birçok smokin markası, damat adaylarının tadı için farklı damat modelleri sunar. Bu firmaların sitelerine göz atarak modeller hakkında ön bilgi alabilirsiniz ve platformumuzda bulunan firmaları inceleyebilir, dilediğiniz kadar ücretsiz teklif alabilirsiniz. Sonra hangi mankenlerden hoşlanacağınıza karar vermenizi öneririm. Kilo değişimlerinizin düğün gününüzden önce izlendiğinden emin olun.

• Varsa, damat ve nedime için kıyafet seçin.

Damat ve nedime için ne giyileceğini düğün hazırlıklarında önceden seçilen renkleri paylaşın. Damadın elbisesi damat ile uyumludur ve nedime elbisesi birbiriyle uyumludur.

• Düğün gününde bir otel odası rezervasyonu yapın.

Düğünden sonra düğün gecesini iyi bir otelde geçirmek için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Birçok otel, evlilik çiftleri için özel hizmetler ve ek indirimler sunmaktadır. Şehirlerinizdeki otelleri arayarak ve evlilik çiftleri için ek hizmet ve indirimleri önceden öğrenerek, sizin için en uygun yer hakkında önceden anlaşmış olarak, düğün sırasında daha konforlu hale getireceksiniz.

• Şehir dışından gelen misafirleriniz için konaklama ayarlayınız.

Şehir dışından gelen misafirlerin evlilik planlama organizasyonu için sizi ciddi şekilde zorlayacak bir konudur. Birinin ulaşım, konaklama ve yemeklerine bakmalarını sağlamak için çok rahatlayacaksınız. Şehir dışındaki misafirlerle ilgilenen bir kişinin yüksek organizasyonel potansiyele sahip olması, ziyaret edilmesi gereken yolları bilmesi ve en az bir arabası ve kendisine yardım edebilecek en az bir kişisinin olması önemlidir. Çünkü düğün günü yapılması gereken işlerin çoğunu akrabalarınıza aktarabilirseniz, düğün gününüzdeki stresi azaltabilirsiniz.

Plan

Bir Yorum Yazın